Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
17. sep 2012

babulky je nejaka torta na tematiku barbie, kde nie je babika barbie???

aduskatt
17. sep 2012

@mizulienka som nenasla☹

aduskatt
17. sep 2012

@mizulienka a viac sa mi uz nesce, je toho strasne malo☹

miciatko
17. sep 2012

Aha to je zabavna torta http://www.imbecile.me/pic/barbie-dolls-mud-wre... 🙂))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ajka82
17. sep 2012

@aduskatt adka, ja som ozelela jednu velku uloznu skrinku, lebo sa mi fakt nechcelo umyvat s vrestiacim dietatom na teplakoch kazdy den Xkrat 😒 a teraz som zacala rozmyslat, ci som dobre urobila, lebo nemam kam hrnce popratat a plechy 😅 😝

mizulienka
17. sep 2012

@aduskatt ty si poklad, dakujem krasne 😉))
teraz mi volala kamoska, ze chce tortu, potom, ze dve a nakoniec, ze chce tri, okrem toho mam uz objednavky na 4 torty, ach jaaj, som sa znova do toho dostala. 😕

aduskatt
17. sep 2012

@ajka82 ja mam tak malo ulozneho, ze nemozem obetovat☹.ale neva, my sa striedame, resp, kto sa toho chyti, ten umyje, poloviciak s tym nema problem🙂

itka79
17. sep 2012

@pipka nie-je mi to ľuto-tak som sa moc tešila-ale prišlo nám do toho dosť príležitostí☹

ajka82
17. sep 2012

@aduskatt 😝 ak mi povies ze mas dve alebo tri spodne skrinky, tak ti budem zavidiet...ja len jednu v rohu a 3 sufliky dolu 😀
akoze som total KO 😖 deti presoplili predosle dni a ja ze, sak som odolna...no prd veliky ☹ a to som este rada, ze mi dnesnu tortu presunuli na zajtra, piatok rano pridu pre jednu, v sobotu pre jednu na 99%, este sme nedorozpravali a na nedelu este jednu 🙂

aduskatt
17. sep 2012

@ajka82 mam dve 45 cm a jednu 90.........ale ta 90ka ma vnutri odtokovu hadicu🙂) takze nehrozi miesto niektorej dat umyvacku

mima1311
17. sep 2012

Baby asi idem robit prvu zakazkovu a to hned prsia 😝....no amen tma ....to sa robi zo srdcovej formy , ze ? a to ,,popredie,, 😀 sa tvaruje puncovinou ?

vecernicci
17. sep 2012

holky, tka dneska silikonky neměl žádný 😢 ☹ ještě se tam stavím jednou a uvidím 😉

mima1311
17. sep 2012

@vecernicci ☹ ...teda ty sa nabehas , zienka jedna obetava ...

louisviffon
17. sep 2012

baby poraďte mi čo je lepšie na poťahovanie? K2 alebo Pasta Dama? .. Ďakujem 🙂

jakelina
17. sep 2012

@vecernicci to nevadí, děkujem moc

aduskatt
17. sep 2012

@louisviffon kazda ma svoju oblubenu hmotu, jedna ju vychvali a druha ju nechce za nic na svete.musis vyskusat, co vyhovuje tebe

pipka
17. sep 2012

@ajka82 no tesiii ma, ze nie som sama s takou kuchynou 😀 ja mam dole dve skrinky a hore dve...cakum prask...dovi dopo 😅

@lamps ...moja a ty ani rychlovarnu konvicu na linke nemas? 😕 to je inyyyyy poriadok teeeda 🙂
ja tiez furt upratujem, ale teda nieco na linke mat musim...sak inam to nemam kam dat 😅 ako stojan na noze, konvica, chlebnik, kosik s ovocim... 😝

lifinka
17. sep 2012

@teodorie děkuji za radu! super nápad🙂

pipka
17. sep 2012

taaakze sutaz o najmensiu kuchynu vyhraaaaaaaaava pipkaaaaaaa 😀 😀 😀

mizulienka
17. sep 2012

@miciatko si perfektna, dakujem krasne, su tam super inspiracie, urcite vyuzijem 😉

aduskatt
17. sep 2012

@pipka no, ked ratam tvoje skrine, tak vyhravam ja.prosim ospravedlnit bordel, ale som v akcnom procese modelovania, neupratujem momentalne🙂 okolo stola dam ledva tri stolicky, aj to sa dvaja dospelaci nezmestia oproti sebe, jeden musi sediet chrbtom k linke🙂fotila som od dveri

teodorie
17. sep 2012

Zdravím vespolek. 🙂 Po všech těch chválách na Marlenku, co jsem tu četla, tak jsem ji musela vyzkoušet. Bohužel asi jsem divná, protože uvařené zkaramelizované salko, i když nebylo zkažené, mi vůůůůůůůůůůůůůbec nechutnalo. Takže já placky nachystané a co teď. Tak jsem uvařila extra karamelový pudink od dr. ... a vyšlehala s tím máslem a přidala trochu oříšků a bylo to vážně výborné i takhle. U nás se všichni oblizovali už druhý den, ani nevydrželi čekat do třetího dne 😝

teodorie
17. sep 2012

@lifinka 🙂 jen ještě mne napadla maličkost, že ten okraj z transferu musíš mít aspoň o trochu vyšší než dort. Jinak by ta poleva ztekla i dolů 😅

zizala79
17. sep 2012

holky, "špehuji" vás velmi pilně 😅 na potahovaný si zatím netroufám, ale chci mužíčkovi k narozeninám (40, tak se chci pochlapit 😵 ) udělat dort atypického tvaru (prasátko), mám dřevěné prkénko, podle kterého to chci vykrojit (z obdélníku), máte nějaký tip/trik na prokrajování? já se bojím, že to nedám rovně, což se mi ostatně už několikrát potvrdilo u normálních tvarů... rozměry jsou 35x15 cm, takže na mě fakt docela velký sousto 😔

chci polévat čokoládou a zdobit lentilkami, stačí rozpustit čoko na vaření s máslem? a lepit hned, že? nebo případně pak asi kapkou a lepit, aby to na mě nebyl moc velkej fofr...

děkuju moc za všechny postřehy

ajka82
17. sep 2012

@aduskatt @pipka baby nehadajte sa bo budem musiet odfotit moju kuchynu 😀 napravo za suflikmi sa otvaraju balkonove dvere a vlastne este napravo za rohom, jak som fotila od dveri, je chladnicka...takze my tam ani stol nemame 😝 ..jooo a ta skrinka pri umyvacke pod umyvadlom je s vyvodom z umyvadla, takze plna hadice ... vyhrala som? 😀 pracka sa nam nezmestila do kupelne, preto je v kuchyni...aj povodne tak bolo robene na pracku v kuchyni

aduskatt
17. sep 2012

@ajka82 Micka, ja musim mat pracku na WCku☹ inde nie je pre nu miesto, takze zhora plnena............