Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
24. júl 2010

Reru, na tom není nic složitého... Upečeš si korpus na dort, ten naplníš a obmažeš krémem. Na plechu si upečeš plát těsta a povykrajuješ si třeba podle skleničky kolečka - menší průměr na nohu domečku a trošku větší na klobouček... promažeš je krémem, slepíš, obmažeš (Noha domku).. A buď si na klobouček slepíš ty velké kolečka krémem a po zatuhnuté okrájíš do tvaru nebo si vykrájej rovnou různě velká kolečka a slepuj je postupně do pyramidky na sebe... Ze zbytků plátu, co ti zůstane na plechu, uděláš punčovinu (rozdrobený korpus, krém, rum, marmeláda..) a až ti ztuhne klobouček, dotvaruješ ho pěkně dokulata, jako je na obrázku... Pak to pomažeš krémem (po zatuhnutí) a potahuješ... Potáhneš zvlášť nohu a zvlášť klobouček a pak naskládáš na sebe...🙂

Snad jsem to napsala srozumitelně a pochopily jste... 🙂

reruna
24. júl 2010

@nelika666 moc pěkné dortíky, něco takového jsem myslela jako máš tu kitt nebo toho Bleska, že bych udělala s tím šmoulou, ale ten blesk taky vypadá dobře 🙂

zdenallicka
24. júl 2010

No a figurky tam být nemusí, ne??? Stačí přece domeček..🙂 Pokud ten dotyčný zná ŠMouly, bude mu hned jasné, o co jde... Max. bych na přístupovou cesticku k domečku nalepila modré stopy, jakože někdo šlápnul do modré barvy a jde domů... A kousek dál nechala třeba kyblík s modrou barvou a malinko jí jakoby "rozlila" (to může být klidně potahovka)...-)

reruna
24. júl 2010

@zdenallicka trochu jsem pochopila a uvidím, co ještě vymyslím, dík 🙂

zdenallicka
24. júl 2010

Reru, sorry, jestli je to fkt nesrozumitelné... Já prostě vím, jak bych to udělala, ale nějak mi asi nejde to vysvětlit..🙂 😅 😕

reruna
24. júl 2010

@janulabj krásný dortík 🙂

zdenallicka
24. júl 2010

Reru, tady máš trošku postup na jiný hříbek, abys věděla, o čem mluvím..🙂

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=44249&ord...

petusko
24. júl 2010

ahojte dievcata, tak tu je moj vytvor. chvalabohu, ze dnes je chladnejsie, tak sa mi to dobre dokoncovalo, aj ked to aj tak trochu tieklo, ked som mala von z chladnicky. snad do poobedia vydrzi 😅

petusko
24. júl 2010

jaj a foto som zabudla 😀
inak som sa inspirovala na TOM, tak mozno taku robila aj niektora z vas.

bzucinka2
24. júl 2010

@janulabj jeeeeeej aky uzasny macik, 🙂
ja som dnes tiez dorobila torticky, ale hodim foto, az ked si donesiem domov fotak 😉

reruna
24. júl 2010

@zdenallicka tak to je super postup, už to chápu dokonale, ale jestlli bych to zvládla je jiná otázka 😀 každopádně je to dobrá inspirace, díky
@petusko krásné letadlo 🙂

alionuska
24. júl 2010

@petusko krasne lietadielko...a aj vsetky torticky krasne..a tak vam aj ja pridam moje tohtotyzdnove dielo..teda diela! Lebo ich je 6.
dlho som tu nebola...a ani nemam moc casu na citanie... tak sorry... 😅

A ani neviem ktora mi dala najviac zabrat..ale asi ten notebook...to by som uz asi nerobila... 😝 😝

reruna
24. júl 2010

holky ze Slovenska - vy tady dáváte super odkazy na slovenský mmb, jde to nějak, že bych si uložila ty recepty mezi oblíbené, když jsem přihlášená na českém mmb, nebo se musím zaregistrovat na tom mmb.sk?

