Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
11. aug 2014

@bubobubina prosim ta tu slahackovu tortu si zdobila akou slahackou?

bubobubina
11. aug 2014

@ikula2 zdobim Meggle Creme patisserie http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDe... 🙂

ikula2
11. aug 2014

@bubobubina aha ano poznam tiez som ju uz skusala a davas iba Cukor do nej ci aj nieco ine

mimcak
11. aug 2014

@mrka2 ten levík je rozkošný 😵 😵 😵 a ešte prosím ťa ak môžem ,kde si kúpila také čísla tu 15 a 5??

sulaiovamaja
11. aug 2014

moja dnesná

mimusa94
12. aug 2014

Ahojte zienky mam na vas otazku ma niekto skusenosti s roztopenym cukrom ktory vizera ako sklo predtym nez zneho vznikne karamel?? :D neviem ci ma niekto pochopil :D dakujem 🙂

michaela3011
12. aug 2014

zienky pridam vam sem moje tri torticky... konecne som sa dokopala aby som stiahla fotky do notebooku, pretoze mi hlavne islo o fotky z dovolenky 😅 😀 prve dve su robene tesne pred dovolenkou a ten tank nedavno pocas dovolenky 😀 to sa nedalo odmietnut 🙂 ajked, no... skoda ho 😅 😀 sa nemvydaril 😠 som zena a taketo veci sa mi velice tazko robia 😖 😀 ale spokojnost bola velikaaa a aj obrovsky tringelt nechali 😀 tak asi to nakoniec stalo za to 😅 ale nedalo mi poznamenat, ze namiesto tringeltu mozu prist poupratovat kuchynu 😀 odpoved bola: " 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 " (bez slova) 😀

michaela3011
12. aug 2014

@mimusa94 ahoj 🙂 ja som topila cukriky tak, ze som si ich dala na silikonovu formu, strcila do truby a cakala co sa stane 😅 😀 sedela som pri tom a pozorovala... menila teploty 😅 a taaaak 😀 myslim, ze som tam mala 100 stupnov nakoniec nastavenych... na uplny zaver som zafarbila gelovkou pomocou sparatka... inak pisal tu uz niekto, ze aj v mikrovlnke sa da 😕

michaela3011
12. aug 2014

@mimusa94 oh, teraz citam poriadne 😅 s cukrom nemam skusenost 😀 ale ked roztopis tie cukriky, tak to ma ten isty efekt 😅 si myslim 😀

michaela3011
12. aug 2014

@nika266 mne sa ta cokoladova nahodou paci 😉 prosimta ako pracujes s cokotransferom??? roztopis si cokoladu, nechas trosku vychladnut, potom vylejes na tortu, nechas opät trosku odstat a potom na to polozis foliu, supnes do chladnicky zatuhnut a hotovo??? 😕 planujem skusit no nejsom si nejak ista 😀 mne to pride strasne komplikovane 😀

michaela3011
12. aug 2014

@pristela pozeram, ze ci nahodou nenajdem stvorlistok pod tvojou tortickou s jelenom 😀 torticka nadherne zladena 😵 bola malovana??? 😕

michaela3011
12. aug 2014

@sikag nadherna torticka s autickami 😵 aj ganache mas super spravene 😵 torticka vyzera ako z casopisu 😉 ukazkovo 😎 😀

tinucha
12. aug 2014

Ahojte dievčatá, potrebovala by som poradiť. Budem robiť pre môjho otca dve torty na dve oslavy 60-tky. Jedna by mala vyzerať nejako takto. Otázka k vedierku, neviete mi poradiť akú farbu alebo sprej kúpiť, na tú striebrnú alebo zlatistú metalickú farbu? Kocky ľadu môžem urobiť zo želatiny, ktorú nalajem do formy na ľad? A ešte jedna otázka, neviem, či urobiť fľašu tortovú alebo dať naozajstnú. Nerobili ste niektorá? Ak by som dala ozajstné šampanské, ako ho do tej torty dať? Treba to potom pod ňou nejako vystúžiť, že?

tinucha
12. aug 2014

A druhú tortu by som chcela robiť niečo ako toto. Nemáte tip na text na etiketu?

tinucha
12. aug 2014

zabudla som pridať fotky

nika266
12. aug 2014

@michaela3011 ked uz mas na torte čokoladu tak si odstrihni s cokotransformera co potrebujes ,potries čokoladou a tak polozis na tortu a das zachladit

mrka2
12. aug 2014

@mimcak z ali express? alebo ebay? nepamatam uz,to mi kamoska objednavala.

michaela3011
12. aug 2014

@nika266 dakujem

blancagon
12. aug 2014

Taká jedna len orechové cesto,podla želania,krem karamelový s orechami a kávový s malinami,vraj chutila úžasne,orechovú som robila prvý krát 😝

mimusa94
12. aug 2014

@michaela3011 neviem bojim sa ze ked budem roztapat cukor hrniec mozem rovno vyhodit 😀 😀 😀

bubobubina
12. aug 2014

@ikula2 nepridavam nic, je sladena, takze cisto len vyslaham 😉

katarina51
12. aug 2014

@lokalistin je krááásna. 🙂 🙂 🙂 chcela by som sa opýtať, tie stredy tých rúží si farbila práškovou, alebo si mala aj trochu nafarbenú hmotuna ružovo, ja mám robiť podobné a neviem či sa to dá len dofarbiť prachovou farbou 😀 😀 😀 😀 , čo by mi viac vyhovovalo, dík 😵

ikula2
12. aug 2014

@tinucha ta flasa je bombovaaa

tinucha
12. aug 2014

Baby, to som nerobila ja, ja sa len na niečo také chystám a potrebujem poradiť ako som písala vyššie. 😒

nika1985
12. aug 2014

Dakujem babule za pacitka nemam cas ani citat mam chore baby ale strasne si to vazim uz nech je september a bude viac casu hadam sa sem aj dostanem.

lokalistin
12. aug 2014

@katarina51 dakujem, stred je ruzovy , zafarbim na ruzovo, urobim puky, zmiesam s bielou urobim prve lupene, zmiesam s bielou a zase lupene a zase zmiesam s bielou a posledne lupene som dala biele

chvapilu
12. aug 2014

@tinucha ahoj já jsem dělala něco podobného láhev jsem měla originál-obalenou ve folii jen jem vyřízla jamku a láhev do ní posadila a pro jistotu jsem za ní zapíchla 4 špejle.Kostky ledu jsem dělala ze želatiny jen vodu jsem převařila a nechala vychladnout postup pak stejný oni jsou pak průzračné.Barvy koupíš v cukrářských obchodech já měla stříbrnou jak ve spreji tak prachovou obě jsou fajn

mamcas
12. aug 2014

Dievcata prosim Vas kde kupujete satenove stuhy? Aj ciste, aj bodkovane? Ja som nasla kopu shopov, ale ak mate tip na siroky vyber a dobre ceny budem vdacna 🙂

tinucha
12. aug 2014

@chvapilu ďakujem veľmi pekne za rady, pomohla si mi. 🙂

adrianasandecka
12. aug 2014

Vierka prosím vás čím ste farbila potahovku na červeno??Ďakujem