Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. jan 2014

@mysiatkoo ano chápu

anibas
11. jan 2014

Pekný večer - opäť som sa nechala ukecať - terč pre kolegynku (šipka pôjde do 18-tky) a mačka pre susedku - dnes krásne svietilo slniečko, tak som musela fotiť v prírode 😀 😀
ešte ma čaká zajtra klasická kniha - objednávala moja mama a priateľkami - sú pozvané na 90-tku 😅 - tak preto kniha a ruže a snáď veršík

mrka2
11. jan 2014

@anibas jejo, super su! macicka je ako ziva! 😵 😵 😵

pipka
11. jan 2014

@anibas ta macicka v kosiku je kraaasna 😵

anibas
11. jan 2014

Ďakujem 🙂)

jakelina
11. jan 2014

@anibas krásné a fotky jak na jaře 😀 😀

vecernicci
11. jan 2014

@jakelina když tě tu vidím, představ si, že mi včera psala paní, že chce dortík pro dceru a pro syna a poslala mi fotky tvých dortů jako inspiraci 😵 tímto žádám o povolení kopírovat 😉 samozřejmě, že ne úplně, něco změním 😉

jaroska
11. jan 2014

Ahojte!!!Poprosila by som Vás-šikovné "tortičkárky" o radu:Deti mojej švagrinej budú mať narodeniny.Chlapec bude mať 3 roky a dievča 9 rokov-navyše v jeden deň.Chlapec obľubuje traktory,no má rád aj rozprávku Lazy Town,no s babou je to ťažšie-už ju nebavia princezničky a podobné rozprávky...Chcela by som jednu tortu-takú,čo je aj dievčenská aj chlapčenská,čiže pol-na pol 😉 Máte nejaké nápady,alebo skúsenosti???Robili ste už takú tortu???Dakujem za každý nápad 🙂

aduskatt
11. jan 2014

@jaroska robila som taku, ako darcekovu krabicu previazanu maslou, na jednej polovici jedno meno, na druhej druhe

eliska22
11. jan 2014

@anibas perfektná práca aj terč aj mačička krásne niečo 🙂

eliska22
11. jan 2014

baby ja už nikdy viac robiť čierne krajky a čierne kvety na tortu, tak som sa už dávno nenarobila a nenadávala 😠 to bola torta sľúbená už od leta, inak som už skončila, len ešte budúci týždeň jednu asi 😀 😀 😀 som ja ale trúba, zase som sa nechala ukecať, resp. som mala niečo požičané od jedných a oni chceli tortu, tak mi bolo blbé povedať, že už nepečiem 😝

jakelina
11. jan 2014

@vecernicci tak to mám radost, že se dorty líbí a nevím kde vzala paní moje fotky?? Nevíš?? Jak se máš, ani jsem se nepokochala tvými perníky a novými dorty. 😒 😀

vecernicci
11. jan 2014

@jakelina jo holka, já jsem ani fotky nepřidávala, nestíhala jsem 😝

akzuzs
11. jan 2014

@mysiatkoo Aháááááá Dík

79zuzana
11. jan 2014

Tak moj nestastny minecraft....Uz taku tortu nevezmem 😲. Moji minecraftovi maniaci so mnou stresovali pri torte do jedenastej, bielu som musela zmenit za zelenu, lebo biela je len ak je sneh, ale potom tam musia byt aj ine dekoracie, strom mi tiez zrusili, lebo, ze ten musi vyzerat inak...no co vam poviem. Kedze torta bola pre rovnakeho maniaka, tak som musela posluchat 😀 ale teda nepaci sa mi tak ci tak 😀

halienka
11. jan 2014

Ahojte babulky, vy teda frčíte hne´d od nového roku 😅 a tých krásnych tortičiek čo ste povyrábali, no parádička 😵 😵 Ja zatiaľ len jednu, čiže prvá moja tohtoročná, mala som 2 týždne pauzu a bolo to super, lebo som sa trošku od tých tortičiek zrelaxovala 🙂 A s radosťou som sa zase teraz do toho pustila 🙂 Takže tu je moja prvá čokoládková s nezábudkami 🙂

mrka2
11. jan 2014

@halienka joooj, milujem tie tvoje cokoladkove mnamkove krasne torticky mnam mnam 😵 😵

nr_martinka
11. jan 2014

@jakelina na tej zelenej je tam Tomas a kde by som take dostala kupit?

canama
11. jan 2014

Ahojte, mohla by som poprosit skusene tortickarky o recept na potahovu hmotu z marcipanu? Resp. odporucanie kde sa da kupit nejaka overena hotova? Dakujem.

