Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
13. feb 2014

@pralinka25 tiez mam problem v poslednej dobe s cestom, ja robim recept s olejom a muka je pol hladka pol polohruba, cesto je upecene nic sa mi nelepi na ihlu, ale napriek tomu ked ho vyberiem jemnucko mi splasne ale to nie je to najhorsie, vzdy dole prvy korpus je uplne hutny, ostatne su v poriadku. Pouzivam stale tu istu muku aj ostatne ingrediencie, ale mam staru ruru klasika elektricku. Tak uz sa uchylujem iba k tomu ze je rura nejaka zla, ale tiez som odpiekla kopec korpusov na opravu, co nie je velmi ekonomicke ☹

tamara2307
13. feb 2014

Podla mojho amaterskeho nazoru sa krystal moze zamenit za praskovy a naopak v receptoch, kde sa zltka najskor vyslahaju s cukrom. Tam sa pekne rozpusti a teda je to jedno 🙂

mamcas
13. feb 2014

@halienka ja na tento používam kryštálový 😉

evala777
13. feb 2014

@halienka určit môžeš vymeniť za kryštál, ja tento korpus pečiem s kryštál. cukrom (tak ako všetky korpusy) a je to úplne v pohode 😉

tamara2307
13. feb 2014

A este moja skusenost s nedopecenym cestom. Robila som v dvoch formach naraz, rovnaky korpus, rovnaky cas. Jedna 28, druha 24 priemer. Piekla som hodinu a po vybrati mi splasol korpus v mensej. Bolo to kvoli tomu, ze mensia forma je o 1-2 cm vyssia, tak odvtedy v tej 24 peciem o 15 min dlhsie.

mimcak
13. feb 2014

dočitávam Vás postupne čo som zameškala a spomína sa tu cukor tak aj ja sa pridávam k tým čo tiež dávajú do korpusu kryštál cukor. Mňa to naučila mama ona niekedy chodila tak po dedine piecť koláče na svadbu a vždy dávali do korpusov iba kryštál cukor.Aj čo robím čokoládový je v recepte písané práškový cukor a ja dávam kryštál.

pralinka25
13. feb 2014

@jakelina jasne v pohode ja som tiez v praci. ked tak napisem. dakujem si mila 😵

pralinka25
13. feb 2014

@ikula2 ano o ekonomickej stranke ani nehovorim. som tie cesta nechala a spravim z toho gulicky cokoladove aspon. je mi to luto vyhodit tolko ingrediencii a 4 hodiny frcala truba. tak sa ugulickujeme asi 😀
ja nemam staru trubu teda ma 6 rokov ale prve 3 som ju vyuzivala len tak zbezne skor menej ako viac. ale tiez som ju uz obvinila z toho ze bude na vide asi ona 😀

halienka
13. feb 2014

@mamcas
@evala777
@mimcak no babky super, potešili ste ma, ja som sa bála či by to dáku galibu neurobilo a že či by s aten kryštál v tých žĺtkach dobre rozpustil, aj som si vravela, že by som mala skúsiť, ale zatiaľ som robila vždy pre druhých a nechcela som to pototo 😀 Takže odteraz aj ja kryštál, paráda 🙂 A ak to ešte aj pomôže že bude nadýchanejší, tak to bude super 🙂 😵

jaja29
13. feb 2014

Baby prosim vas mozem dat pod potahovku falosny parizsky krem? Ci radsej nie? Dakujem 😉

ikula2
13. feb 2014

@pralinka25 a mas teplovzdusnu ruru?

ajka82
13. feb 2014

baby pomoooc
robila som teraz cokohmoty...ako vzdy biela, mliecna, tmava coko... stale rovnake pomery ako aj v minulosti...biela s mliecnou v pohode a tmava mi "tece" aj ked uz vychladla... v com moze byt problem? 😕

mimcak
13. feb 2014

Jaj teraz Vám niečo napíšem,ja som myslela,že odpadnem z toho. Teraz som rozprávala s pani čo som jej piekla ešte v decembri tortu bolo to asi 10dni pred vianocami chcela to pre nejakú kamarátku.No a že ta pani na vianoce išla k tej kamarátke znova na návštevu a ta jej z balkona doniesla tu moju 10 dňovu tortu. Že vraj na vianoce nechceli nič piecť tak si odložili tu tortu,aby mali nejaký zákusok. 😝 😝 😝 Ta na ňu pozerá,že nakoniec ochutnala s obavami a torta bola super.Že ešte aj na domov jej nabablili.A že mi má odkázať,že robím vynikajúce chutné torty. 😝 😝 😝 Podotýkam bol tam parížsky s mascarpone. 😀 No a my sa bojíme plniť dva dni dopredu. 😀

