Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
12. júl 2012

@bambula1307 Tak prave som citala, ze mas dnes narodeniny. Prajem vsetko len to naj..... k tvojim krasnym 37 narodeninam. 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 Jeeej som asi prvaaaaa 😀 😀 😀
OOOOO- HA a dnes je piatok trinasteho...tak nech ti prinesie ale dnes stastie , ked je to datum narodenia .... 😉 🙂

pristela
12. júl 2012

@ajka82 pch a to uz preco??? vies ake umenie je vychutnat si tortu a mojito ?? ved to len tí najlepší vedia!!! 😝 😀

janula.h
12. júl 2012

@pristela ja vieeeem ja vieeeeem už som tak robilaaaaaa 😀 ale nie som najlepšia 😀

pristela
12. júl 2012

@janula.h vsak ta to s jakelinkou naucime, ved od toho tam my dve budeme 😀 😀 😀 😀

mamina1978
12. júl 2012

@aduskatt ................. inspiracia z internetu............. 😉 🙂
alebo mozes nieco taketo podobne z tej velkej vykrajovacky 😉

aduskatt
12. júl 2012

@mamina1978 super a mam aj taku malu, co je na tej torte pouzita🙂

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 a ty co este nespis?🙂

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt noooo 😉 🙂 ako vidim, ani ty nie ! 😀 😀 😀

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 sama doma, tak som modelovala myckeyho aj s frajerkou, teda aspon hlavy...ja asi ani tak skoro spat nepojdem

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt A ja zase vychutnavam, ze moji piati spolubyvajuci sladko spinkaju 😎 , a ja mam aspon cas ,v klude docitat 😉 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 ja zasa neviem chodit spat sama🙂

ellise
13. júl 2012

holky potřebuji poradit prosím, mám dělat fotbalový míč, a hrozně zvažuji čím jej plnit, původně jsme chtěla pařížskou šlehačkou, ale jsem na vážkách jestli to nebude příliš křehké, protože to budu muset doformovat punčovinu, tak bay se to nějak nepomačkalo, nějakým pevnějším krémem mám zase obavy, aby to nebylo moc težké, když to bude ležet, na jiném dortu. Jakou s tím máte zkušenost?
Díky za každou radu

simasa
13. júl 2012

@mrka2
@lamps
Snad este bude prilezitost a stretneme sa vetky.

evvina
13. júl 2012

@florentina Díky, že na mě myslíš. Já ti nepomůžu s řízením vůbec, jsem neřidič. 😔 Bohužel. Kdybych řídila ,odvezla bych se sama. ještě jsem se chtěla zeptat co mám vzít s sebou. Já vás nic tedy nenaučím 🙂 ,ale nechci přijet s prázdnou tak alespon nějaké věci na dorty? Napište mi.

mates22
13. júl 2012

@janula.h tak ten čokodort se povedl na jedničku, je dokonalej

larah
13. júl 2012

dievčence, kolko vydrží zafarbenýSF,zostalo mi z tej lienky.....či už len do koša? 😖

levandulka3
13. júl 2012

@lamps už sa na ňu teším tvoje torty sú úžasné 😅 😅 😉

pipka
13. júl 2012

@larah ja mam zafarbene zvysky v pohode odlozene, len to musis dobre zabalit do igelitu, najlepsie vzduchotesne zatocit, a mam to kym to neminiem na dalsiu tortu 😉

mates22
13. júl 2012

@dajna11 ahojky, hello kitty jsou na stránce 3251 a 3252

simasa
13. júl 2012

@vecernicci @florentina @jakelina @dm1 @aduskatt @anibas @eliska22 @dadka212 @ajka82 @pipka @zuba @pristela @evvina @dada2007 @mariann2
Tak neviem, ako to urobime so stravou, ale jeden navrh by som mala: nasla som pizzeriu, ktora robi rozvoz aj do Beluse (tak snad by to doviezli az k nam, ked to bude velka objednavka) - http://www.pizzeriapohoda.sk/cennik/
Druha moznost by bola (ako som pisala uz predtym) uvarit si gulas. A na ranajky si kupine parky, chlieb a nejaku zeleninu, prip. maslo - ved to zje snad kazda. A mohli by sme (tak ako sa to bezne na stretkach robi) priniest nieco upecene z domu - NIE TIE, KTORE BUDU CESTOVAT VLAKOM. Tie co pojdeme autami, tak nieco slane alebo sladke - overene recepty 😀 Ja by som sa cestou zastavila na nakup - kupila by som tie ranajky (ak suhlasite) a tiez vodu. Este by bolo fajn, keby ste teda napisali, co bude ktora predvadzat a napiste aj rozpocet na to - aby sme vedeli, kolko sa bude treba poskladat na suroviny, ok? A ak Vas este nieco napada, dajte vediet 🙂

mates22
13. júl 2012

@larah dobře zabalený (dávám do dvojité folie, mikrotenového sáčku s uzlíkem a igelitového s takovým tím zipíkem) mi vydržel 2 měsíce, pak jsem spotřebovala, ale asi by i dýl vydržel 🙂

larah
13. júl 2012

@pipka ok je v igelite aj v dozičke

pipka
13. júl 2012

@simasa ok s pizzou suhlas 😎 😀 aj napecene mozem doniest, kedze idem autom 😉 a na suroviny by sme sa samozrejme mali poskladat..alebo si rozvrhnut, co kto donesie...
a pomocky si donesieme kazda svoje..ci? ako ja nemam problem, donesiem svoj kufor..ale napr. na drotikovanie ja toho moc nemam, kedze prave toto sa potrebujem naucit... 😝 😅

ale navarene, napecene mozem doniest v pohode kooolko len chcete 😀

simasa
13. júl 2012

@pipka Myslim si, ze hmotu a drotiky kazda svoje a vykrajovacky a zilkovace si uz popoziciavame. Ale ak sa dohodneme nejako inak (napr. ze kupime vedro hmoty a rozdelime) - nemam problem.

simasa
13. júl 2012

@pristela Lutujem Ta moja, co to mas za sliepky v rodine - citala som tu diskusiu. A preco sa muz k tomu nevyjadri?

symoona
13. júl 2012

Dievčatá dnes má čaká prvá torta, ktorá nebude pre rodinu, ale normalka za peniažky 😀 Držte mi palce..A aby som to nemala také ľahké tak to bude hneď na začiatok blesk Mc´Queen 😅

dada2007
13. júl 2012

@simasa aj ja idem???? 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
13. júl 2012

@evvina ahoj, jasně v pohodě...uvidíme co ještě napíše vecernicce a jakelina....jinak prostě pojedu přes Brno a holky se někde přidají....a tobě je to jedno kudy pojedeme, pokud se přidáš v Praze. Jen bych to viděla na nějaký brzký start, ať tam jsme nějak rozumně. Zatím jsem to nepromyslela, záleží tedy zda pojedeme tu delší či kratší trasu, ale viděla bych to tak mezi 5.-6. nejpozději. Tak pokud by jsi spala u toho bratra, tak by to snad nebyl problém a kdyžtak napiš do IP kde bydlí, aby jsme se nějak domluvily, zda bych se pro tebe stavila, či zda by jsme se sešly někde na metru atd.

simasa
13. júl 2012

@dada2007 Nepisala si, ze aspon pozriet prides? Dala som tam vsetkych, aj tych, co budu spat a aj tych, co nie. A teda neprides vobec?

dadka212
13. júl 2012

@simasa no ja zjem barsčo 😀 takže s jedlom súhlasím.....a potom treba nejakú zálohu? ak hej písni mi do IP nech ti to uhradím 🙂