Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tatya
21. júl 2015

ahoj, je tu niekto, kto by mi predal zvysok farby Wilton - ciernu a hnedu? ja robim torticky naozaj len pre rodinku a najradsej by som nekupovala cele balenie, to neminiem ani nahodou 😝

mimcak
21. júl 2015

@nika1985 ,
@jakelina Ďakujem 🙂 😉

makina78
21. júl 2015

@sikag najprv som skusala, ze si vzor predkreslim, ale potom som to vzdala a isla volnou rukou. Konturky som nechala zaschnut a potom prisli na rad farbicky. Celkom rychla praca, len nabuduce by som nechala vacsie kontrasty v tonoch, pripadne by som vyfarbila len urcite polia a ostatne nechala bez farby. Tak snad nabuduce

sikag
22. júl 2015

@makina78 presne tak. tiez som skoncila s tym poznanim ze nabuduce vacsie kontrasty 🙂 ja vitraz milujem

sikag
22. júl 2015

@tatya ja som z dunajskej luznej, dnes aj zajtra k veceru idem do mesta. mozem ti pripadne priniest, ale iba ciernu mam. ale ked si kupis malu krabicku tak to minies casom urcite, tej farby sa mina vela 🙂

mitena
22. júl 2015
timotejkabrejkova
22. júl 2015

Žienky viete mi poradiť chcem mamke upiecť tortu, ale chcem s čipkou, viete mi poradiť alebo dať link ktorá je taká pekná torta bude dvoj troj poschodova a okrúhla na spodnú časť chcem dať čipku ale neviem si vybrať a ešte vás poprosím o názov toho prášku ktorý sa rozrába na tú čipku kedže s čipkou som ešte nepracovala. Ďakujem pekne.

sikag
22. júl 2015

@timotejkabrejkova prasok sa vola magic decor, da sa susit v rure

sikag
22. júl 2015

tymto dvom tortam sa nedalo vyhnut 🙂
plus som konecne skusila puncovy - mnam mnam

sikag
22. júl 2015

kocky neviete mi poradit ako na tu penu do samroliek? recept mam ale... 😀 😀 😀

silvialetko
22. júl 2015

Taka rychlovka lentilkova 2,6 kg mramorovy korpus maslovo pudingovy kre jahody babany

grasie
22. júl 2015

@denisak77 @stebota @sikag babky ďakujeem 😵
@sikag silvi krása a ten tweety je dokonalýýýý 😵 😵 😵 a punčák vyzerá prudko jedlý 🙂
ja som robila teraz "Hurku za mlada" 😀 a mám chvíľu voľno 😝

elamaslakova
22. júl 2015

@grasie Hurka je prekrásny

elamaslakova
22. júl 2015

@sikag Nádherné tortičky

monique82
22. júl 2015

Moja prvá marcipánová torta. Ďakujem za inšpiráciu 79zuzana a pipka

michaela3011
22. júl 2015

Dnes som robila doma poriadky a nasla nieco co mi je vzacne 🙂 rozhodla som sa s vami o to podelit 🙂 su to fotky z domaceho archivu 😀 na prvej fotke je zachyteny moment kedy som sfukla sviecky na narodeninovej torte ktoru mi upiekli rodicia 😵 na druhej fotke som nemala az taku radost z krajania narodeninovej torty od rodicov 😅 😀 a na tretej foto su torty, ktore robili moji rodicia 🙂 este uplna klasika 😀 ziadne potahovane torty, takze tortovanie asi nemam po rodicoch 😀 som zistila 😀

sikag
23. júl 2015

@grasie hurka je genialny! mas perfektne proporcie a tie postavicky mi pripominaju take prekrasne postavicky z jednej rozpravkovej knizky, mozno to sem niekedy naskenujem

stebota
23. júl 2015

@sikag tweety úplne fantastický 😅 😅 😅

stebota
23. júl 2015

@grasie mna s tých tvojich postavičiek raz picne úplne že waaaau 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

grasie
23. júl 2015

@elamaslakova @sikag @stebota ďakujeem kočky 😅
Silvi no schválne hoď to sem, keď ti víde čas, som normálne zvedavá 😀

grasie
23. júl 2015

@michaela3011 ááá ja by som bola strašne urazená, keby niekto plakal pri moje torte 😀 )))
ale krááásne spomienky 🙂

jakelina
23. júl 2015

@michaela3011 to je super a ten nůž a tvůj výraz na druhé fotce mluví za vše. 😀 😀 😀 Určitě jsi ji nechtěla rozkrájet 😀 😀

lamps
23. júl 2015

ahojte sladulienočky 🙂, takmer uvarená vo vlastnej kuchyni pridávam moju tortičku 🙂 v kuchyni mám 39 stupňov, včera som piekla korpus a štyri plechy pizze 😝 😝 😝 😝

mimcak
23. júl 2015

baby idem robiť tortu na tomto stojane.A neviem či mám dieru na tu tyč urobiť vopred a potom len zapichnuť,alebo tú nohu tam len vopchať po potiahnutí torty ona je dutá. 😖

timotejkabrejkova
23. júl 2015

@sikag Ďakujem presne ten som chcela aby sa dal sušiť v rúre. Ešte raz vďaka.

stebota
23. júl 2015

@lamps chudiatko viem o čom hovoríš 😢 😢 😢

chvapilu
23. júl 2015

ahoj můj dnešní s jahodami,a moc moc děkuju za velkou pochvalu minulého dortíky,pěkný den

lokalistin
23. júl 2015

Dlho som tu nebola, tak zdravim. Niekedy ked budem mat 1 den volno vas musim docitat, teraz rychlo hodim robenu v desnom teple(sak aj tak vyzera) tu puncovu robila kamoska ja som nahadzala len vily na nu pre nasu krpanu, na SK nemame kuchynu a figurky robene pre sestrinu kamosku, oni si urobili tortu. Nevedela som ako sa to meno presne pise, uz som to mala nalepene okren tych dvoch pismen a volam mu, ze jak sa to pise a on, ze Hamoudeh, reku a nevila sa Mohammed, ze nie to ho tak len prezyvame-no super, tak odlepovat pismena

nika1985
23. júl 2015

@lamps mas ju krasnu boze toto je cista smrt piect chudiatko mna cakaju buduci tyzden sa modlim aby sa aspon trosku schladilo

nika1985
23. júl 2015

Baby nemate nahodou nejaku sviezu plnku bez masla samozrejme nieco s citronom???????? Dakujem som si slubila ze uz nebudem skusat ale este nieco taketo by sa mi asi patrilo🙂