Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
12. dec 2015

@lamps Už len treba dúfať, že má oslávenec zmysel pre humor 😀 😀 Super to je 🙂

evicaka
12. dec 2015

@lamps jeeej... paráda 🙂

lamps
12. dec 2015

@sticker myslim, ze ano. Tortu mu dali urobit kamosi a sam zadavatel sa smial, ked mi hovoril, co tam mam napisat. Vraj sa to viaze k nejakej prihode z detstva.
Neviem ako vam, ale mne sa na vianoce roztrhlo vrece s tortami, chceli tortu na 25., 23., 28.12. vsetko odmietam, ved to by som ani stedru veceru nemala kam uskladniit

chvapilu
12. dec 2015

Ahoj dnešní s malinami,hezký víkend

mysiatkoo
12. dec 2015

ahojte babule, nieco z poslednych kuskov... hrozne sa foti o 7mej rano, ked je este polotma a zamracene - co uz ... a uz len pre nas tento rok 😝

denisak77
12. dec 2015

@mysiatkoo perfektné,vlastne ty škaredé ani nevieš 😀

sticker
12. dec 2015

@lamps Andrejka presne toto mám aj ja.... Ešte budúci týždeň mám dve menšie a potom, že už nič neberiem... Ale tak ozve sa známy, potom kamarátka a ja nejako neviem povedať nie 😒 Ale už začínam pociťovať neskutočnú únavu. Pre nás na sviatky ešte absolútne nič napečené, o upratovaní ani nehovorím, aspoň byt a okná sú ozdobené.
A pridávam tohto týždňové.

peciemslaskou
12. dec 2015

Ahojte cukráročky,pridávam moje dve detské,a čaká ma fúra zákuskov a vianočného pečiva pre rodinu a známych,raz som ukázala a pochválila sa,tak pred sviatkami mám riadne permo

meo
12. dec 2015

I ke mně dorazilo Ledové království
Nechtěla jsem použít jedlou oplatku, tak jsem se pokusila vymodelovat princeznu

pppeeetttaaa
12. dec 2015

ahojte, ja som mala len jednu tak si trochu oddychnem cez vikend 🙂

luculiatko
12. dec 2015

Kočky ste tu teda poriadne šikovne ... ja som sa pokusila o moju prvu tortu s potahom pre dceru k 5 narodeninam.vidno vela nedostatkou no dcera mala obrovsku radost.

denisak77
12. dec 2015

Ľudkovia,mne sa už tak nechce piecť. Budúci týždeň mám ešte 3 kúsky ,23.12. jednu a potom už aspoň 2 týždne nechcem torty ani vidieť. Dnes som piekla 2 dávky medovníkov a 2 dávky linecké keksíky a inak nemám nič viac napečené a ani sa mi nechce ☹ . Zimná torta objednaná v utorok večer,pani ma uprosila ,že jej na poslednú chvíľu nejaká iná pani 🙂 odvolala tortu a teraz sú bez. ,Ale zadanie ,že torta pre 3 oslávencov,no zbožňujem to najviac na svete a musia tam byť 3 postavičky.Od radosti som ani nevedela čo vymyslieť,tak keď je akože zima 🙂 tak zimná .A ešte som zabudla,obrázok na marcipáne nechcem už ani vidieť.Samozrejme zasa bubliny.poriadne potreté modecor gélom a aj tak zasa bubliny ☹ .

cat
12. dec 2015

Ahojte, ja som dala práve tortu do chladničky a akútne potrebujem masáž, bo mi kríže rupnú..

cat
12. dec 2015

a ešte foto:

mojmacik
12. dec 2015

@denisak77 KRAAASA A NA MARGO OBRAZKU NA MARCIPANE...TAM MODECOR URCITE NIE,STACI LEN POLOZIT A TEDA U MNA ( LEN PARKRAT SOM ROBILA) NIKDY BUBLINY...TAM KDE NECHYTILO...TAK SOM FAKT LEN POSTRASILA VODOU A DRZALOOOO..V PODSTATE AZ NA TU PRINCEZKOVU V MOJOM ALBUME SU VSETKY OBRAZKY NA HMOTE A PARADNE SA TO AJ VYSTRIHUJE...

