Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
22. aug 2014

@jakelina Majka - kúpeľna náááádherná 😵 😵 😵 😵 Ty nemáš len torty hranaté, ale aj sanitu 😀 😀 😀

strudlik
22. aug 2014

Maminky, šikovné cukrárky 🙂 poraďte mi prosím nejaký dobrý krém, plnku na tortu. Moj synátor si vyžiadal na zajtra tortu a keďže to bude môj prvý pokus, nemám ešte žiadne recepty a keďže som v časovej tiesni, nemám čas preklikať všetkých 6338 stránok 🙂 🙂 🙂 Budem vám veľmi vďačná, ak sa mi vďaka vám podarí môjmu pokladu vyčariť zajtra úsmev na tvári a radosť v očiach 🙂

blancagon
22. aug 2014

@sticker fakt nádherný kôn,ale presne ako žienky radia,bielou do očka! 😉

jakelina
22. aug 2014

@anibas 😀 😀 😀 děkuji

halienka
22. aug 2014

Ahojte babky, prosím o radu, kúpila som si silikónovú formičku, taký lem okolo torty, ako sa používa? Tak ako na bábätko? natlačiť hmotu a šup do mrazáku na chvíľu? A ten prebytok čo tam zostane po natlačení navrchu sa má orezať kedy ? pred tým než to dám do mrazáku či až potom? Ďakujem za rady 🙂

jakelina
22. aug 2014

@halienka ořež než dáš do mrazáku

halienka
22. aug 2014

@jakelina ďakujem, dosť blbo sa to orieza, ale tak hádam to nejako zmáknem, asi to chce cvik 🙂

pppeeetttaaa
22. aug 2014

ahojte kočeny, keď mi malá zaspí tak všetko popozerám a polajkujem :D zatiaľ len pridám svoje 2 rýchlovky po mesačných prázdninách :D v stredu o pol deviatej som mala telefonát že na piatok potrebujú tortu..a ešte s penovým plátom vo vnútri.. tak som k jednej meninovej pridala aj túto.. som mala vo štvrtok čo robiť.. :D

mirka100911
22. aug 2014

Za august pridavam moje pokusy.... 🙂 Na dalsi tyzden ma caka tretia orchidea... (popularna 😀 )

moicka
22. aug 2014

tak pridavam aj ja jednu s krajkou 🙂 🙂 🙂

sticker
22. aug 2014

@moicka Moni super sa Ti podarila 😎 Tá krajka je krásna, tiež by som to chcela vedieť....

lamps
23. aug 2014

Krásne ránko, sladké žienočky 🙂, pridávam moje tohtotýždňové tortušky a želám krásnu a pokojnú sobotu 🙂

lucula73
23. aug 2014

pekný víkendík...
jedna podovolenková,presne na želanie,všetko som mala nadiktované 🙂

lamps
23. aug 2014

@lucula73 tá je krásna 😵 😵 😵 😵

aduskatt
23. aug 2014

takto som sa teda popasovala so zadanim svadobná + narodeniny novomanžela na jednej malej torte, plus dcera ma narodeniny, tak aspoň, že to šlo zvlášť na trotu, lebo Kittynu na svadobnej, to by som už váááážne nedala
a ešte jedna detská

jakelina
23. aug 2014

Holky moje taková škaredá dorta, to mě vůbec nebavilo dělat. Ale je to pro synovce, touží po tom dělat řezníka. Letos maturoval a od září nastupuje na řeznické učiliště. Tak ta hlava mu udělá radost. Já to teda nemám ráda, zabíjačky, ale on je na to fakt šikovný, dokonce už minulý rok zvládnul celou zabíjačku sám i s zabitím prasete tou řeznickou pistolí. Udělal všechny výrobky a celé ho rozporcoval. Já se na to ani nemůžu dívat, natož to prase chudáka zabít. 😝

jakelina
23. aug 2014

@lamps nádherné dorty, oba jsou sladké 😉

zuzuz1
23. aug 2014

ahoj baby.. idem si k vam po radu... mam objednavku na toricku pre tusim 13 rocne dievca... chce zvieratka s mladatkami...+ aby tam boli aj vodne zvieratka...a to cele na 24 torte... nie poschodovej... nejake napady? co som nasla na nete su len zvieratka pre 1 rocne deticky...nic vhodne pre 13 rocnu... tu podmienku vody aj suse som rozmyslala ze by som spravila tortu ako "ostrov" a na podlozke by vola modra potahovka ako voda... prip. akoze torta - jednoucha lod a podlozka by bola voda...ale tie zvery...pomooooc...

lamps
23. aug 2014

@jakelina Majka, ďakujem a tebe sa tá prasačia hlava vydarila super.

jakelina
23. aug 2014

@lamps díky, ale nějak se s tím nemůžu ztotožnit. 😀 😀 😀

lamps
23. aug 2014

@jakelina no s takýmto zadaním sa asi ani nedá stotožniť (súdim podľa seba 😀), ale neboj, mladý bude z nej namäkko 😵

elamaslakova
23. aug 2014

Dievčence pozdravujem vás, pridávam moje dve tortičky, jedna bola z minulého týždňa , tá svadobná a bábika je na dnešnú oslavu , ešte je doma , dúfam že si prídu pre ňu 🙂 . A idem popozerať tie vaše prekrásne diela.

elamaslakova
23. aug 2014

@mirka100911 Krásne tortičky

elamaslakova
23. aug 2014

@lamps Niečo prekrásne , ako vždy , Andrejka ty nesklameš 🙂 , tie tvoje postavičky sú božské

elamaslakova
23. aug 2014

@lucula73 Nádherná tortička, veselá , krásne farby

elamaslakova
23. aug 2014

@jakelina Prasiatko je perfektné , super prevedenie , tá hlava vyzerá ako živá 😉

elamaslakova
23. aug 2014

@katarina51 Nádherné tortičky
@ejkula Nádhera , krásna práca

elamaslakova
23. aug 2014

@muffinka8 prekrásna tortička, ten levík je úžasný

jakelina
23. aug 2014

@elamaslakova zlatko děkuji

mirka100911
23. aug 2014

@jakelina Ja si neviem predstavit jest to prasiatko (a vsetko okolo) ved to vyzera tak realne, ze by mi tam to sladke neslo na chut, hehe... 😀