reruna
24. júl 2010

@alionuska nemám slov - nádhera 🙂

zdenallicka
24. júl 2010

Petusko, moc hezké letadlo..🙂

Ali, super!!! Krásná truhlice..🙂 Ta se mi líbí nejvíc..😵

boldy
24. júl 2010

@alionuska pekne torticky, len ta snehulka ma nabotoxovane usta trosku 😀 suzuki s tvrdym Y? ale zabita je ta poloha na posteli 😀
@petusko super lietadielko aj ostatne torticky baby, ja nic nerobit tieto dni, nie je pre koho

alionuska
24. júl 2010

@boldy no pekne...tak si ma sprdla! 😀 😀 ja som si myslela ze tam ma byt Y v tom slove suzuky...inka mala som doat tento tyzdne...zas tak teplo bolo... a vzdy na vikend,ked mam volno sa ochladi...to je ako mozne??? A Snehulka...ta sa mi nepodobala skoro vobec..ale islo to takemu 5 rocnemu dievcatku,tak hadam moju snahu oceni🙂 Deti aj tak vnimaju svet inak ako my dospelí-detailisti,ze??? 😀 😀 😀

benjik
24. júl 2010

@alionuska Zase jako pokaždé náááádhera. To věřím,že ten notebook dal zabrat,ale výsledek stojí za to. ta myš je na tom moc vtipná. Mě se nejvíc líbí ta truhla,to její zabarvení. Na tom soudku to máš dělané tou otlačovací podložkou? Dnes jsem na ní koukala,ale nakonec jí zatím objednávat nebudu. Joj ta motorka musela dát taky zabrat,jen do ní nalít palivo a může se jet.

benjik
24. júl 2010

@janulabj krása,co jiného na to říct.

benjik
24. júl 2010

@petusko krásné letadlo. povedlo se

petusko
24. júl 2010

dakujem baby 🙂
janulabj, tvoja torta je krasna, ja si stale netrufam robit postavicky.
ali, ako vzdy, krasne vsetky 🙂

sylvia75
24. júl 2010

ahojte...mesiac som tu nebola,ešte som nestihla všetko prečítať čo ste popísali akurát som obzerala vaše diela,sú nádherné...pridávam moje posledné pokusy vytvorené za mesiac... 😉 svadobná je moja prvá k dnešnej svadbe...

hejdita
24. júl 2010

@sylvia75 hmmmm tak krasne torty a ta svadobna je nadherna 😵 😵 😵 😵 😵 jednoducha a krasna 😵

bzucinka2
24. júl 2010

@alionuska prekrasne ako vzdy a nechyba ani erotikus tortuska 😀 a na notebook si ako robila tie pismenka?
aj ja pridavam vytvory, na vase sice nemam ale snazim sa 😉
@sylvia75 sikulka krasna svadobcania sa isto potesili 🙂

bzucinka2
24. júl 2010

jaaaj a torty som nehodila 😅

vinka
24. júl 2010

@bzucinka2 čo nemáš ved su krásne fakt.No zas ako vždy Ali nádhera.Sme mali dnes oslavu a som sestre ukazovala akurát ali tvoje torty padala do kolien,že toto sú torty bola hotová z toho. 😀 😀

janulabj
24. júl 2010

jééééj krááááááááááásne tortičky...baby jake ste šikovné
ja som okrem macka aj pivo robila,ale to niesom vobec ale vobec spokojná,krivé,hrbolaté,ale tak čo ,stale si poviem,som sestrička nie cukrárka...a snaha sa má ceniť ..no nie kočky?

vinka
24. júl 2010

@alionuska ja ked neviem aké I alebo Y a aby som sa nekopla tak hodím názov do googlu a mi vyhodí to správne. 😉 Ja som vždy mala problém s týmto. 😀 😀 A dúfala som,že raz uzákonia iba jedno I pána kolkým ludom by tým pomohli. 😀 😀 😀 Aj môjmu synovi.Chodí do nadanej triedy ale zo slovenčinou má hrozný problém. 😠 😠 To matiku sype z rukáva 😉

vinka
24. júl 2010

@janulabj aj ja som sestrička 😀 😀 😀 😀

domika9
24. júl 2010

ahojte tak aj ja pridavam moj druhy pokus o mmf 🙂
s mmf som vcelku spokojna no pod tym je šarlotka a tu som uplne pos...la takže je to aj vidno ale poťah ok a vyvalkala som ho uplne na tenučko a ani sa mi netrhal iba na jednom mieste som to pretrhla ja majim palcom 😀 😀 😀 ale ved zamaskovať sa dalo tak čo 😉