mojmacik
12. dec 2015

a odmna take light a pernicky a vianocne trhy do skoly

sticker
12. dec 2015

@denisak77 Deni ale na fotke nie je nič vidieť.. bolo to až tak hrozné? Ja som lepila tú minecraft a celú som ju potrela jemnou vrstvou pipingelu a teda odovzdávala som ju a bola v pohode.. Netuším, ako u nich doma..... A napr. Elsu som iba priložila na hmotu a zaťažila, že čo to urobí.... No na krajoch sa to odlepovalo tak som jemne potrela vodou.. Ale teda neviem, či by som si trúfla celú tú oblátku potrieť vodou a tak dať na hmotu... Ja tiež vždy tŕpnem, keď mám robiť s oblátkou...... Aj tú lebku som potrela pre istotou gelom....

denisak77
12. dec 2015

@sticker na fotke to nie je vidno,lebo som fotila hneď po nalepení ,celú noc bola v chladničke a ráno boli bubliny na mape aj na pase. Dám poslednú šancu oblátke 🙂 ,nepotriem gélom ,ale ak to zbublinkavie.....tak ma už nikto nepresvedčí.

nika1985
12. dec 2015

Ahojte som hotova este buduci jedna a konecne volno teda dufam dalsiu mam na 1.1 medzi tym hadam uz stihnem nieco aj nam

denisak77
12. dec 2015

@mojmacik vystrihuje sa to super,len mne sa nejak nedarí s ňou robiť ☹

nicoletta77
12. dec 2015

Ahojte dievčence, pridávam moju s logom hokejového klubu. Moc sa tam nedalo vymýšľať, tak aspoň som dala po bokoch siluety hokejistov.

denisak77
13. dec 2015

Moje medovníčky.Inak zdobiť neviem,tak aspoň takto.Včera som sa s tým babrala do 23 hod. a to nie je ani polka,ale do nedele to nejak stihnem popri tortách,dúfam.Každý rok naša pani doktorka organizuje aukciu dobrej vôle pre sociálne slabé rodiny,detičky a výťažok z aukcie im potom venuje.Tak ja každoročne niečo zliepam a keď nič iné neviem ,len piecť ,tak aspoň takto.

grasie
13. dec 2015

@denisak77 kráásne sú 😵
@mysiatkoo tie tvoje torty a keksy mi vždy vyčaria úsmev na tvári 🙂
@lamps perfektnááá 😵

Ja už len tak pozvoľna, troška fíhovo 🙂
vravia, že som ju celkom dosť obdarila, hore aj dole, ale tak šak ženské tvary sú krajšie 😝

denisak77
13. dec 2015

@grasie perfrktná

lamps
13. dec 2015

@grasie je nádhernáááááá, nádhernáááá 😵 😵 😵 😵

kukulka1
13. dec 2015

@grasie no,inak sa nedá,ibaže si neskutočný talent,úžasné 🙂

kojanusa
13. dec 2015
Používateľ kojanusa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kojanusa.

ja som akurat dnes premyslala ci budem vypekat kolaciky na vianoce alebo spravim len tortu 🙂

zuzkavit
13. dec 2015
nika1985
13. dec 2015

@grasie ta je uzasna super

pppeeetttaaa
13. dec 2015

MARLENKA - ahojte dievcence, chcem vas poprosit peciete niektora doma marlenku? lebo hladala som na nete, receptov ke dost ale ked citam komentare tak jedny mnam, ini ze marlenka chuti inak... tak neviem ktory vybrat a experimentovat sa mi velmi nechce.. ak mate odskusany receptik velmi by som bola vdacna 🙂