Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
1. nov 2015

Ahojte kocky.. Dakujem moc moc moc za pacitka a pridávam ďalšie 🙂

jenie123
1. nov 2015

@denisak77 ten bicykel je neskutocnyyyy 🙂🙂
@pristela parádne.. 🙂🙂 ja tipujem, ze to bola Minnie.. 🙂🙂 ale fakt by ma zaujimalo za koľko si tu torticku dala.. 🙂🙂🙂 myslím, tu zabudnutú.. 🙂🙂
@maya30 nadhera 🙂🙂

nika1985
1. nov 2015

@lukika a si davam vsetko robit na A4 upravujem si ako co mi treba v PC. Ale skus im zavolat pani je mila

mimcak
1. nov 2015

@pristela ja tipujem čokoládovú. 🙂 Inak ja kolkokrát ostanem v šoku,keď mi niekto v piatok ,alebo cez víkend nečakane zazvoní tak hneď ma trhne,že pre pána na akú tortu som zabudla.

mimcak
1. nov 2015

kočky nejakú peknú inšpir. pre doslova nákupnú maniačku dvojposchodka by mala byť. Vďaka.

mariann2
1. nov 2015

ahojte dievčatá, používali ste niektorá zlatú modelovaciu hmotu? ak áno ktorá je najlepšia a podobá sa najviac zlatej farbe? ďakujem

denisak77
1. nov 2015

@maya30 Majka,aj ja už pokukujem dávnešie po takej torte.Už mám myslím aj 3 také torty uložené.Rada by som uvítala nejaký postup.

sticker
1. nov 2015

@pristela - ešte aj pravopisnú chybu som spravila v príspevku, až ma dvíha z gauča 😀 😀 A nejde mi to opraviť 😀 😀 Tak ma tie tvoje dokonalé torty zblbli 😝 😀

zojaaa
1. nov 2015

Ahojte, je tu nejaka baba z bratislavy, najlepsie z ruzinova, ktora by mi urobila tortu podla pohlavia? Ruzova alebo modra plnka?
Bola som na krvnych testoch a zajtra, pozajtra by mi mal prist do mailu vysledok....tak by som jej ho preposlala a potom si len prisla pre tortu.....

Diky 😉

johanka.
1. nov 2015

ahojte, chcem sa pustit do prvej marcipanovej torty (doteraz som piekla len klasicke, s polevou), tak to tu trochu zaspamujem zaciatocnickymi otazkami:

1. mozem potiahnut hocijaky korpus, ci musi byt nejaky specialny (povedzme ci musi byt nejaky tuhsi alebo nejake ine pdmienky)?

2. tortu vraj treba najprv opatlat maslovym kremom, mozno zmiesanym s pudingom. Nas oblubeny krem je maslo vymiesane s cukrom, a do toho zamiesany puding, ktory ale varim nad parou zo SLAHACKOVEJ SMOTANY, skrobu, cukru, kakaa a cokolady - je taky krem vhodny pod marcipan, ci patri skor k nevhodnym slahackovym kremom?

3. nechavate pred potahovanim tortu zachladit? Ak ano, ako dlho?

4. akou hmotou potahujete a preco? Kupujete ju (a kde?) alebo si vyrabate doma - kdesi som su zazrela, ze si niekto vyraba potahovu hmotu sam zo suseneho mlieka. A ake mnozstvo (na hmotnost) treba zhruba na tortu s priemerom 24 cm?

lukika
1. nov 2015

@nika1985 Díky moc.

mimusa94
2. nov 2015

no vyrezavat tie znakyy nožíkom nikdy viac :D ale moohlo to byt aj horsie :D 🙂)))

chelonka
2. nov 2015

@zojaaa jeeeej to je zlaté a pohlavie sa chcete dozvedieť až po prekrojení torty? z technologického hladiska jednoduche, už len zohnať babu z BA 😀

pristela
2. nov 2015

@antenka1
@denisak77 taaa tekvica je bombovaaaaaaaaaaaaaaaa

@sticker

@jenie123 booosinku , tie prve cerveno bodkovane su tak cute 😵 😵 😵 😵 vsetky ich mas krasne,a le tamtie su take sladulinke

@mimcak ja ani nevrav , som skoncila s tortami v normalnom case ako clovek , este som tak kukala ze ako som chaosila, ze to nestihnem a predsa stihla a potom sok 😀 😀 ale je pravda, ze po minulej skusenosti som uz nechaosila ani nic, uz som si to vedela nejak tak zadelit , na stastie 😅

