Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrianai
27. sep 2012

@nika1985 @eliska22 @mia1111 @pristela ďakujem za odpovede 🙂 no ale normálne som sa začala báť 😅 ja len dúfam, že niekam odpracem malú a nebude mi to trvať večnosť... a viete mi ešte poradiť koľko dávok krému asi a aj hmoty budem potrebovať? Mini tortičky majú byť cca 10x10cm - 19ks a jedna 20x20cm...pdt mám 5kg, ale neviem ako chutí, nechám segre okoštovať, ale ak nie, dokúpim overený smartflex, s tým sa mi aj dobre robí aj je chutný, len tá cena 🙄

nika1985
27. sep 2012

@adrianai ja by som si asi rozratala kolko je to na rozmer a podla toho kolko tak potrebujem plnky napr. na plech podla toho to znasobila. Ja potahujem s mmf takze viem pdt porovnat len s tym smartflex pouzivam iba na kvetinky,postavicky a take dekorovacky.

dajna11
27. sep 2012

babenky ahojte,nejaké foto nemáte na futbalku že Barcelona...teda FC Barcelona?

nika1985
27. sep 2012

baby viem ze ste to tu uz davali ale rachol mi komp vsetko sa mi stratilo teraz si uz robim zalohy 😒 chcela by som vyskusat nejake nove muffiny mam kopu receptov ale vsetky co robim su suche ako babovka len jedny mam take ze mnam s ovsenymi vlockami nemate nejaky overeny hlavne stavnaty? dakujem

adrianai
27. sep 2012

@nika1985 ja robievam - 250g hl.múky(dávam celozrnnú), 1 vajce, 150g. cukru, 1PDP, 8pl oleja, 1 jogurt(150g) , ale neviem, či sú až také šťavnaté ako by si chcela, nám chutia 🙂 ale ak môžem poprosiť recept na tie s vločkami ... 🙂

teodorie
27. sep 2012

@nika1985 jestli tím "šťavnaté" myslíš vláčné, tak my děláme tyhle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=126946 akorát místo mléka dávám 140-150 g bílého jogurtu. Dělala jsem je i bez kakaa s rozmačkanými banány a byly výborné. Jsou krásně vláčné i třetí den (déle u nás nevydrží i když dělám z dvojnásobné dávky) 😀

eliska22
27. sep 2012

dievčence potrebujem odbornú pomoc 😀 robím svadobnú tortu, nechali to na mňa, len má byt do 4 kg 😀 nie je to hlavná, ale ide na stôl a teraz tá moja otázka, keďže neviem akú výzdobu budú mať, tak akú farbu by ste volili už k týmto ružiam, čo som urobila? myslela som že torta bude biela a na nej na vrchu do kopčeka ruže, len sa mi to zdá teraz také fádne keď bude celá torta biela 😒

eliska22
27. sep 2012

@lamps a veď je pekná, uvidíš budú spokojní 🙂 a pena kukám, že sa podarila a drží 😉 ja tiež nerada takéto torty 😝
a ten obrus je super 😵

jakelina
27. sep 2012

@eliska22 a co nějaký stencils? Když nám to pristlela názorně ukázala. Trochu do zelena, když máš růže s nádechem do zelena.

mojkokolja
27. sep 2012

@dajna11 ja som robila toto. nie je to futbalka ale tiez potesilo .Alebo sprav futbalku a cez futbalku len prehod dres FCB

eliska22
27. sep 2012

@jakelina tak to by sa určite aj mne páčilo, ale nemám šablonu 😢

dajna11
27. sep 2012

@mojkokolja aj ja premýšlam že to urobím tak nejako,lebo ked som googlila futbalku s farbami barcelony tak to boli samé pása ,farby..rozne prešité a to je veru piplačka.

eliska22
27. sep 2012

@jakelina nemáš nápad ako niečo urobiť také podobné bez šablony trebars z hmoty ? 😀

miciatko
27. sep 2012

@eliska22 ja by som urobila este k tomu s bielkovou polevou bodecky na korpuse

miciatko
27. sep 2012

babenky co mate dcerky a maju pony konikov maju kridla??, lebo takeho mam robit a ja takeho este nevidela. . . 😀 😀 😀 , u nas su len auta, traktory, motorky . . . . 😒

eliska22
27. sep 2012

@miciatko to som ešte nerobila 😝 niečo vymyslím asi bodečky z hmoty 😝

eliska22
27. sep 2012

@miciatko máme doma aj s krídlami aj bez krídiel 😀

miciatko
27. sep 2012

@eliska22 a cvakla by si mi ho niekedy??, budem modelovat az za tyzden

anibas
27. sep 2012

@eliska22 asi by bol pekný stencil zelenkavý, možno ukončenie perly zelenkavé, nezabudni na lístky hlavne 😉 😉 skús pozrieť moje posledné na FB - možno ťa niečo napadne (nechcem sa chváliť 😀 😀 😀 ) tiež som mala taký problém 😝

eliska22
27. sep 2012

@anibas lístky som nechcela robiť 😀

eliska22
27. sep 2012

@miciatko hej cvakla

miciatko
27. sep 2012

@eliska22 uz mi to naslo aj v odkaze sak vcera nic a dnes https://www.google.sk/search?q=pony+s+kridlami&..., takze takto vyzeraju??

anibas
27. sep 2012

@eliska22 😀 😀 😀 😀 ja som robila bez lístkov a divne to vyzeralo, ale boli fialové a biele kvety

eliska22
27. sep 2012

@anibas no joooooooo, kukla som, keď sa aspoň trošku priblížim k tvojim úžasným dielam, tak budem rada 😉
ale teda perly ja nie, nemám tú somarinu na to a ručne sa mi nechce 😅

eliska22
27. sep 2012

@miciatko hej takto 🙂

eliska22
27. sep 2012

@anibas ale veď tam máš lístky 😕

eliska22
27. sep 2012

@anibas sa mi veľmi páči tá torta s tými ružovými kvietkami a tie lístky ako pretrčajú cez ten vrch torty....že som to ja nekukla skôr ten tvoj album, úplne inak by som to robila, no nič díky baby idem bojovať, lebo dnes musím stihnúť tú svadobnú a ešte jednu a zajtra 3 a v sobotu jednu 😝 😝 😝

anibas
27. sep 2012

@eliska22 držím palce 😉 😉 😉 niečo určite vymyslíš 🙂

bambula1307
27. sep 2012

@janula.h pat a mat su fajn 😀 ..ja som toto robila min rok pre chlapceka 😉 ..no tento rok ma v novembri tiez caka pre moju zuzku k 3 rokom a veru teda netusim co jej mam spravit..bo tych rozpravok je ...fakt neviem coo by chcela 😕