Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
16. jún 2013

@anibas 😀 😀 já barvu měním co chvilka, ale vloni jsem byla blondýna, tak jsi mě asi nemohla poznat 😀 😀 Všichni jsme tam byli uvaření, fakt strašný hic tam byl. 😝 😝 😝

anibas
16. jún 2013

Tento týždeň som mala mať voľno - ale v stredu večer susedky cez plot objednávali - jedna na svadbu a druhá na krstiny .... na svadobke mali byť kvety len hore, ale keď sa robí rýchlo - tak sa robia chyby - ružami po bokoch som maskovala trhance 😝 😝 😝
A tortička Monster je pre krsniatko na 3 roky

jakelina
16. jún 2013

@anibas úžasné jsou všechny 😉

mima595
16. jún 2013

ahojte...potrebujem radu..tie,ktore robite aj slane torty..kolko beriete za slanu tortu??? a kolko asi tak vazi pivovy pohar slany????

daducha
16. jún 2013

babulky, toto tu musim hodit 🙂) .Mozno uz to bolo,toto je môj dalsi ciel 😀
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.27994...

daducha
16. jún 2013

@pristela to u mna si uz davno "zozrata" a v mojom bruchu, si môj velky vzor 😵 😵 😵 ,ale nedosiahnutelnyyyy ,som antitalent na kreslenie 😀 😀 .Ale ja sa nevzdam a na dôchodku to daaaam 😀

aduskatt
16. jún 2013

tak na dens hotovo..nechutne sa mi ta torta potila☹((( ale hadam sa bude pacit, ma byt pre maminu, ktora miluje svoje deti - dvojicky

zz134
16. jún 2013

@halienka vaaaaaaaaaaaav a to si ako robila? pls hod mi nejake grify nieco take chcem muzickovi uplacat. dakujeeem

akapulko
16. jún 2013

@halienka ano pocula som ze vraj 1kg-10 ale ak ma niekto 10kilovu tortu a viac to fakt bru tortarky sto eciek?🙂neviem bud som na hlavu ale ja sa normalne hanbim tolko pytat!🙂🙂))

aduskatt
16. jún 2013

@akapulko spocitaj si material, energie, vodu, cas, ktory strávis pri 10 kg torte a potom uvidis, ci je to vela🙂

halienka
16. jún 2013

@zz134 teraz neviem, ktorú myslíš 😀 tú čokoládovú? 😅

@akapulko ja neviem, ja som takú ešte nemala 😀 ale mala som ztiaľ najväčšiu 7kg a pýtala som 70 E, lebo bola fakt náročná aj na výzdobu, robila som na nej komplet 2 dni od rána do večera, takže určite za to stála. Podľa mňa taká svadobná kľudne môže byť za 100E, v zahraničí za takú čo sa tu robí za 100E pýtajú v pohode aj 300E a nehanbia sa 😀 Ale u nás je to inak, ľudia zarábajú fakt málo, takže človek sa moc rozpŕdať nemôže. Podľa mňa keď viem koľko je na tých tortách roboty, tak si myslím, že si za ne berieme aj málo... Len či by sme potom mali ešte zákazníkov keď slovač je chudobná 😒

zz134
16. jún 2013

@halienka ano cokoladkovu.Obalena je v cokolade alebo v coko hmote?

akapulko
16. jún 2013

@halienka 🙂))ved to ze sme na slovensku🙂ja som mala zatial tuto pre ucitelku najvecsiu mala 10kg a nezobrala som stovku 😒 😖 aj preto asi ak chcem aby sa u mne vratila nemozem byt hyena🙂

akapulko
16. jún 2013

@aduskatt viem ze je to malo kolko som zobrala pri tom kolko som pri tom stravila ale tak som zaciatocnik musim sa otukat🙂

zuzzy12
16. jún 2013

Ahojte....chcelaby som sa poradiť s vami skusene cukrarky......som začiatočnik samouk .....vyskušala som hmotu smatflex flover na modelovanie(podla mna moc tvrda )a K2 na poťah-zas až moc makka.Poradite mi prosim aka hmota by bola vhodna na modelovanie aj na poťah?Niečo som naštudovala-Waite icing by mal byť ok len sa mi zda vysoka cena pre neprofesionala 😝 a čo hovorita na ICING BIELY DEKOR?Ake mate skusenosti?

