Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
19. máj 2013

@karmenta dobra alternativa je pasta dama top špecial,ja teda potahujem len tou,je dobra tuha ,netopi sa v teple,smartflex použivam len na modelacie...

vecernicci
19. máj 2013

holkdy moje zlatý 😉 tak Vás dneska konečně dočtu, děcka jsou v útulku u našich, manža v práci a já mám celý den jen pro sebeeeeeeeeee 😵 😵 😵 kdy se mi tohle poštěstí, že?
a nemáte děvčata uložený nějaký inspiračky se slunečnicemi?
a ještě přidávám moje z poslední víkend, zákusky už ani nefotím 😝 😝

vecernicci
19. máj 2013

@mysiatkoo to je dobrýýýýý, to si vytisknu a dám dozadu za sklo 😀 😀 😀 vepředu máme záchranný hasičský sbor kvůli manžovi a vzadu budou dorty 😀 😀 😀

maya30
19. máj 2013

ahojte, konecne som sa zbavila tohtotyzdnovych torticiek, nespala som 3 noci, mam co dohanat 😖 okrem tychto som robila este jednu otvorenu knihu, no tu sem ani nedam, neviem tej teme prist na chut a tak aj vyzera, navyse som pouzila plastove klieste z cinskeho a ono to s tym neslo, cela torta bola ako dohryzena, klieste (cely balik 10ks) leteli do kosa...trojposchodku som robila pre jednu znamu osobu v nasom meste, no dostala som len indicie - cestovanie, pivo, hokej a vsetko nechali na mna, tak neviem ci som sa trafila do predstavy, reakcie boli skor vlazne 😝 Najviac som sa vysantila pri tej krivej, mala byt farebna a pestra s kvietkami 🙂 No a pnik so sekerou ma potrapil hadam najviac, sekera je z tortovej oblatky, takze je lahucka, chcela som aby porisko stalo vo vzduchu ale nechcelo sa mu 😅 nakoniec som to vzdala a oprela o pnik 😝

jakelina
19. máj 2013

@maya30 ty jsi fakt nezmar, tolik dortů žasnu 😉

vecernicci
19. máj 2013

@dadulka271 to víš, že bych taky chtěla tu krajku magic dekor 😉

holky z Čech, nekoupíme si tu krajku na půl, kdo by ml zájem 😉 tady má taky pěkný 😉 http://www.eshop-olja.cz/silikonove-formy-na-tv... jenže je to fakt drahý 😢

maya30
19. máj 2013

@jakelina 😀 mam dost, ver mi 😉

dajna11
19. máj 2013

moj Pat a Mat 😀 😀

tamianati
19. máj 2013

Pozdravujem všetky tortičkové umelkyne, krásne dielka ste povytvárali! Pridávam skromne aj ja tie svoje 🙂 peknú nedeľu

muffinka8
19. máj 2013

@karmenta ja by som neriskovala s inou hmotou. Sú ženy čo im vyhovujú práve iné hmoty, ale všetko je to veľmi individuálne. Kúpiš lacnejšiu a náhodou sa ti to s ňou nepodarí tak budeš potom bežať kúpiť smartflex aby si vôbec dokončila tortu. Možno keby si si len na nejakej malej torte skúsila inú hmotu a by si videla čo a ako. Ale kúpiť niečo čo nepoznáš a vrhnúť sa na 3 poschodovú tortu by som neriskovala.

dadulka271
19. máj 2013

😀 @vecernicci tak manzel mi povedal ze ked ju budem potrebovat mi ju zaplati 😉 tak sa tešiim včera som bola na tej vystave v Trencine a maly ich tam tooolko vela mi očka žiarili 😀

sticker
19. máj 2013

@dadulka271 Prosím ťa, oplatí sa ešte aj dnes ísť do TN na výstavu? Či tam ešte niečo bude, alebo to všetci už balia... 🙂

dadulka271
19. máj 2013

@sticker Tak to ti neviem povedat včera tam bolo veela ludi noo chcela som si nakupit viacej veci na pecenie ale už maly vypredane čo som potrebovala alee ja si myslim že ak to je dnes do večera tak sa tam oplati ist 😉

bilbery
19. máj 2013

@karmenta Já teda moc dorty nepeču,ale když už,tak jedině K2,dobře se s ní dělá a je chutná.

kohutovci
19. máj 2013

@maya30 naaaadherne torticky.. 😵

nika1985
19. máj 2013

mramorak coko plnka s broskynami a mandarinkami 3,2kg

dada2007
19. máj 2013

@pristela @mysiatkoo @dm1 @lokalistin baby moje sladučké.........dakujem za včerajší super deň v Ludaniciach na stretku cukrárok........naparáááááááádu.........som rada, že som Vás spoznala-tie čo som nepoznala 😉 a zažili sme spolu super deň... a plus @nika1985 a rapunzel........ díky kočky, že ste večer dobehli do pizérky 😉

mamcas
19. máj 2013

@maya30 jedna torta krajsia ako druha a fakt nechapem ako mozes stihnut tolko torticiek,ved to je nadludsky vykon 🙂 Mas moj obdiv

denisak77
19. máj 2013

@maya30 to akože boli tohotýždňové torty všetky?Ak áno, obdiv.

zuul
19. máj 2013

dievcata tak moje tohto tyzdnove, niektore zadane presne, ine volna ruka.

nika1985
19. máj 2013

@dada2007 @pristela @mysiatkoo @dm1 @lokalistin @rapunzelaj ja dakujem taky super vecer som uz dlho nezazila 😉 som rada ze som mala spoznat take super sladke zienky 🙂

benjik
19. máj 2013

@vlada111 spasla mi čelist z té křtinové pro Tá'nu z 11-února.Nádherné! 😕 😵 😕 😨 😵 😵 😵 😵 😵

mamcas
19. máj 2013

@maca77 dakujem pekne 🙂 vidim, ze z tych tem tu asi toho vela nie je, budem musiet zaimprovizovat a hadam to vyjde 🙂

vlasta80
19. máj 2013

som skusala len tak ku kave...ale tam kde bol spojeny vzor s piskotou tak sa mi to miestami lámalo☹

benjik
19. máj 2013

@wera.g áá ta lebka z 10.února,normálně se mi z ní udělalo špatně.To je důkaz,jakou jsi odvedla úžasnou úráci,je jak reálná.

lucka_o
19. máj 2013

aduskatt@ tak tu je to....

mariann2
19. máj 2013

@ludkas31 a mala si šablónku na tie špičky? skús s touto, našla som ju niekde na nete

vlada111
19. máj 2013

@benjik jeeeej ty si milá, ďakujem pekne. No priznám sa, že mi veľmi na nej záležalo, lebo pri prvej dcére som ešte torty nepiekla a bolo mi to veľmi ľúto.

vlada111
19. máj 2013

@zuul to srdce je krásne, jemnunké.

vlada111
19. máj 2013

@mia1111 júúúj jemnulinká, krásna