Andelice , bola to ta s hasicom sediacim na hydrante 😀 navazenie , vymixovanie a upecenie bolo 1:15hod . 😉 medzi tym ako som piekla som vyrezala a obalila podlozku a vymodelovala hasica s hydrantom a urobila plnku , no a ten zvysny cas 1:45 hod. bolo plnenie, obmazanie , potiahnutie, ozdobenie, este pokial tuhla som sa stihla upravit za cloveka , obliect, odfotit a sup do auta zaviezt 😉
A teda musim povedat, ze som vazne nijak nechaosila tentokrat a mozno aj preto som to vsetko v pohode stihla, minule to bolo horsie a to som na to mala o hodinu viac .
Akurat mi doma vraveli, ze na co sa kaslem tri dni s tortami ....heh milýýýýýý

sticker
2. nov 2015

@pristela Tak tú som tipovala ako poslednú 😀 😀 A že si už toľko nestresovala - už si si jednoducho zvykla, že Ti netreba moc času 😀

pristela
2. nov 2015

@sticker no ved ked sa zamyslis 😀 nikomu netreba viac casu na to 😀 😀 miesto chladnicky ale fungoval tentokrat mrazak . A taka postavicka "rozpravkova" je uplne nenarocna za par minut...ja ked si spomeniem na moje zaciatky ..aj tyzden som modelovala jednu, nechavala po castiach tvrdnut atd 🙄 🙄 a niekedy kolko slz ma stala 😝 no ted je to len o cviku a castom robeni , teda pokial ma byt jednoducha nie podla foto 😝

sticker
2. nov 2015

@pristela No píšeš o mne 😀 😀 Presne tak robím postavičky a všetko na tortu ja 😀 Práve som vyhodila jedne čoko korpus 😀 Nejako neviem piecť na plechoch..... 😒

pristela
2. nov 2015

@sticker neblazni ,a co ti nejde na plechu ? ja to mam najradsej bo sa to rychlejsie upecie...o polovicu casu menej

sticker
2. nov 2015

@pristela Ale, neviem si to množstvo vyrátať ☹ A robila som čoko z 8 vajec, recept nie z tejto stránky a des.... Asi skúsim mramorové v čokoverzii... Len teda naozaj si neviem vyrátať to množstvo vajec. A už toto je zle, že sa mi na začiatku nedarí... Ako z toho spravím gitaru ešte neviem 😀 Keďže som zase veľkosťou chladničky brzdená 😀

pristela
2. nov 2015

@sticker aha, no ja robim stale na vsetko len mramorak, ci uz vanilkovy abo coko ci kakaovy dokonca aj orechovy ho robim a presne aj preto ze ten recept je uz vyratany na vsetky pocty vajec 😀 ja nemusim uz nic, len kuknut kolko vajoooc chcem

antenka1
2. nov 2015

@pristela mlada pani chcela by som si u vas objednat tortu. Nic zlozite. Zopar kvietkov, dve tri postavicky, trošku streknut air brushom. Nic narocne. Zastavim sa pre to jak pojdem pre maleho do skolky. Okolo stvrtej. 😎 😀 😀 😀

pristela
2. nov 2015

@antenka1 az mi soplik vyfrkol 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ani ma nehne 😀 ruru zapinam az stvrtok , mate smolu mlada pani 😝 😝 😝

sticker
2. nov 2015

@pristela Žanet a koľko by si dala vajec na rozmer cca 27x36cm 😒 Bude stačiť 8? A to všetko si 3x.

pristela
2. nov 2015

@sticker a to chces piect na tri x ? cize 3x8vajec ? ja by som piekla na jeden krat a dala 10vajec ak mas obycajny plech tak vyvysila okraje papierom na pecenie , a potom by som to prerezala na tri krat , alebo teda 8vajec ale tiez by som dala hore okraje, to niekedy pomaha a cesto sa potiahne vyssie ked "neciti" okraj plechu, aj z tych 8 sa da prekrojit na tri ale tensie /no pisem o recepte na mramorak !/

nika1985
2. nov 2015

@pristela ty si carodejnica a ako to nechas potom na rychlo nechas stvrdnut ja som minule potrebovala pismenka skusala som ruru aj mikro a ani za svet.

sticker
2. nov 2015

@pristela Skúsim a budem dúfať, že neskončí ako tento prvý :-P Chcem plniť dvakrát tak dám tých 10 🙂 Moc ďakujem 🙂

pristela
2. nov 2015

@nika1985 ja mam v pracovni zimu a zistila som ze cim menej hmotu obsahavam, miesim a tvarujem tak tym rychlesie drzi tvar, je pevnejsia a nieje taka makka, ked dlho tvarujem a miesim v rukach a hram sa s tym a neviem co tak je aj dlho makky, dlho tvrdne a sadá.
no uz som aj susila v rure ako Kvetka radila, a je to super, musis "upiect" v rure a hned z rury strcit na moment do chladnicky 😉

pristela
2. nov 2015

@nika1985 a este nesmies ju mat cerstvo zafarbenu , naj je zafarbena z druheho dna alebo z kedy :D bo z cerstvo zafarbenej nedam ani ja, to je ako .....makke 😝

nika1985
2. nov 2015

@pristela jaj tak chladnicka mi tam chybala dik. Takych hadam pri lepsom 5rokov a bude mi trvat aspon postavicka tolko co tebe cela tortucha 😀 Asi pridem k Tebe na taky predlzeny vikendos kedy to zacinas zapinat ruru od stvrtka haha

pristela
2. nov 2015

@nika1985 maska , sak na kavu sa nemozme dohodnut aky to vikendos 😀 😀 😀