Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
29. mar 2013

ja ďakujem 😉 @timotejkabrejkova

artepf
29. mar 2013

ahoj holky, přidávám svoje nejnovější výtvory a potřebovala bych prosím poradit, konkrétně od @dm1, ty děláš snad nejkrásnější čokodorty, co jsem kdy viděla a nedávno jsi tady někomu radila, jak udělat ozdobný bok ze silikonky. Moc mě láká koupit si ji, ale ne na sugarveil nebo jak se to píše, ale právě na čokoládu. Jen mi není jasné, když vetřeš čokoládu do té silikonky, necháš ji zatuhnout a pak? Jak to prosím tě sundáváš, aby jsi na tu čokošku nemusela sáhnout a nebyly tam otisky prstů 😕 ? Dávalas sem fotku, že z druhé strany je pečící papír, ale já nechápu, jak jinak než holýma rukama to nakrájet na pruhy a přilepit na dort 😅 . Moc díky za radu 😵 😵

wera.g
29. mar 2013

pridávam moju najnovšiu, motív fantóm opery 🙂

timotejkabrejkova
29. mar 2013

Ako namiešam takú farbu? Mám len všetky zakladné.

wera.g
29. mar 2013

@artepf úžasné všetky 🙂

jojka23
29. mar 2013

Ahoj holky, vyrábíte si některá doma tu potahovací hmotu/marcipán na dorty doma? Pokud ano, prosím MOC o recept do IP. Předem děkuji 🙂

wera.g
29. mar 2013

hmmm možno ke´d do ružovej dáš trošku červenej? @timotejkabrejkova

reruna
29. mar 2013

@timotejkabrejkova no dneska už si osmačky čtou padesát odstínů šedi 😀 pro 12 letou slečnu spíš nějakou kabelku, malovátka, nebo něco neutrálního - sovičku, kočičku nebo one direction

aduskatt
29. mar 2013

@timotejkabrejkova ruzova a malilinko modrej

reruna
29. mar 2013

@artepf úžasné dorty a perníčky!

aduskatt
29. mar 2013

@anibas poslala som mailik🙂

sticker
29. mar 2013

@timotejkabrejkova Najprv budem musieť nejakého nájsť 😉 😀 Ale aspoň si svaly pocvičím 😎

timotejkabrejkova
29. mar 2013

@aduskatt Ďakujem pekne.

dajna11
29. mar 2013

ach jaj,ked už máme zasa tie Vianoce tak trošku jari vám pošlem aspon ja takto🙂 😀 😀

timotejkabrejkova
29. mar 2013

@sticker Jáj tak to si potom na zlej stránke 😀 No šup, šup na inú stránku nech sa netrapíš s vaľkaním 😉

timotejkabrejkova
29. mar 2013

@reruna Ďakujem.

tamianati
29. mar 2013

Orechovo - karamelová, 3,1 kg, skutočnú farbu sa mi nedarí zachytiť ... krásne a pokojné Sviatky Jari všetkým šikulky! 🙂

sticker
29. mar 2013

@dajna11 Krásne tie ruže.... To je môj sen, vedieť robiť takéto kvety, ach jaj....

lokalistin
29. mar 2013

@artepf wow ta chalupa tak do detailov prepracovana nechapem

adrika202
29. mar 2013

@sticker ja to bežne tak pečiem a vydrží v pohode..

sticker
29. mar 2013

@artepf Tie čiapočky na muffinkách nemajú chybu 😎 😵 A chalúpka je dokonalá 😵

sticker
29. mar 2013

Torta odovzdaná, veľmi sa páčila - mramorový, parížska + banány + mrazené jahody. A že aká je ťažká a to mala iba 3180g. 😀 Už len aby chutila, toho sa bojím najviac 😅

reruna
29. mar 2013

@jojka23 na straně 1.

dajna11
29. mar 2013

@artepf nádherné,ten dom nemá chyby,aj čiapky 😀

dajna11
29. mar 2013

@timotejkabrejkova no ja mám doma tak starú slečnu,a teda ona fičí na nejkom seriály z netu,japonskom o vlkoch a potom Harry pPotter,a nejaké tie skupiny mládežnícke 😀 😀

jojka23
29. mar 2013

@reruna Díky, ale to fakt všechny děláte z těch "Marschmalow"?

lokalistin
29. mar 2013

Tak dobojovane,odovzdany babe sa pacil tak som si vydychla a teraz by som si najradsej sla pospat,ale idem k sestre, trosku oslavit velku noc.
Takze cokoladovy korpus,cokoladova plnka,banany. 7,1kg
Dakujem vsetkym za rady a povzbudenie

aduskatt
29. mar 2013

@lokalistin ved je paradny🙂

dajna11
29. mar 2013

@timotejkabrejkova a tiež podla nejakého konička....moja s kamoškou milju psov,chodia venčiť,akože trénovať a cvičiť tak jej kamoška chce svojho psíka tortu...nemá nejaku taku zálubu?

jakelina
29. mar 2013

@jojka23 někdo dělá z mléčného marcipánu, když dáš do vyhledávače, najdeš spoustu receptů. Nebo si kup hotovou potahovku, já si buď dělám tu z bonbonů a nebo kupuju. Podle toho jak stíhám a nebo jakou barvu potřebuju, tak z těch bonbonů se nedá zabarvit na syté barvy. Pro začátečníka bych ti radila raději koupit.