Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
23. nov 2014

@grasie @jakelina @mimcak @pipka @lokalistin dakujem baby...... milujem tu rozpravku a je asi jedina, ktoru som bola sxopna s babami pozriet celu viac ako 2x, ale mozno prave preto mi nesedia... nemaju toho svojho "ducha" a uz to na dalsikrat pokusat nebudem 😕

evicaka
23. nov 2014

ahojte , všetky tortičky sú krásne, tiež nejdem menovať...ja tento víkend len jednu pre synovca 🙂

mia1111
23. nov 2014

Ahojte babulky.... Až sa hanbím, keď vidím číslo strany, že 6466!!!??? To kedy sa toto stalo? Ja vás vôbec ale že vôbec nestíham, strašne je mi to ľúto ☹ . Ani momentálne nepečiem, táto tortička bola len pre nášho Miška k narodeninám, veľmi sa z nej tešil... Síce to chvíľu vyzeralo, že ju ani nepotiahnem a ani neozdobím, lebo veď zákon schválnosti, v ten večer si dcérka zmyslela, že mi bude robiť spoločnosť a zaspala až 23:45! Tak keď konečne zaspala, šla som si vyvaľkať smartflex, no ako napotvoru, ostali mi rúčky z valčeka v ruke 😝 😝 😝. Tak som to ako-tak vyvaľkala, no naštvatá som, lebo na rohoch mi smart akoby chcel popraskať, nestalo sa Vám to ešte? Mne teraz prvýkrát a dosť ma to odradilo, asi sa vrátim k poťahovaniu s WI... No každopádne, bola to tortička pre nás, nikto okrem mňa si to samozrejme nevšimol 😀 😀 😀 , syn sa torte potešil, celá sa zjedla, tak je všetko vporádku 😀. Pridám fotky a idem pokukať Vaše dielka 😉

pipka
23. nov 2014

@mysiatkoo neveriiiim! Ty vies napisat CH 😕 😅 😀 😀 😀 😀 😀 idem si to do kroniky poznacit asi 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
23. nov 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jaj az si mi zlepsila naladu 😀 😀 😀

jenie123
23. nov 2014

Kocky nádherne tortičky ste popridavali, až sa mi ani nechce tie svoje sem dávať.. 🙂🙂

denisak77
23. nov 2014

@mysiatkoo iná nádhera,krása

pristela
23. nov 2014

@grasie ten ponny je uuuzasny, naadherne sa ti podaril 😵 😵 😵

@pipka joj , toto su "umelci" z mojej byvalej skoly, to by si asi ani nechcela 😀 😀 😀 ale s "panom ucitelom" sme sa pobavili, zaspominali/chodil o rocnik podomnou/ vtedy nas bolo ale ooovela viacej 😀

@maya30 😀 😀 😀 ha, ten nakres je bombovýýý, hned mi to bolo jasne , ze ta torticka nebude celkom tvoja 😀 😀 😀 😀 prdel si robim , chapes ... taketo nakresy su mileee, ja "milujem " ked mi donesu nejake esste aj technicke vykres domu 🙄

@mysiatkoo ja tiez moc nemam rada robit tieto disney postavicky podla realu , radsej ich mam v kine, my sme s najmensim milovali rozpravku polarny expres , sme ju videli asi milion krat 😀 😀

@muffinka8 tie stromy mas kraaaaasne, teda aj torticku celu, ale tie stromy aaach

pristela
23. nov 2014

@mimcak 😀 😀 😀 😀 neboj , to das lavou zadnou 😀 ja ked dostanem objednavku ze baletka "realna" aaaach , nem dobre 😅 😅

muffinka8
23. nov 2014

@pristela 😅 Ďakujem ... to som odkukala 😅 😀 a náhodou som zohnala aj polystyrénové gule tak to potom nie je problém stromy spraviť 😀

pristela
23. nov 2014

@muffinka8 jj, gule su ssuper 😀 😀 😀 😀 😀 aj ja uz pouzivam fffsade, teda tie polystyrenove 😀

mysiatkoo
23. nov 2014

@pristela ved som ti uz pisala na tuto temu...... toooooooooooolko ineho by sa..... tak ale detom sa maju zelania plnit.... ale frozen uz fakt ee 😝

pipka
23. nov 2014

@mysiatkoo tak to som radaaaaaaaa 😀 😀 😀 zbytok na trhoX 😀 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
23. nov 2014

