Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
10. máj 2015

kočeny ešte raz skúsim nepoznáte nejaký mňamkový recept na mandľovú plnku? Ja som našla,len pudingovo maslové a také ja nechcem.

mimusa94
10. máj 2015

@kubrt dakujem krasne :D hh ano taa tacka keby bbolo namne bola bby urcite ina ale svokr mi dla tuto ze torta ma byt na tej tacke :D

akzuzs
10. máj 2015

@mimcak ja by som dala túto (tak som robila orechovú a zožala totálny úspech a mondľova by mohla bť tiež super) Uvarila som si šľahačku s dvoma bielými čokoládami. Potom by som pomlela mandle, veľa mandlí. Prepražila ich na pánvici na sucho a potom keď pustia arómu nechala vychladnúť. Šľahačku so stužovačom vyšľahať a pridať mascarpóne a mandle.

sollange
10. máj 2015

Nádherné tortičky ste porobili,mám sa teda od vás ešte čo učiť.ja /pre mňa výnimočne /tento týždeň tri a teda to je u mňa strop,aj to z posledných síl 😝

mamiaigi
10. máj 2015

Ahojte už som tu nebola ani nepamätám tak mi aj trvalo kým som to tu popozerala a prečítala 🙂 nádherné kúsky sikulky ste sem podávali. Ja pridám pár svojich pod tie vaše krásne tortusky.

blancagon
10. máj 2015

@maya30 prekrásne,ako vždy.

daniela09
10. máj 2015

tento víkend som mala 2 na psp a dve pre mojich dvoch oslávecov. Aj keď boli robené len tak na rýchlo, mladší keď uvidel tortu, tak pribehol ku mne, objal ma a povedal mi že som tá najlepšia mamka pod slnkom a že je šťastný. Nevadí, že som unavená, hlavne, že boli spokojní. .

daniela09
10. máj 2015

tá s tankami je blbo odfotená, akoby bola zle obtretá čokoládou, ale malo to imitovať zákopy, len na fotke to nie je dobre vidieť, to len tak pre info.

mimcak
10. máj 2015

@akzuzs také niečo napadlo aj mne,len som si nebola istá,aká by mohla byť,Chcela som niečo overené,mna síce napadla aroma,ale to som nikdy ešte nepoužila či vôbec by mala chť mandlí.No tá tvoja alternatíva je oveľa lepšia. Asi to urobím tak,ak si to nerozmyslia. Zatial moc,moc ďakujem

jenie123
10. máj 2015

Baby.. To je nádhery co ste vykúzlili.. 🙂🙂 popridavam pár svojich tohtotyzdnoviek

nicoletta77
10. máj 2015

Dievčence, ktoré robíte tortičky s čokoládovými mantinelmi, ako sa tie torty potom krájajú? Asi sa ten mantinel poláme, alebo s nahriatym nožom? Budem takú robiť a rada by som potom zákazníkom povedala, ako to majú porcovať.

sticker
10. máj 2015

@jenie123 Krásne... Tá svadobná a orchidea sú úžasné 😵

sticker
10. máj 2015

@sollange Prosím ťa, koľko vážila tá tortička asi na PSP? Ďakujem 🙂

sollange
10. máj 2015

@sticker mala 6 kg😉

sticker
10. máj 2015

@sollange Hm, myslela som, že aj viac 🙂 Páči sa mi ten štýl.... Mám robiť tortu pre cca 100 ľudí. Premýšľala som nad 3-poschodovou, ale toto sa mi vážne veľmi páči....

adrianai
10. máj 2015

Ahojte, opat pribudli krasne dielka, ja uz peciem minimalne, ale velmi som sa tesila na tortu pre mm na 40, zozala velky uspech, prvy krat som skusila bielu parizsku s mascarpone a ovocim a urcite bude robena casto 😀
@mysiatkoo velka vdaka ti patri za rady :-*

pipka
10. máj 2015

@maya30 woooow nadhera 😵 😵 😵
uz som tu sla reklamaciu napisat, ze ci si ty uz dopiekla..a ci co? 😕 😉 😉 no zvolni zena, zvolni, bo nenahraditelnych su plne cintoriny ako moja mama vravieva 😝 😉

sollange
10. máj 2015

@sticker Malo to byť pôvodne 5 schodov,ale som to zredukovala,lebo bola len pre 25 ľudí.Ale musím povedať,že vyvalkat takú plochu poťahovky mi dalo zabrať a keby bola ešte raz taká,tak neviem 🙂

sasettka
10. máj 2015

Ahojte, pridavam aj ja tohtovikendovky, svadobnu darovaciu a na krstiny bez potahovky

@maya30 fiha 😕 to si ma trosken zaskocila, ale podla mna bude super letna prestavka, vypnes, oddychnes... a potom sa zas mozes pustit do tych tvojich umeleckych dielok 🙂 ci normal planujes najst si cosi ine?

sticker
10. máj 2015

@sasettka Prekrásne tortičky 😵
@sollange No veď toto..... Presne som pozerala na tvoju tortu a predstavovala som si ako prenášam poťahovku na ňu 😒

akzuzs
10. máj 2015

@mimcak skús a daj hneď info

moicka
10. máj 2015

tak skusim pridat aj ja jednu na PSP. Bola robena pre syna, tak bol stres, vybavovanie a panika pred prijimanim 😀 😀 😀 Preto ani fotka torty nic moc ☹ 😒

antenka1
10. máj 2015

@maya30 tak to je opat divocina. Nadherneee, kazda jedna. Neskoncis akoze na furt, vsak nie? len teraz trosku oddych. to by bola velka skoda, neblazni 😉

antenka1
10. máj 2015

@sasettka prekraaasne, ta staroruzova je dokanala 🙂

maya30
10. máj 2015

@mysiatkoo pre radost urcite ano, ale dovtedy ma este nejakych 40 kuskov caka 🙄

maya30
10. máj 2015

@sasettka ano Sasi, mam v plane najst si pracu a zacat zit normalne

maya30
10. máj 2015

@antenka1 si zlata ale to uz som skusala. Nefunguje to. 😒

antenka1
10. máj 2015

@jenie123 krasne
@pristela dokonale
@lamps tie kudrlinky ma dostali 🙂, uzasne
@adrika202 to mnozstvo a v takom super prevedeni, to je skvele 🙂
vsetky babenky co ste to tu popridavali, zasnem... 🙂 🙂 🙂

sasettka
10. máj 2015

@antenka1 @sticker dakujem 😵

@maya30 jj, chapem ta uplne

antenka1
10. máj 2015

@maya30 faaakt? hmmm. si v tom az prilis dobra. Takze planujes potom uz len pre rodinu piect? Tak to potom dufam, ze mas velku rodinu 😉