Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dagmarmustafa
29. jún 2014

Caute baby.Konečne prázdniny....Teším sa veľmi. V škole bol posledný týžden hektický a k tomu sa mi nazbierali nejake torty...No moje nervy ...ale už je všetko za mnou.Idem si Vás popozerať-ako vzdy a aspon trochu relaxovať 🙂

halienka
30. jún 2014

@dagmarmustafa nádherné tvoje tortičky všetky 😵 😵 😵 Ako si prosím ťa robila ten dezén na boku Samkovej tortičky? To je malované? Vyzerá to perfektne 😵

svetlo55
30. jún 2014

Moja prvá otvorená kniha... mala som málo času na jej vylepšenie, tak aspoň takto...

dagmarmustafa
30. jún 2014

@halienka Dakujem Leni.Na tej Samkovej su otlacene kamene (podlozka otlacacia) a kazdy kamienok vytienovany ciernou.

zuul
30. jún 2014

@zuzana909 ja som robila takehoto majka.

mysiatkoo
30. jún 2014

@dagmarmustafa vsetky su krasne, ale ten einstein je genialny, som z neho namakko 😀

evicaka
30. jún 2014

Tak dnes pridávam jednu, ráno o 6,30 ani ťuk a o 10.OOhod. odovzdaná. Dúfam že im bude chutiť 🙂

sticker
30. jún 2014

@evicaka Prosím ťa čím si farbila? Máš airbrusch? Perfektná farba. Toto by sa aj mojej staršej páčilo 🙂

sikag
30. jún 2014

@mysiatkoo ze mega tortu 😀 😀 😀 😀 takato malicka bola, ale som si vymyslela na nu taketo nazberkane
.....ze vymyslela 😀 😀 😀 😀 😀 vlastne skopirovala 😀 😀 😀 😀

sikag
30. jún 2014

@dagmarmustafa nadherne vsetky! ja som zase hotova z toho transformera 😎

sikag
30. jún 2014

@zz134 riedit s vodkou! nie s vodou 🙂 momer tazko povedat, ci chces velku alebo malu plochu. na malu plochu si dat trosku prasku a par kvapiek vodky. na velku plochu viac prasku a viac vodky 😀 😀 😀 😀 taka zafarbena vodicka ti vznikne. do 20min by to malo byt suche (ale mne to vcera vooooobec nechlo teda 😀 😀 😀 😀 😀 ) a mozes pouzit aj gelovky, nie len prachove

evicaka
30. jún 2014

@sticker airbrush nemám, farbila som práškovou riedenou v alkohole a potom som to prášila kadečím hlava -nehlava, modrá, žltá , zlatá, strieborná....skrátka čo bolo poruke 😀 a ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

sticker
30. jún 2014

@evicaka No teda, nato že to šlo hlava-nehlava je perfektná 😀 😎

mirka_aa
30. jún 2014

tak a tu je moja druha torticka 🙂

lokalistin
30. jún 2014

@sikag uzasna

lokalistin
30. jún 2014

@michaela3011 torta je skvela a tiez mi to pride tak,ze vsetci su nadseni z tvojich torticiek a ona si potom pripada ako piate kolo u vozu, preto nechce, aby si nosila,ale sak skus jej splechnut do tvare nabuduce, ze boze zase kolac ako sa zatvari 😠

zz134
30. jún 2014

@sikag Dakujem ti za radu....a este pls aj gelovku riedit vodkou?

sikag
30. jún 2014

@zz134 ano, aj tu, inak by ti neuschla

dagmarmustafa
30. jún 2014

@mysiatkoo Dakujem Miska.Aj ja som nanho chodila stale pozerat...🙂 Uz je prec:(((

dagmarmustafa
30. jún 2014

@sikag diki.Aj Ty mas krasne torticky.Mam zmapovane;)

brunila
30. jún 2014

@michaela3011 Dortíček je úúúúúúúúúúúúúúúúúúžasný!!!Moc se mi líbí a tiše Ti to Tvoje umění závidím 😉 😉 😉

jakelina
30. jún 2014

Já jsem včera v noci honem upekla linecké kolečka, slepila v sobotu uvařenou jahodovou marmeládou a nahoře ozdobila tak jednoduše, jak jsem to v noci stihla. Tak nám oficiálně začaly prázdniny, všechny děti doma, tak za dva měsíce si povíme, kolik šedivých vlasů mám navíc na hlavě 😒 😀 😢 😀 😝 Nejmladší byl dnes naposledy ve školce 😉 Fotila jsem jenom pár ráno honem před odchodem do školky, tak to taky tak vypadá

aduskalac
30. jún 2014

prosim vie mi niekdo poradit ako urobit z marcipanu tenisovu raketu?hlavne tie mriezky

brunila
30. jún 2014

Děvčata prosím jakou barvičku mám přidat do marcipánu abych dosáhla podobného odstínu jako na tomto obrázku?Marcipán je spíše žlutý než krémový.Prosím prosím.... 🙂 🙂 🙂

jakelina
30. jún 2014

@brunila ivory a trochu žluté

jakelina
30. jún 2014

@aduskalac přes extrudér udělat tenké válečky a pak lepit síť

sikag
30. jún 2014

@aduskalac napec na velky plech, vyrez raketu, napln, obal potiahni 🙂 a vyplet by som robila zo smartfexu - vysulkat tenucke pasiky (ak mas tak extruderom). alebo mozno bielokovou polevou? ale neviem ako by drzala ta vrchna rada.... mozno keby si tie spodne "zapustila" do spar a vrchnu radu dala vlastne na marcipan

sikag
30. jún 2014

@brunila no vsak marcipan je takyto nejaky, tak ho nefarbi a uz len biele stencils a hotovo 🙂 skus dat donho kvapku hnedej

aduskalac
30. jún 2014

@sikag no ja idem robit puncovu obdlžnik a na to chcem dat tenisovu raketu

brunila
30. jún 2014

@sikag díky vyzkouším 🙂
@jakelina - Majko díky ,musím mrknout jestli mám...no snad to nějak dopadne 😉