katarina51
11. jan 2014

@halienka Tie nezábudky sú úúúúúžasné ako živé. Moja dcéra miluje nezábudky a v marci budem robiť tortu pre ňu. Ako ich robíš? Sú z bledulinko modrého (aká je to modrá?) a v strede biela bodka a v nej čierna dierka? Alebo ako si to docielila? Je to perfektné .
A ešte akým poťahom si to potiahla? To som ešte neskúšala a mám z toho trochu strach :(

viera6
11. jan 2014

Ahojte,dakujem za pacitka 😉 sikulky prosiiiiim uz som písala vyššie,,,,nemate ulozene inspirácie na troj oslavu...mala by tam byt kitty,mašinka tomas a notebook.....kazda torticka ma byt samostatna,,,nie jedna a na nej vsetko...

dadenka1
11. jan 2014

mám otázku.. Moja sestra rada vypeká a je šikulka a už sa púšta aj do marcipánových výtvorov... rada by som jej nejaku dobrú knihu (kľudne aj drahšiu) kupila, kde by našla dobré rady, recepty, postupy.. nemáte nejaký typ? Žije v zahraničí, takže pravidelné odoberanie nejakých časopisov nehrozí... dakujem

maya30
12. jan 2014

ahojte, pridávam moje za tento týždeň - autá, šport a princezné po x-tý krát - to je moje 😀 😝 a to som mala robit este jednu princeznovsku s korunkou na piatok, ale pani mi zavolala vo stvrtok poobede (!) ze ci som uz zacala nieco robit 😠 lebo ze su v nemocnici a vyberaju im mandle, ze ci sa neda prelozit o tyzden...dost skoro ju to napadlo...ja som mala tortu uz naplnenu a oganasovanu, tak som jej povedala ze jej ju pekne zamrazim a o ten tyzden rozmrazim a ozdobim, tak dufam ze si po nu aj naozaj pride 😝
Okrem toho chodim po doktoroch, ocividne moj organizmus nezvladol ten decembrovy napor tortickovania a strajkuje 😝 ☹

jakelina
12. jan 2014

@nr_martinka tak to jsou obyčejné vykrajovačky, koupíš v cukrářských e-shopech na internetu a nebo pokud máte někde v okolí kamenný obchod, tak tam.

maya30
12. jan 2014

@pristela uzasne nieco tie salky a hlavne ten malovany spodok pod mlyncekom, ani sa nejdem pytat ako si to robila, take nieco by som aj tak nezopakovala 😀 nadhera !

jakelina
12. jan 2014

@maya30 ty jsi normálně mimozemšťan a fakt zvolni, však zdraví máš jenom jedno. Já jsem tento víkend taky nějaká unavená. Jenom se tu tak ploužím a nejraději bych vlezla zase do postele a šla spát. 😝

svetlo55
12. jan 2014

Utrápená, ale predsa...

halienka
12. jan 2014

@maya30 to prvé biele auto, no bomba 😲 , počuj na to by si mala urobiť fotopostup, ako takto dokonale urobiť auto, je úplne perfektné! Tie kolesá aj celkovo tá karoséria tvarovo je úplne super! 😵 Hneď si ho aj ukladám pre inšpiračku, keby ma niekedy také dačo postretlo 😀 Na tie kolesá už do korpusu vydlabávaš priehlbinky?

79zuzana
12. jan 2014

@maya30 ako vzdy, mas nadherne torticky 🙂

halienka
12. jan 2014

@mrka2 ďakujem pekne 🙂
@katarina51 no boli vcelku prplavé tie nezábudky, keďže sú malé bolo ich treba veľa aby to trochu ukázalo. Pár som ich urobila na drôtik, kde som si na vrch najskôr urobila ten akoby kalíštek a nechala vytvrdnú a porobila som si kopu tých drobučkých kvietkov z tých vykrajovačiek čo sa predávajú 3 veľkosti tak ja som použila 2 tie väčšie. Farbila som modrou gelovkou Sky Blue, ale fakt len trošičku, lebo som chcela aby boli bledšie a ten stred som trošku dotieňovala len práškovou tmavomodrou. Tie vykrojené kvietky som ešte trošku guličkovou kosticou po tých lupienkoch poroztláčala aby to vyzeralo reálnejšie. Keď som to mala tou práškovou vytieňované, tak som si porobila zo žltej hmoty malilinké guličky, ktoré som lepila do prostriedku, trošku guličkovou kosticou roztlačila a tá čierna bodka v prostriedku je urobená čiernou jedlou fixou 😀 Potom som pár tých kvietkou prilepila na tie drôtikové kalíšky a zbytok lepila len tak čokoládou na ten čokoládový povrch. Ten povrch je robený nie poťahom ale je to normál čokoláda, najskôr som si urobila čokoládový mantinel na boky, nechala stuhnúť v chladničke a potom zaliala vrch čokoládou, nechala stuhnúť v chladničke a nakoniec opatrne teplým nožom zrezala na vrchu ten prečnievajúci okraj presne do roviny. Potom som lepila tie kvietky roztopenou čokoládou, tam kde bolo treba pichnúť drôtiky som ale musela najskôr prepichnúť dierky zicherkou. 🙂