Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
12. nov 2011

@dadka212 ta Minnie je taka krasnucka straaaasne mila torticka 😵

katulkaaaaaa
12. nov 2011

@zuzana124 zuzi nadherne!!!!ten fotak wau

katulkaaaaaa
12. nov 2011

@janulkamartinko jani krasna torticka sa ti podarila,taka vesela🙂

zuzana124
12. nov 2011

@vecernicci @dm1 jej babenky ďakujem za pochvaly 🙂

livia76
12. nov 2011

@zuzana124 foťák vypadá, ako by sa s ním dalo aj naozaj fotiť SUPEEEER

zuzana124
12. nov 2011

@katulkaaaaaa ďakujem 🙂

vecernicci
12. nov 2011

tak můj dnešní Tomáš, ještě mě čeká beruška a torzo

pipka
12. nov 2011

@vecernicci ten je kraaasny 😵 mas niekde postup na masinku? ci z hlavy si robila? lebo mna caka v decembri

zuzana124
12. nov 2011

@sofi07 prekráááásne medovníky, kiež by som aj ja také vedela 🙂

lusil2005
12. nov 2011

@dm1 Dani krasne torticky!!! Ako si robila tie "dvojfarebne" pismena na tom "Matko"? 😕 vyzera to super

vecernicci
12. nov 2011

@pipka já používám tenhle postup, není potřeba tolik hmoty 😉 http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

pipka
12. nov 2011

@vecernicci jeeej dakujeem, ten je super 😉

mizulienka
12. nov 2011

@zuzana124 Zuzi vsetky su nadherne a ten stencil je krasny a ten fotak tiez...mas stranku aj niekde na FB, by somsi pozrela zblizsia 😉 dakujem

lamps
12. nov 2011

@mrka2 áno ja robím v 99 % len s MMF, len výnimočne, keď potrebujem zafarbiť na veľmi sýtu farbu, tak používam kupované hmoty.

Inak dievčatá ja mám dnes dosť krutý zážitok ☹. Bol pre tortu so Zvonilkou otecko malej oslávenkyne spolu s kamarátkou, ktorá im doporučila, aby si dali tortu spraviť mne. Prišiel autom, vystúpil naložil krabicu s tortou, ktorá bola prekrytá papierom. Do krabice ani nepozrel 😢 . Potom mu hovorím, že aby si ju pozrel, veď je to torta pre ich dcérku. Tak sa pozrel a nič... dal ju do auta ani sa nespýtal, čo platí a išiel si nasadnúť 😝 . Ja som si myslela, že si ide zobrať peňaženku. Až keď sa ho kamoška pýtala, či tortu už vyplatil unúval sa vytiahnúť penaženku a zaplatiť 🙄. Tak som si povedala, že týmto ľuďom tortu už určite robiť nebudem 😖 . Normálne som to musela predýchavať a nechápem z niektorých ľudí.

@vecernicci ďakujem za pochvalu 😅

mizulienka
12. nov 2011

@janulkamartinko krasna je ta jednotka, krasne farby tam mas a ten sasko nadherny 🙂
@eliska22 velmi pekna, jemnucka 🙂

mizulienka
12. nov 2011

@lamps to je teda fakt kruty zazitok, ja neviem, niektori si asi myslia, ze pecieme iba tak z pasie, malokto vie, co to vsetko odnasa...ale tento sa fakt spraval velmi arogantne.

zuzana124
12. nov 2011
mizulienka
12. nov 2011

@zuzana124 nejde mi to otvorit Zuzi 😒

broucek2
12. nov 2011

@zuzana124 nádherné dorty, foťák nemá chybu

swiss
12. nov 2011

baby mám otázku. Včera som rozpustila čokoládu v šľahačke, cez noc sa to chladilo, teraz som na to kukla a je to usté ako puding. To má také byť? Neviem si totiž predstaviť ako sa to má ešte vyšľahať, keď je to také husté. ☹

jajuska1411
12. nov 2011

chcem sa spytat objavila som dnes v kauflande marcipan v takom modrom obale nic tam nebolo blizsie pisane.pouzili ste ho niektora ako to dopadlo????

lamps
12. nov 2011

@mizulienka no správal, cítila som sa akoby som ho ja okrádala, že musí zaplatiť za tortu pre svoje dieťa 😝. A pritom je to rodina, ktorá netrpí nedostatkom, ale keď to tak sledujem, tak veľakrát sú štedrejší a srdečnejší ľudia, ktorí majú málo. Ale kašlem ho, naštvalo ma to. Piecť pre nich po tejto skúsenosti už určite nebudem.

eliska22
12. nov 2011

@mizulienka Ďakujem 🙂

eliska22
12. nov 2011

@swiss ja to také tiež mávam, kľudne šľahaj 😉

vecernicci
12. nov 2011

@lamps tak to je teda hustý, mně jednou přijel chlap pro dortík ovečku Shaun, obhlížel ho ze všech stran, když jsem se ho zeptala, jestli se mu líbí, tak řekl hlavně aby se líbil manželce. A když měl platit, tak si zašel do auta pro 30 kč drobných, hledal je tam dobu a mně přišlo, že si myslel, že řeknu, to ať to nechá být. A to to byl prosím docela úspěšný podnikatel, říkal manža 😒

lusil2005
12. nov 2011

@lamps tak to je sila... ale nenechaj si pokazit naladu jednym... chlapom. 🤐

lusil2005
12. nov 2011

@swiss ano ma to take byt. neboj sa toho a slahaj! 😀

eliska22
12. nov 2011

@lamps teda, to sú niektorí tí ľudia.... 😠 😠 😠 ja som našťastie ešte taký zážitok s tortami nemala 😝

havi
12. nov 2011

@vecernicci no to mas pravdu,radsej potahovat,len tamtí si to tak zeleli a aj klasicky vyzdobit kremom 😝

eliska22
12. nov 2011

@vecernicci krásny tomáš 😵