Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. nov 2015

@stebota děkuji

denisak77
27. nov 2015

@grasie vianočná nemá chybu

denisak77
27. nov 2015

Ahojte,všetko dokončené ,auto ďalšia katastrofa .Neviem ľuďom vysvetliť ,že ja autá neviem ☹ a dubáčik ešte z minulého týždňa.

pativla
27. nov 2015

PRECO SA MI OBRAZOK NA MARCIPANE NA TORTE TAK POKRCIL CI PONADUVAL ALEBO AKO TO OPISAT DA SA TO OPRAVIT HEEEEEELP VED TO NIEJE NA OPLATKE POMOOOC

pativla
27. nov 2015

PRECO SA MI OBRAZOK NA MARCIPANE NA TORTE TAK POKRCIL CI PONADUVAL ALEBO AKO TO OPISAT DA SA TO OPRAVIT HEEEEEELP VED TO NIEJE NA OPLATKE POMOOOC

jakelina
27. nov 2015

@pativla a čím jsi to přilepila na marcipán??

dush
27. nov 2015

metalova a ninja turtles

pativla
27. nov 2015

@jakelina vodou da sa to opraviť?

jakelina
27. nov 2015

@pativla to už neopravíš, musí se to lepit speciálním gelem na jedlý papír. http://www.sladketvoreni.cz/www-sladketvoreni-c...
Někdo lepí i medem, ale to nemám vyzkoušené, raději dám osvědčené lepidlo

pipka
27. nov 2015

@pativla no zial to uz mozes asi vyhodit...oplatku nesmies potriet vodou, ta ti to rozmoci. Je na to specialny gel, ani ten med nie je nic extra ale teda aspon nenarobi taku paseku ako voda.
Dobra rada do buducna, treba sa pytat pred tym, nez nieco spravis 😅 😉 na to tu tato tema je 😉

sticker
27. nov 2015

@jakelina Aká milá hrošíčka 😵 😵 😵

pativla
27. nov 2015

@pipka Ale janemám oplatku ja mam obrazok na marcipáne a na internete som čítala potrieť troškouvody.

pipka
27. nov 2015

@pativla ale obrazok je z jedleho papiera predpokladam a to sa vodou potierat nesmie...ani vseobecne potahove hmoty a marcipan nesmu prist do styku s vodou, lebo sa okamzite topia 😖 😉

pristela
27. nov 2015

@pipka pockaj , pockaj , pockaaaaaj a cim lepis ozdoby so smartu na smart trebars, na potiahnutu tortu ? bud jedlym lepidlom alebo vodou , ake okamzite topenie sa , vsak ani ja nechapem 😕 a ak ju spravne chapem ma ten obrazok vytlaceny na potahovke nie jedlej oplatke , a ani ho nema na jedlom papiery, to co ma je normal potahova hmota je to hrubsie a ked to zle zavries ako kamen 😀 😀 😀 ja ked nemusim tlacit na to nedavam 😝 vyjde to aj o nieco drahsie nez oplatka...
Ale preco sa jej to odulo netusim, mozno vela vody , to sa ma lepit len maaalilinko potriet zospodu, a nie po natlacenom obrazku jasna vec, este by mohlo byt, ze to nepotrela uuuuplne vsade , vtedy sa to lubi fest odut aj mne sa odula miestami ta macka a to som ju lepila jedlym lepidlom , ktore som namachtala vsade 🙄 🙄 🙄 nemam rada tlac na potah prosto 😠

@pativla ak mas vrch obrazka suchy a mozes nan nieco polozit, tak spendlikom prepichni tie vypuchliny a zataz niecim , daj na to knihu abo nieco co to pricapi na tortu, ono sa to vyrovna aj prilepi po case...jasne , ze nie nejaku 10kg knihu 😀

lokalistin
27. nov 2015

@pipka ked to je na fondane vytlacene
@pativla pochybujem, ze je to marcipan, tak to nieje jedly papier, ale asi aj tak radsej nie vodou a na co si to lepila? aky material bol podtym?

lokalistin
27. nov 2015

hodim fotos a utekam makat andel je z pred dvoch tydnov, tusim som nedavala a pajetkova dneska a to co budem robim dneska v noci -no ucen prvym rokom -kriva jak slak-podotykam ziadna topsy turvy

jakelina
27. nov 2015

@denisak77 máš ty květy jako živé, nádherné fakt 😉

pativla
27. nov 2015

@pipka
@pristela Dievčata je to na marcipane nie na jedlej oplatke podarilo sa mi to dať dole z torty položila som to na marcipan dookola vykrojila vo veľkosti obrazka a s hubkou vyhladila, uvidím čo bude do rana ak sa to stane znova tak to ráno zopakujem dúfam že nebudem musieť. Niekto mi odpísal že to môže byť veľkou vlhkosťou v chladničke.
@pristela ďakujem že si sa ma zastala 😉

pativla
27. nov 2015

@lokalistin smartfex velvet

pativla
27. nov 2015

@lokalistin Je to na 100% marcipan.

lokalistin
27. nov 2015

@pativla daj link idkial si objednavala, tak potom si to nepotrela pravidelne a to kde si nemala vodu sa odulo

jakelina
27. nov 2015

@pativla já myslela, že jsi to měla jedlý papír, tam voda nemůže. Pokud to je fondán, tak by to nemělo vadit. Je to vlastně jako lepit něco z fondánu na dort nahoru. To já lepím jenom vodou, potřu štětcem a opatrně položím na dort.
Pokud máš vlhko v lednici, tak zkus pustit ventilátor, já ho tam mám a nikdy se mi dort nerosí, jak ten vzduch víří. 😉

antenka1
27. nov 2015

@pativla tak ako radi pristela. Povytlačat vzduch, daj si na to papier na pecenie a skus hladit a hladit a hladit. Potom to rovnomerne zataz a daj do chladnicky.
@grasie @pipka ja som zaaaaaa. Nech este ostatné kočky napisu či môžu.
A tani ta vianočná... Všetko tu už bolo popísané. Brutal! To je torta ktorej sa povie ze ma čaro.

pativla
27. nov 2015

@lokalistin Ja som to potrela jemne vodou, ale nielen kraje ☹ asi to bol problém

jakelina
27. nov 2015

@pativla a dort máš potažený Smartflexem???

pipka
27. nov 2015

@pativla ahaaa, no potom ako ti pristela radi 😉 ...ja som len na jedlom papieri mala, alebo oplatku. vytlacene na fondane som este nerobila...

@pristela no jasnak, ze aj vodou...lenze to je ze mikro nanos vody a praveze sa to topi, v tom to je, ze to drzi, ze sa ta natopena s natopenou castou k sebe pricucnu, cheeme sa? 😅 😀

ale teda nedas tortu do dazda, ze sak voda neublizi 😝 😀 😉

pipka
27. nov 2015

@antenka1 a kedy teda? utorok...ci ako? 😕

pativla
27. nov 2015

@jakelina Ano.

antenka1
27. nov 2015

@pipka mne je jedno. Ja na december uz torty neberem takze môžem kedykoľvek. Dohodnite sa vy s tanickou ako vam to najlepšie vyhovuje. A myslím že @mysatkoo a @sikag si to budú vedieť zariadit 😉

pipka
27. nov 2015

@antenka1 ale @mysiatkoo a @sikag treba napisat na FB, bo nahodou sem nedojdu a zas bude na nas zle 😅 😝 😀