evala777
13. feb 2014

@jaja29 falošný parížsky pod poťah môžeš 😉, ja dávam

jaja29
13. feb 2014

@evala777 dakujem 😉

nika1985
13. feb 2014

@mimcak aj ja mam jednu taku kazdy rok chodime triednej na stredko taky zvyk min.rok som jej piekla tortusu a tento pred vianocami ako sme boli ze Veronika ja ju este mam v mrazaku a pomaly si vyberame ja pozeram to vazne ved uz ma rok ale ze je bajecna a ani neni poznat ze je tam tolko akoze ja mrazim bezne potraviny a tak ako kazdy ale rok zamrazenu tortu by som asi nejedla. Ludia su niekedy divny

nika1985
13. feb 2014

@pralinka25 ja to tiez nechapem min. som tu pisala ze som robiala 2x ten isty korpus a jeden bol ok a druhy plaskol ako pena ta ista doba pecienia proste vsetko asi to mame zacarovane.

muffinka8
13. feb 2014

Tento týždeň mám už 2 za sebou a ešte ma čakajú 2. Našťastie na každý deň jedna 🙂 viac ako jednu cez deň nedokážem , ale aj to je dosť veselé, keďže náš nezbedník zaspáva po 22:00 a vstáva o 5:00 😝 a medzitým je aj 3 krát hore 🙄 a ja môžem robiť len keď spí 😅

mizulienka
13. feb 2014

@muffinka8 krasne obidve a tie ruzicky dole vyzeraju nadherne 😉

baby, ako to robite, ked pridavate do kremu rum, kedy ho date, aby sa nezrazil?

muffinka8
13. feb 2014

@mizulienka ďakujem 🙂

meo
13. feb 2014

ahojky děvčata, potřebuju radu, jaké ovoce se hodí do čokoládového dortu. Bude čokoládový korpus a čokoládový pudinkový krém. Hodí se tam třeba banány? Co tam obvykle dáváte vy?

pipka
13. feb 2014

@pristela no ja nevieeem, ja mam v recepte praskovy, tak davam ten 😅 😉 a teda nemam ich ubite, su nadychane aj takto..ale teda skusim najblizsie z krystalu a uvidim 😉 zas len 30 centakov usetrim na kile 😅 😉

jakelina
13. feb 2014

@meo zrovna plním čoko dort a dávám banány a jahodovou marmeládu

henny
13. feb 2014

Ahoj holky, mám malou prosbičku. Nemáte nějaky odzkoušený recept na vanilkový a čokoládový krém ?? Koupila jsem pudinky Ole za studena a nemám s něma zkušenost. Dorta putuje dost daleko a jsem nervoooozniii. Díky moc 🙂 😅

pipka
13. feb 2014

@muffinka8 kraaasa, milujem tieto tvoje jednoduche torticky 😵 😵 😵

michaela3011
13. feb 2014

@lokalistin aj ja som vcera pozerala Bachelora a piekla korpus 😀 inak ja som mala 4torty na zajtra a vcera mi bolo povedane, ze vsetky su na dnes 😀 😀 😀 som fakt rada, ze vcera a dnes mam volno... inak by som vsetko odmietla 😒 ved rano idem do prace a vecer sa vratim 😠 to by som nemala sancu kedy stihnut, jedine ak by som nespala 😀
drz sa!!! 😉

zuzka7512
13. feb 2014

neviem,či to tu už niekto písal,ale dnes som bola v Kaufláči a je tam akcia na:kryštál cukor-0,69,práškový cukor-0,89, maslo-1,29....koniec hlásenia... 😉

muffinka8
13. feb 2014

@pipka 😵 😵 Ďakujem 😵

pipka
13. feb 2014

babulky...no hotofka 😎 konecne vikendujem..nech uz si to pridu vziat a idem oddychovat 😉
Lolek a Bolek pre kolegynkinu vnucku 😉 a elfovský domček pre kamoskinu dcerku 😉
som sa rozhodla, ze kedze mi zrusili toho budhu, tak vam jednotlive segmenty z tej torty budem davat postupne na ine torty...tak dnes STLP s cislom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅

ten bolek tiez asi nie je proporčne uplne ok 😅 ale nuz..nevydalo 😝 😀 😅 hadam su spoznateľní a decka sa potešia 😉