aduskatt
17. jún 2013

@zuzzy12 ja osobne veru nedam na Smartflex dopustit🙂

stankapk
17. jún 2013

@zuzzy12 ja sa tiež prikláňam k Smartflex Velvet. okrem MMF som iné ani neskúšala, lebo podľa mňa je perfektná 🙂

sticker
17. jún 2013

@aduskatt Adi je ešte šanca, že by sa ti dnes ozvali na tú poťahovku? Či jednoducho majú dovolenku a nik nevie dokedy?

florentina
17. jún 2013

@zuzzy12 no smartflex flower je ale určený přímo na květinky, tudíž na tenké lupínky co mají rychle vytvrdnout...tudíž je určitě tvrdší..dá se s ním dělat i ostatní, ale má to pak tyto vlastnosti...takže raději velvet....

blcha
17. jún 2013

ahojte babulky idem po radu aku mi odporucite plnku teraz v tomto teple aka vydrzi najdlhsie ja mam volnu ruku v tomto a chcela by som asi rafaelo alebo pribinacka alebo parizsku slahacku s mascarpone alebo dajte neaky typ na dobru plnku bude to na vyrocie strednej skoly takze si budu pochutnavat ucitelia chcela by som spravit neaky kavovy korpus alebo nieco s rumovou prichutou 😉

florentina
17. jún 2013

@artepf dortíky nádherné jako vždy a přeji ti, ať se ti v práci daří a rychle se zapracuješ!

wera.g
17. jún 2013

ahojteee sladké ženušky 🙂 tak ako sa pripravujete na tie horúčavy? ja mám tento týždeň 5 tort a už teraz sa toho desím... pridávam moje najnovšie, tento týždeň bol v znamení detských tort 😀

florentina
17. jún 2013

@jakelina prima, že jste si to užili a dortíky byly pohromadě úžasné...tuším jsi psala, že to pak šlo do dětského domova? Byli jste u předávky? Děti z tohoto musejí být nadšené....

mirinecka
17. jún 2013

@dm1 ďakujem, vyskúšam, hádam sa mi to podarí 😉

jakelina
17. jún 2013

@florentina ne nakonec to zůstalo pro děti na Rozprávkový les, takového něco jako dětský den tam pro místní děti. 😉

florentina
17. jún 2013

@anibas krásné jsou všechny a ty květiny na poschodí u toho svatebního dortu jsou perfektní, myslím je to tak i lepší, než kdyby to bylo jen navrchu....a tu příšerkovou ukládám, ju? 😉

@wera.g všechny krásné jako vždy, ale ta pro tu Lianu jakože úplně nááádhernááááá! Ukládám do inspiraček, ju? 😉

florentina
17. jún 2013

@blcha tak myslím, že ty krémy co jsi napsala nepatří k těm, které nejvíc vydrží v těchto teplech...jakože já je taky v teplech dělám, ale jen když je zajištěno dobré skladování, pořád v lednici atd... Pokud to bude někde stát na stole tak je to v těchto teplech vždy špatné, ale určitě bych pak volila nějaký máslový krém. Jinak jedna kočka z Itálie tady psala, že mascarpone, které se v teple zkazí je pak životu nebezpečné. Prý na zakažené mascarpone zemře každý rok v Itálii několik lidí. Já mám tedy krém z mascarpone momentálně nejraději, ale vždycky si na tohle vzpomenu. Jinak si myslím, že rafaelo z těch co si psala je nejlepší ohledně kazivosti - máslo i salko vydrží dlouho a nám i chutná, ale já s ním mám špatnou zkušenost v teplech, mě tento krém vždy nejvíc teče, víc než jogurtové a šlehačkové krémy...zřejmě něco dělám špatně.

cestovatelkaandrea
17. jún 2013

@wera.g kraaaasne 😉

blcha
17. jún 2013

@florentina ja toez najviac rozmyslam nad tym rafaelom ja maslove kremy moc nemusim takze ich ani nerobim a ani ziaden iny nemam ulozeny asi len tento rafaelo mam a asi teda spravim to je to na buduci tyzden neviem ako to budu mat vystavene alebo co podla mna si to supnu do chladniciky a potom to vyberu a hned zjedia teda aspon dufam este mi maju poslat logo skoly no som zvedava ci to zvladnem ja zaciatocnik bude to otvorena kniha to som teda tiez este nerobila 😉

stupacik
17. jún 2013

Toto je môj najnovší výtvor a u mojej dcéry mala veľký úspech.