Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
23. aug 2013

@larah ja bez ovoce. Delala jsem 14 dni dozadu poprvé a mala se mohla ujest.

daniela09
23. aug 2013

@maya30 klobúk dole, všetky sú dokonalé, a Jackson je no. 1

daducha
23. aug 2013

Ahojte baby,tak po dlhej dobe zacina môj tortovy vikend 🙂 .Na zelanie ,na 1. vyrocie svadby 🙂)

larah
23. aug 2013

@ajka82 nooo , nabuduce vyskušam, ešte mám jednu kocku v mrazáku, inak džem u nás do torty ee, tak je to samotné, no uvidíme a ako som to ochutnala, tak sa mi to zdá velmi sýte.....bude viac porcií 😀

pipka
23. aug 2013

@maya30 @muffinka8 babyyyyyyyy kraaasne 😵 😵 😵 😵 😵 nemozem z nich oci spustit, nadherna cista pracicka 😉

mamcas
23. aug 2013

@muffinka8 je krasna a nic jej nechyba 🙂 a mne sa tvoja postavicka paci viac ako vila zvonilka 🙂

pipka
23. aug 2013

@daducha dokonalost sama...ale ved ako vzdy od teba 😎

pipka
23. aug 2013

ja tento vikend okrem zabky pre hanku len jednu..ale zato zozrala mi pol nervov 😝 nikdy viac taketo postavicky 😝
najlepsie sa mi robila ceresnicka na slahacke 😅 😀 😀 😀

mamcas
23. aug 2013

@dadussh no K2 to robi normalne... to je hmotou, ale smartflex mi to nerobi, preto nechapem...

pipka
23. aug 2013

zial musela som ju spravit presne podla zelania aj baloniky aj kvietky aj vsetko 😒 ja by som ju urobila ooovela jednoduchsiu..ale tak...nas zakaznik, nas pan 😅 😉

mamcas
23. aug 2013

@pipka tvoje nervy stali za to 😀 😀 😀 paradna je postavicka, aj torticka 🙂 dnes, ako inak, same skvosty zeny 😀

jakelina
23. aug 2013

@daducha ta je úžasná a jak drží ten kočárek?? Vypadá to luxusně. 😉

ajka82
23. aug 2013

@pipka dufam ze to neni ta co som ti posunula 😅 ak hej tak dakujeeem pekne a nervicky stali za to 😉

jakelina
23. aug 2013

@ajka82 obdivovala jsem muffiny, jsou krásné 😉 dorty taky jasná věc

dadussh
23. aug 2013

@mamcas aha, no tak to som nevedela. mne to raz urobi a raz nie. neviem preco, ale mam take podozrenie, ze je to teplotou hmoty.

stupacik
23. aug 2013

Ja pridávam dnešnú na dvojoslavu

reruna
23. aug 2013

@maya30 naprosto úžasné dorty, všechny!

lamps
23. aug 2013

@balazica26 tak 1 - 2 dni, záleží od vlhkosti akú máš doma

denisak77
23. aug 2013

Pridávam 2 víkendovky.

pipka
23. aug 2013

@ajka82 ano ano moja...to je ona 😀 ze nic zlozite nebude chciet 😀 😀 😀 a ked mi poslala foto az ma oblialo 😅 😝
ale tak snad uz dlhsie budem mat pokoj 😀

akzuzs
23. aug 2013

@brunila to máš ciklaménovú. Ja som robila svdobnú a tiež som mala problém ju dobre naladiť. Urobila som si fialovú a potom postupne pridávala čevenej , rúžovej. Ruže som robila na 3 krát tak sa mi tri krát podaril iný aj keď podobný odtieň ale vo finále to vcelku dobre vyšlo. Na fotke tá farba nevyšla tak ako v skutočnosti ale nevesta bola max. spokojná

eliska22
23. aug 2013

@maya30 waw, neskutočné torty, krása 😵 😵 😵

muffinka8
23. aug 2013

@mamcas
@pipka dakujem za mile slova baby 😉 a Jani, ty si taka "sibalka" a ta postavicka ma presne taky vyraz 🙂

akzuzs
23. aug 2013

Och zabudla som sa Vám pochváliť akú katastrófu som urobila. Nedal mi pokoj skúsiť domáci falošný marcipán. Zo sušeného mlieka, medu, cukru, vody a leja. To že nebol sehovo biely som ako tak prehryzla ale tá konzistencia hrúza a chuť sladká jak hovado. Tak som to dala kolo do kola na mufynky ktoré som si vopred prerezala, natrela kyselkavým džemom, naplnela čokoládovým krémom. A vrch som potom potrela čokoládovou penou z bielkov a másla. Všetko bolo super až na ten strašne sladký marcipán. Po jednej mufynke som mlala zásobu cukru na týždeň. Až sa mi oči spotili. Uf Ešte že to bol len experiment ktorý si potom odniesla mama lebo keby som to odovzdávala mám na fľaku porážku. Inak v konečnom efekte vyzerali ako buchty na pare 😀 Aká som rada že existuje smart flex 😀

pipka
23. aug 2013

@muffinka8 ako milo a jemne povedane 😵 😀 ja by som povedala, ze trhnuta pubertacka...na to aky mam vek 😅 😝 😀
od pondelka zacinam nanovo po 5 rokoch v skolke...tak to sa tak priblizujem k tej puberte 😀 😀 😀 😀

maya30
23. aug 2013

dievcata dakujem za pacitka aj komentariky, velmi si to vazim, najma ked ta 3poschodka zostala uplne bez odozvy, pani pochvalila len tu motylikovu, k hlavnej a k posteli sa nevyjadrila, tak teraz neviem...ale zas ani sa nestazovala, mozno si len namyslam

elamaslakova
23. aug 2013

Dievčence ahojte , pridávam moju jednu tortičku ,a bola som akási nanič tak som rad a, že ich nebolo viac

elamaslakova
23. aug 2013

@brunila Krásne tortičky

adrika202
23. aug 2013

trošičku preplácané,ale taká bola predloha 🙂

mamcas
23. aug 2013

Tak pridávam aj ja moje dve. Za postup k včielke ďakujem @pipka, samozrejme má milión chýb, ale tak raz sa hádam všetko naučím 😝 Druhá je presne podľa dodaného obrázku, ktorý má oslávenec na hracej deke 🙂