Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirinecka
30. apr 2015

kočky čo používate 52% čokoládu Lidl, nezdá sa Vám že sa už tak pekne nepúšťa. Ja v poslednom čase keď robím parížsku šlahačku tak ako keby sa nerozpustila úplne do hladka alebo to je len môc pociť? 😝

chvapilu
30. apr 2015

hezký večer dnešní malinký jen 2.5kg a moc děkuji za pochvalu minulého dortu,

mysiatkoo
30. apr 2015

@antenka1 temperovat cokoladu znamena, ze ju zohrejes na urcitu teplotu a nasledne schladis pridanim 1/3 celkoveho temperovaneho objemu coko a opat zahrejes na urcitu teplotu... da sa to aj nad parou, ale to som osobne nikdy neskusala. ked mas spravne vytemperovanu coko, udrzi si svoj tvar az do relativne vysokej teploty okolia... ak ju nevytemperujes spravne, tak sa ti nepodari z nej urobit ozdoby - napr take tie pasiky, co boli na tej bielej torte s tulipanmi - po vytiahnuti s xladnicky by sa to pri izbovej teplote mohlo znicit... ak potrebujes coko iba ako mantinel, tak ti to az tak nevadi - ona vydrzi aj ked ju nemas dobre vytemperovanu ale s tymi dekorovanymi hracickami to uz nebude ono. potrebujes tam temperovanim zmenit strukturu, aby coko bola pevna, leskla a na zahryznutie musi akoby prasknut.. neviem ci som to pisala zrozumitelne, ale snazila som sa 😅

antenka1
30. apr 2015

@mysiatkoo dakujem ti dobra víla 🙂. Napisala si to perfektne. Uz chapem preco sa mi minule rozpadal motylik co som dala chlapcom na tortu. Chvilku to drzalo ale velmi rychlo to splaslo. Vdaka vdaka vdaka 😉

hrablica
30. apr 2015

Ešte som nebola na svadbe vo štvrtok, ale tak moderná doba 😀 darček, ako inak, tortička 😅 rum, čoko ganáž, kokosova plnka 🙂

pristela
30. apr 2015

@nicoletta77 joj otazka 😀 som ti sla zmerat pilku ktorou rezem co povííí 😀 bo ja netusim a vravi , ze hrubka platov je 2cm 😉

nika266
1. máj 2015

No moja nočna teraz skončila

halienka
1. máj 2015

@mirinecka presne mám ten pocit, stále si vravím, kde robím ja chybu, keď kedysi sa rozpustila pekne do hladka a teraz mi tam ostávajú také akoby minišupinky...

halienka
1. máj 2015

@larah no a ešte keď vidím to množstvo krému... 😒 šak to len korpus jedia...

nicoletta77
1. máj 2015

@pristela vďaka, aj ja režem na 2 cm

nicoletta77
1. máj 2015

Ahojte dievčence, zase krásne diela ste napiekli. Ja pridávam moju jednu tortičku.

blancagon
1. máj 2015

ženýýýý ako robíte tú tortu čo vypadá ako syr,tie diery a ta to ako sa poťahuje? 😒 😲 😎

pppeeetttaaa
1. máj 2015

@blancagon ahoj, ja som syrovu robila tak, ze som z nej kus odrezala, ten kus aj zvysok som potiahla zvlast, a potom som gulatou kosticou zatlacala priehlbiny, kludne pozri do mojho albumu mam ju tam dakde.. ak si teda taku myslela..

sollange
1. máj 2015

Do tretice za posledné obdobie futbalová 😒 ,dúfam,že aj u mňa bude platiť 3x a dosť 🙂

sollange
1. máj 2015

😀 a tu je

sollange
1. máj 2015
sollange
1. máj 2015

nejaká som kľavá🙂Chcela som to dať naraz,idem sa radšej najesť 😉

mirinecka
1. máj 2015

@halienka takže to nie je môj pocit, asi začnem používať kvalitnú čoko, budem si musieť nakúpiť a uvidím rozdiel 😝

mirinecka
1. máj 2015

kočky už ste poťahovali z novým zložením Smartflexu bezlepkovým , lebo kamoške popraskal 😝 a ja ho budem skúšať až zajtra

mizu89
1. máj 2015

@mirinecka ta biela torta s cokoladou je pekna len biela cokolada je opica 🙂 tmava je lepsia.na tej bielej musis pozriet zlozenie tukou.cim viac tuku obsahuje tak sa bude viac lamat.biela cokolada neni taka pevna ako tmava.a este treba kupit aj rovnaku cokoladu(rovnake zlozenie) lebo jedny cokolady su biele ine idu do zlta.uz som tortu s bielou cokoladou robila a poviem ti je s nou poriadna robota.tak ak sa rozhodnes robit takuto tortu tak klobuk dolu a drzim palce 🙂
toto bola moja prva torta ked som este len zacinala piect a nepoznala som poriadne marcipan. 😀

mirinecka
1. máj 2015

@mizu89 nato že je biela čoko tak sa ti krásne podarila :D , ja to riskovať teraz nebudem ale raz skúsim 😉 ďakujem za rady

mizu89
1. máj 2015

@mirinecka dakujem ta torta je spomedzi mojich prvych vytvorov ktoru som robila si pred 8 rokmi 😀 teraz cokoladu uz nepouzivam som verna marcipanu- dama top a smartflex 🙂

mirinecka
1. máj 2015

@mizu89 ja používam smarftlex pre mňa je dama moc mäkká, minule som sňou robila lebo inú som doma nemala nakoľko dodávateľmi mi nedodal v stanovenom termíne :( som sa vtedy zapotila ešte že išla len do rodiny aj to zadara

larah
1. máj 2015

@halienka tak tak , hrubý korpus, velmi málo krému, hrubý poťah a tá plesen to len dorazila, nechápem kolko dlho bola tá torta urobená

blancagon
1. máj 2015

@pppeeetttaaa aleže moooooooooooooc ďakujem,ani ma nenapadlo s tou okrúhlou kosticou. 😉 super jednoduché,ešte raz ďakovala.

pppeeetttaaa
1. máj 2015

@blancagon nemas za co, je to fakt jednoduche, len som dala o milimetrik trosku hrubsi potah, lebo som sa bala aby som tam neurobila dieru :D

blancagon
1. máj 2015

Moja dnešná hotová 🙂

anibas
1. máj 2015

Pozdravujem vás žienky pri príležitosti Sviatku práce, prajem krásny voňavý a rozkvitnutý máj a skromne pridávam sladkosti

stupacik
1. máj 2015

Toto sú moje včerajšie

mysiatkoo
1. máj 2015

jedna vikendovka aj odo mna