@pipka no len domyslite datum aby som si to doma poznacila do kalendara, nex sa moja polovicka zariadi 😅

katarina51
23. nov 2014

Tortičky ste napiekli úžasné.Ja som v sobotu dokončila narodeninové torty o 18,00 hod a 19,15 sme boli už na Katarínskej zábave, bolo perfekt. Tanečky boli do 2,30 hod. No a dnes som bola hotová. 🙂 🙂 🙂

pipka
23. nov 2014

@mysiatkoo no ved ja napodobne 😉 mne je jedno, len to potrebujem dopredu vediet 😉
musim @sikag napisat, nech nam ona povie, ked jej ta spachtla dojde, a potom sa scukneme hneeed 😉 😉 😉 jo? 😉

mimcak
23. nov 2014

@pristela hmmm si zlatá,ale nebude to také ľahké ako si myslíš,dnes som to vzdala,lebo sa mi na 5x nepodaril taký pekný ksychtík tak ma chuť prešla a další pokus bude až zajtra 😖 😀 😝
@muffinka8 aj ja som začala používať tie polys.gule aj teraz som tej minnie dala do hlavy kedže musela byť väčšia v tom aute.

jenie123
23. nov 2014

Kocky, prosím Vás nemáte náhodou uloženú torticku v tvare kľúča? Myslím ako pracovne náradie kľúč.. Čo som pozerala, nič pekne som nenašla..

muffinka8
23. nov 2014

@mimcak a kupuješ ich niekde v KE, alebo objednávaš?

govinda
23. nov 2014

Dievčence, viete mi poradiť nejaký dobrý postup na Mášu a medveďa. Nejaký overený 🙂
Rozmýšľam nad tortou pre dcérku k 2. narodeninám a neviem, čo iné by ju viac potešilo, ale zatiaľ som sa do takýchto postavičiek nepúšťala, nemám skúsenosti. Hľadala som nejaké, ale nič také som nenašla 😒
Ďakujem krásne 🙂

evala777
24. nov 2014

@monline ahoj, pečiem v okrúhlej forme priemer 26cm a tú polguľu v nerezovej miske 🙂

grasie
24. nov 2014

@pristela jéj ďakujem krásne za pochvalu 😵 , som mala aj riťku svrknutú, že či sa vôbec podarí a podaril, tak som strašne happy 😅

michaela9999
24. nov 2014

Ahojte maminky. Potrebovala by som poradit. Drobec bude mat pred vianocami narodeniny a chcem mu spravit do skolky mafinky s vianocnou tematikou. Predstavu mam, nasla som si na nete, co zhruba by som chcela vytvorit, len potrebujem poradit ohladom pecenia (aky mate najlepsi vyskusany recept + postup) a ohladom zdobenia (kde kupim marcipan na zdobenie a nejake triky a zlepsovaky pri zdobeni). Dakujem Vam za kazdu radu 😉

PS: uz som tu pisala a ziadala o pomoc (par stran dozadu), ale rada ziadna, len like na obrazok 😉 Tak poprosim vas este raz o radu, dakujem 🙂

sikag
24. nov 2014

@pipka my sme teraz chori takze trhy teraz nedam, dufam ze za tyzden dva budeme fit...
@mysiatkoo krasne ti vysli postavicky. co si dala na ten strom take ladove? to je z cukrikov?

meo
24. nov 2014

@michaela9999 Ahojky, já mám oblíbený tento recept. Muffiny jsou výborné a vláčné.
http://coco-choc.blog.cz/1203/jogurtove-muffiny...
Marcipán koupíš v jakémkoli cukrářském obchodě, většinou jsou to e-shopy, ale jsou i kamenné prodejny. To si najdi na netu nějakou nejbližší. Záleží na tom kolik toho chceš dělat, protože koupíš i malé balení marcipánu v běžném větším obchodě, ale to vyjde na hodně draho v porovnání s větším balením v cukrářském obchodě(dělá to třeba Dr.Oetker). Pravý marcipán je ale trochu nažloutlý, takže jestli chceš dělat čistě bílé ozdůbky, tak musíš koupit nějakou bílou potahovací hmotu. Taky si musíš koupit barvy, lepší jsou gelové, ale v drogerii koupíš i práškové základní barvy.

ikula2
24. nov 2014

@michaela9999 co sa tyka zdobenia vyber si 3 farby, myslim zafarbene hmoty daju sa kupit v mensich baleniach alebo kupit jednu bielu a farby k tomu 🙂

ikula2
24. nov 2014

@michaela9999 ked u pecies muffinky nechat vychladnut potriet trosku kremom aby ti drzala vyzdoba, alebo maslom

mimcak
24. nov 2014

@muffinka8 tie polystyren.gule som kupila v carafoure teraz mali veľa velký výber. A inak dostaneš kúpiť v dargove dole na prízemi pri bočnom východe je stánok majú tam pekné stuhy tam nakupujem stuhy aj tie gule.

stupacik
24. nov 2014

Moje víkendové výtvory

erika_rika
24. nov 2014

Tak som tu začínala a toto je moja dalsia