Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
4. máj 2013

jooooj postup? ja som ho nenašla, nehľadala, mrkla som ako kvety vyzerajú a šla som 😀 na drôtiky stred tulipánu, okolo floristickou páskou dať piestiky, a potom po vyschnutí a zafarbení lupienky.. a takisto aj s pivoňou 😅 @blcha

wera.g
4. máj 2013

isto bude úúúúúúžasnýýýýýý, už teraz sa teším čo vymyslíš ! 😵 @lamps
@blcha a ďakujeeem moc 😉

lamps
4. máj 2013

@wera.g ha, určite bude kvietok len vymyslený, na skutočné sa nechytám

wera.g
4. máj 2013

vymyslený, nevymyslený, všetky máš krásne 🙂 jaj mala by som ísť modelovať ferrari na tortu.. mám na zajtra, ale že ako sa mi strašne nechce 😀 @lamps

blcha
4. máj 2013

@wera.g dakujem mas ich naozaj krasne ja som drotik skusala len raz na hortenziach no uvidim neako to vyskusam a uvidim co zasa vytvorim za novy druh kvetu ale keby sa to aspon troska podobalo na pivonku by som bola rada 😉

lamps
4. máj 2013

@wera.g 😅 ja mám robiť na štvrtok hasičské auto, ešte rozmýšľam z čoho ho urobím, musím nejaké keksíky doň dať, aby nebolo veľmi ťažké

wera.g
4. máj 2013

Ďakujem moc 🙂 potom daj foto, teším 😉 ešte k pivoni, stred som spravila guľu, nastrihala vrch, a okolo som najprv 2 rady lepila a ďašie 2 rady dávala na drôtikoch @blcha

@lamps, to hej, len z hmoty to je ťažké moc.. hoci ja teraz idem robiť len z hmoty, neviem inak ako by som spravila z keksíkov také tvary a keďže to je prťavé, tak burizóny na to zbytočne...

lamps
4. máj 2013

@wera.g ja rozmýšľam, že ho urobím z takých tých lisovaných "chlebíkov"

blcha
4. máj 2013

@wera.g ja to vykusam bez drotika neako spravit a uvidim lebo lupen na drotik neviem neviem ci by sa mi podarilo uvidim co nakoniec vykuzlim ale tie tvoje torticka ma dost inspirovali lebo su fakt nadherne s dovolenim si ich ukaladam do inspiracii 😉

pristela
4. máj 2013

@lamps Andrejka ja urobím za teba hasičske auto a ty za mna kona , berieš? 😀 😀 😀 😀

blcha
4. máj 2013

baba foto mojeho prveho puncaka a neverili by ste podarilo sa celkom dobre vyzera a dokoca aj chutil a tie domace vajicka k nezaplateniu vyzera to ako keby som tam supla zltej farby ale nie 😉 a este torticka v akcii a deticky nedockave kedy sa budu moc vrhnut na tie praiatka

aduskatt
4. máj 2013

@blcha nadhera🙂

njonja
4. máj 2013

@florentina dakujem🙂 No postreh - ja ti ani neviem - narezat pasik, taky sirsi, aby si ho mohla v strede "pokrcit". Polozis ho na stol, prelozis konce tak, aby sa v strede spojili a v strede skrcis, aby sa ti nariasila. To je vsetko.. No a opatrne prenesies na tortu. Popripade podopries na uschnutie. Neviem, ci som ti pomohla☹

blcha
4. máj 2013

@aduskatt dakujem hlavne tebe za rady len jednu chybu mala dala som malo dzemu nabuduce dam viac dala som jeden pohar marhuloveho a v klude som mohla dat dva bolo by to lepsie 😉 a najlepsie okomentoval tortu oslavenec ze on je to prasa so 60 moja mama ta opreta o bok ten vyvaleny a od cokolady je bracho a tie tri rite sme tri segry ani som to tak neplanovala a ako sa to podarilo 😀 😀 a decka pol dna riesili ze kto zozerie dedka a kto babku 😉 strasne im chuti mmf 😉

njonja
4. máj 2013

@lussy23 to je namixovane - telovka, praskove biela a odtiene ruzovej a marhulovej...
Dievcata, dakujem velmi pekne za vsetky pacitka!! 🙂 🙂

