Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana124
12. nov 2011

@mizulienka neviem prečo ti nechce otvoriť, skús pozrieť ešte tu na picasse https://picasaweb.google.com/113974288803911888... alebo ma požiadaj na fb o priateľstvo 🙂

lamps
12. nov 2011

@vecernicci
@lusil2005
@eliska22
... no chlap a ešte dobre trafený 😝 on si možno sám nevie uvariť ani čaj

swiss
12. nov 2011

ďakujem. Ste pokladíky. 🙂 Idem to teda skúsiť vyšľahať, ja len že keby to bolo nejaké zgrcnuté, tak ešte do zajtra by som niečo hádam vymyslela, ale keď je to ok, tak sa teším. 🙂 Ešte blbá otázka. Asi ako dlho a na akom stupni to mám šľahať, aby z toho nebolo maslo, ale šľahačka?

vecernicci
12. nov 2011

@eliska22 dělujíí
@lamps to je fakt, co bysme chtěli po chlapech 😀 😀 vždyť oni nemůžou za to, že jsou takoví od přírody 😉

eliska22
12. nov 2011

@swiss ja to šľahám najprv na nižšom stupni a potom pridám, ale šľahám to fakt len chvíľku, lebo to je hneď husté 🙂

zuzana124
12. nov 2011

@mizulienka som zabudla na fb som registrovaná ako http://www.facebook.com/people/Ján-A-Zuzana-Šta...

lamps
12. nov 2011

@vecernicci 😅 ale ja nič proti chlapom nemám, len niektorí z nich si myslia, že sú pupkom sveta 😀. Ale pravdou je, že sú od prírody iní ako my 😀 😀 😀.

eliska22
12. nov 2011

idem si po radu, na budúci týždeň idem robiť tortu a chcú aby mala tá miška minnie v ruke balón, robili ste to niektorá? lebo ako udrží v ruke balón z marcipánu? nebude to ťažké? dík za každú radu 🙂

janulkamartinko
12. nov 2011

Dakujem Vam za pochvaly ste zlate 🙂

mrka2
12. nov 2011

@lamps tak to je hrozne. za taku torticku by som ti ruky bozkavala 😠 ja fakt nechapem niektorych ludi... 🙄 🙄 to je pravda,ze cim sa lepsie ludia maju,tym su skupejsi 🙄 smutne. 😝 torticka bola krasna 😉

vecernicci
12. nov 2011

@eliska22 a co zkusit obalit čokoládovou kuličku? Anebo ji posadit a aby měla balónek mezi nohama 🙂

broucek2
12. nov 2011

@eliska22 myslím, že jej budeš muset zabodnout až do dorty, jen v ruce jej asi neudrží

lamps
12. nov 2011

@mrka2 no ja som sa z nej tak vytešovala, že sa mi podarila. Ale trochu som aj tušila, že to bude s nimi také na figu, keď od začiatku špekulovali.

eliska22
12. nov 2011

@vecernicci
@broucek2 vidíte to ma nenapadlo, že zapichnúť do torty 😀

mrka2
12. nov 2011

@lamps tak to ti verim, hlavne ked vies,ze sa ti isto podarila a niekto sa takto zachova... co narobime 😠 pracovat s ludmi je niekedy veeelmi tazke 😔

vinka
12. nov 2011

Bože baby Vy máte krásne torty.ja sa furt potom tu tak hanbím dať svoje.No nič strelím ich tu.Na tej krstinovej mal byť ešte kvet na boku.lalia či ako sa volá.Ale už nevládzem už ho nerobím.Snád sa sestra nenaštve,že tam nieje. 😝

broucek2
12. nov 2011

tak mám upečený oříškový korpus, ale jsem nějaká naštvaná, protože uprostřed mi ještě v troubě klesl o cca 2 cm. To se mi ještě nestalo, nevím, kde nastala chyba. Bude to jen takový rochlo dortík na zítra pro návštěvu tchánovců ke kafe

broucek2
12. nov 2011

@vinka kdyť máš krásné dorty

swiss
12. nov 2011

@eliska22 vďaka. dala som malého svokrovi, nech sa trochu pohrá a idem na to. 🙂

vinka
12. nov 2011

@broucek2 ked asi dlho na ne pozerám.Nemôžem si pomôcť nepáčia sa mi. 😒

zuzana124
12. nov 2011

@lamps nechápem ako môžu byť ľudia taký nevďačný, asi mu na tom nezáležalo ale ešte že sa spamätal a tú tortičku ti zaplatil 🙂 Inak tortička bola krásna 🙂

broucek2
12. nov 2011

@eliska22 dělala jsem jen něco takovéto, tak propíchni tím drátem ruku a máš to

vecernicci
12. nov 2011

@vinka náhodou dortíky krásný a ten křtinový je luxusní, ještě aby se sestra zlobila, když jí dáš takový krásný dort 😉

broucek2
12. nov 2011

@vinka to mně některé mé taky ne, některé se mi líbí i později, ale moc jich není

vecernicci
12. nov 2011

@vinka jinak mně se taky moje dorty nelíbí 😝 možná některý , ale já jsem perfekcionista a furt něco řeším, manža mi říká, ať si s tím dojdu 😀 😀

broucek2
12. nov 2011

@vinka mně se dokonce křtinový bez lilie líbí víc než, kdyby tam byla

eliska22
12. nov 2011

@broucek2 ďakujem 🙂

zklimekova
12. nov 2011

@vecernicci
tak tá tanečnica dopadla takto..nakoniec ani nevyzerá ako tanečnica, pretože ju chceli v rifliach 🙂, - tá fialová je v skutočnosti oveľa krajšia ako na fotke...

maca77
12. nov 2011

no tak na dnes dobojované ... Fifi s konvičkou sa vydarila, ale takú zdlhavú tortu som už dávno nemala 😝 ešte prídu pre krstinovú a môžem sa konečne pustiť do upratovania ... foto neskôr, musím stiahnuť z foťáka 😅

vecernicci
12. nov 2011

@zklimekova náhodou se ti povedla, já mám vždycky místo fialový takovou došeda, ale používám wiltonku