Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
15. mar 2015

@lokalistin tortička prenádherné.. A tie farby.. 🙂🙂

muffinka8
15. mar 2015

@katarina51
@lokalistin ďakujem dievčatá 🙂

sticker
15. mar 2015

@chvapilu Je pekný, ale mne sa zdá malý ☹ Keď ešte dať hore jazdca. Poslali mi dve foto pre inšpi, priložím ich sem.

maya30
15. mar 2015

@pipka draha, dufam ze chapes ze som pod obrovskym tlakom ked take nieco napises 😀

tento tyzden som mala 7 torticiek, ale jedna bola s fotkou, tak tu nedavam 😉 davam do pozornosti aky je u mna rozdiel medzi oganasovanou a neoganasovanou tortou - je to ta s autami 😎 tym ze bola pribinacikova plnka tak tie boky nedrzali tak ako s cokoladou...

maya30
15. mar 2015

@muffinka8 krasnaaa 😵 😵 😵
@lamps andrejka este raz musim pochvalit nadhernu torticku, ked vidim kolko si tam toho mala drotikoch tak dovidopo, ale je krasna 😵
@lokalistin ja by som asi ziadneho nedala, ta torticka je krasna a vesela aj tak, ale ak si zelaju tak daj ktory sa viac paci tebe, nepokazis to ani jednym 😉
@pristela krasne, ako vzdy...okrem toho mozgu je aj mobil ako skutocny, fakt super 😵

adrika202
15. mar 2015

@maya30 krása ako stale ,ta s babatkami je taka nežná že normalne z nej citiť lasku 🙂 a teda ten rozdiel co davaš do pozornosti vidíš iba ty 😀

maya30
15. mar 2015

@adrika202 no ja to tam vidim a oci mi kole 😅 ale slo hlavne o to aby vazila co najmenej tak som ju len maslom... 😝

lamps
15. mar 2015

@katarina51 netuším koľko som ich robila, ale to sú také celkom "šikovné" kvietky, urobila som si prvú várku, zdalo sami, že ich mám dosť a keď som začala zdobiť tortu prišla som na to, že mi ich treba raz toľko, tak som šuľkala do jednej v noci a ráno tesne pred odovzdaním ešte dozdobovala tortu

lokalistin
15. mar 2015

@jenie123 dakujem

pipka
15. mar 2015

@maya30 chapem chapem 😀 a chapes aj to, pod akym tlakom sme my, ked kukame tvoje torty 😅 😅 😅 😀

nenachadzam slov, opat nadhera prenadhernaaaaaa 😵 😵 😵 😎 😎 😎

pipka
15. mar 2015

@maya30 sak ja uz nemam kapacitu kompu taku, kolko si tam od teba ukladam inspiraciek 😅 😅 😅 pomooooc 😲 😲 😲 😀

lokalistin
15. mar 2015

@maya30 dik no ponika si zelali, mne sa naj pacil biely a strcila som tam aj toho ruzoveho 😉

jenie123
15. mar 2015

@maya30 nádherne všetky.. 🙂

majuska55
15. mar 2015

@blancagon, @ jenie123 ďakujem pekne......
@maya30 zas krasne torticky....a velice ma zaujima aka je oganasovana a neoganasovana torta? ?????? Hm???

majuska55
15. mar 2015

@muffinka8 ta ruzicka je prekrasna.... ja taku velku akosi nedokazem urobit? Si davala lupienky na drotik?

artepf
15. mar 2015

Ahoj holky, jdu se sem na vás jednou za čas podívat a vždycky nestíhám ukládat inspirace, jaké krásné "kousky" tady vždycky najdu 😵 . Mám na vás prosbičku - vy, co jste dělaly dort jako barbie zapíchlou do "sukně", kolik asi vážil? předpokládám, že nejlepší bude nějaká bábovková forma? Předem moc díky za rady 😉 . A přidávám sem svoje dorty, omlouvám se předem, že to tady otapetuju, ale nevím, které poslední jsem sem dávala, možná někdy před Vánoci, takže se budu třeba opakovat 🙂 .

nika266
15. mar 2015

Jedna tortička tento týždeň

evala777
15. mar 2015

@maya30 úúúžasnééé

sticker
15. mar 2015

@artepf Bože to je "kopa" krásnych tortičiek!!! 😵 Ja som robila 2x takú tortičku a vážili po 2kg 🙂 Mám ich aj v albume za minulý rok.

evala777
15. mar 2015

ahojte pridávam svoju jednu je pre "maniaka" do terénných aút a poľovačky, auto malo byť zablatené 😕

haannka
15. mar 2015

Moja prva coko...

pipka
15. mar 2015

@artepf woooow krasne 😵

maya30
15. mar 2015

@majuska55 oganasovana torta je napr. ta hneda s krizovkou, nie je potahovana len natreta tm. cokoladou so smotanou, vola sa to ganache...tak vyzeraju vsetky moje torty pre potahovanim (okrem 3D) Vyhoda je v tom, ze cokolada stuhne a drzi tvar, takze sa ti nestane ze sa bude plnka vytlacat von (hlavne slahackova) a deformovat tvar torty. Predtym som tortu natierala klasicky maslo + odrezky, ale nemala som ich take rovne, samozrejme su sikovnice ako @pristela ktore to dokazu aj s maslom, ale ja medzi ne nepatrim 😅

cestovatelkaandrea
15. mar 2015

moj posledny vytvor pre deti do kostola na zbierku

antenka1
15. mar 2015

@maya30 nech robim co robim, ja tam ziaden rozdiel nevidim 🙂

majuska55
15. mar 2015

@maya30 tak som zas mudrejsia 🙂 🙂 ...bo som taky nazov este nikdy nepocula 🙂 🙂.... ale teda oganasovane ako to nazyvas robim aj aj napriklad tato 🙂..... niekedy robim ganache a niekedy robim len maslo s cokoladou ale vo vacsom pomere cokolady ako masla....Ale ked si vyrovnavam torticku tak si najskor puncovinou, teda ked mi ostanu odrezky, niekedy ani nie bo moje baby sa mi vzdy do toho pustia 😀 😀 😀....a potom davam ganache..... a taky nazov je aj origos? ci?

majuska55
15. mar 2015

a taketo cokoladovo mandlove cupcakes som skusala s ganache s bielou coko.....mnaaaam.....baby prosim Vas ktora peciete aj muffinky, kolko pytate za jednu? Myslim skor take hmotou ozdobene....

majuska55
15. mar 2015

som foto nevlozila 🙂

maya30
15. mar 2015

@majuska55 no vsak tak potom vies co to je... 😅

abriela
15. mar 2015

@govinda u mna je to fialove 🙂