@wera.g mas nadherne tie kvietkovane!!! Zomieram! Ja nevieeeeeeem robit drotikovej kvety..☹(

pralinka25
4. máj 2013

@aduskatt adi prosim ta odkial mas tie strieborne gulicky? klasika oetker? lebo ja budem potrebovat take iste len zlate a vlastne budem robit svadobnu velmi podobnu tejto len v bielo zlatom prevedeni (to je ta moja prva a asi aj posledna 😀 ) pozerala som v obchode tie oetker perlicky le teraz to zacali robit ze 4 v jednom. nikde som nevidela len samostatne velke zlate gulky. a este prosim ta cim si ich tam prilepila?

lamps
5. máj 2013

@pristela ho, ho, hooooo, ja som sa koníkovi takticky vyhla. Pani chcela tortu s koníkom alebo s morskou tematikou, tak som sa rozhodla pre more a urobím radšej veľkú rybu ako koňa. Mám silné tušenie, že v mojom prevedení by sa kôň na koňa nepodobal, to by som ti asi veľmi nepomohla, odplašila by som ti zákazníčku 😀 😀 😀 😀

marianabila
5. máj 2013

dievcence ako robite tie kvety?napriklad pivonie atd...kde je tak vela lupenov?to kazdy lupen je na drotiku?nemate niektora fotopostup? 😅 😕

maya30
5. máj 2013

baby myslite ze 3kilova torta pre deti do skolky je dost ? Mam taku objednavku, ale neviem ci sa vsetci najedia 😕

dada2007
5. máj 2013

moje včerajšie..........cca 12,5hod v kuchyni-teda len včera....a z toho asi 7 hod. MM pomáhal-s hmotou 😉

lamps
5. máj 2013

@maya30 ak je to len pre jednu triedu detí, tak myslím, že áno bude stačiť 😅

martina7905
5. máj 2013

dnešna tortička na konfirmaciu 🙂

tamianati
5. máj 2013

@sisix dakujem, mne sa paci kitty takto ... 🙂

aduskatt
5. máj 2013

@pralinka25 tieto zrovna bol este zbytok oetkerovych, teraz prave riesim farebne gulicky rozne do shopu, tak budu hadam aj zlate, oetker ma tusim len v tom mixe, samostatne som nevidela.a lepene je to obycko vodou

aduskatt
5. máj 2013

@blcha super, ze to vsetkym chutilo🙂

janula.h
5. máj 2013

ahojte moja včerajšia nočná 🙂

luciahromadkova
5. máj 2013

@marianabila co kvet to aj trocha odlisny postup
pivoniu som robila podla tohto
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...
najdes aj tu
http://tortyodmamy.sme.sk/pokus-o-pivonku
postupy na kvetiny aj tu
http://pinterest.com/tortedecorate70/flower-tut...

a tiez pozri tuto su tiez rozne fotopostupy https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/ aj kvety

lucula73
5. máj 2013

peknú nedeľu,
moja tohto týždňová práca 🙂
tá kniha je potiahnutá tou montanou,nazafarbenou....... 🙂
Ešte som piekla zemiakové pagáčiky 🙂

no mám otázku na @artepf,prípadne @jakelina,odborníčky na tú montanu.,,....na druhý deň,ako som to šla gúľať,sa to príšerne drobilo,normálne sa mi to rozpadalo.neviete kde bola chyba???ja som so nakoneic ruky riadne cerou namazala a potom sa to spojilo,ale dlhšie to trvalo..
Chuťovo je ale výborná,určite to nevzdám,budem ešte skúšať 🙂

jakelina
5. máj 2013

@lucula73 nevím proč se ti to drobilo 😲 😲 Já to nahřeju a pak to jde krásně propracovat.

jakelina
5. máj 2013

@lucula73 ty pagáčky jsou úžasné, nevadilo by ti napsat mi recept, pokud máš chvilku čas. Děkuji krásně.