Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
1. sep 2013

@asistentkarvv stačí puntík jemne, ale fakt len jemne vodou alebo bielym alkoholom a pricapiť ho na požadované miesto

asistentkarvv
1. sep 2013

@daducha vodouuuuu????????? Maličko navhlčím puntík a přilepím????

asistentkarvv
1. sep 2013

@lamps @daducha jéééééééé, tak to je super rychlá a levná rada 🙂 jste zlaté 😉 😉 😉 😉 😉 😉 moooc děkuji 🙂

jakelina
1. sep 2013

Holky měla jsem radost z té svatební, ale paní mi napsala, že jim nechutnala. Prý jsem jí neřekla, že když bude mít bílý dort, tak to nebude jako mléčný marcipán. Ona mi vyloženě neřekla, že chce mléčný, ale chtěla bílý dort, tak jsem ho udělala ze Smartflexu. Dělala jsem jim krém z másla, karamelového salka a šlehačky a k tomu pražené lískové ořechy. Prý to nebylo vůbec cítit karamelem a nikdo na oslavě nepoznal co jí. 😲 😲 Přitom mi ten krém zůstal, tak jsem ho dala dětem na muffiny co zůstaly a byl výborný.
Potah prý nikdo nejedl atd.. Všechno špatně. Mám z toho špatný pocit. Zrušila i další dort co chtěla na září. To jsem ráda, protože bych ani péct nechtěla.
Přitom mi přišla, že sama dává do pečení samý humus. Chtěla ode mě recept na krém a pak mi psala, že máslo je moc drahé, že tam dá Heru, aby to bylo levnější. Tak teď vůbec nevím co si mám myslet.

vlada111
1. sep 2013

@wera.g juj krásne to u teba rozkvitlo, parádne

pipka
1. sep 2013

@vlada111 dakujem zlatusik moj 😵

dagmarmustafa
1. sep 2013

@wera.g Neskutocne torty.Raz by som chcela vediet robit kvety ako Ty🙂 Zatial bojujem🙂

pipka
1. sep 2013

@jakelina majka...neskutocneeeee...normalne sa mi rozum zastavuje 😝 🙄 keby 50 ...ale ze 10 korun...normalne trapne 😠 🙄 🙄
nabuduce si radsej capni po ruke, az by si zas niekomu nieco navyse chcela davat 😝

vlada111
1. sep 2013

@daducha krása, juj

meo
1. sep 2013

@jakelina To víš, všem se nezavděčíš. Nic si z toho nedělej. 😉
A ten Smartflex je opravdu chuťově jiný, nebo si jenom vymýšlí? Já jsem zatim dělala z pravého marcipánu, ale budu dělat dort, kde jsou čistě bílé věci, tak jsem chtěla koupit ten mandlový Smartflex. ☹
A máte někdo dobrou zkušenost s bílým čokoflexem?

timuss
1. sep 2013

@jakelina vieš čo, osobne si myslím, že ak niekto tvrdí, že to nikomu nechutilo a nikto to nejedol a podobne, tak určite klame...to ako tam stála nad každým hosťom a sledovala čo zje a čo nie, a či mu to chutí???? 😠 😠 😠 😠
osobne si myslím, že je navyknutá na nejaký humus a preto jej normálne poctivo urobené torty nechutia... 🙄
nič si z toho nerob....to sú jednoducho takí ľudia....aj ja mám v rodine jedného človeka, ktorý po celej dedine rozprával, že na našej svadbe sa nič nedalo zjesť, že to bol samý humus, že každý zostal hladný a tak... a pritom to vôbec nebola pravda, všetci sme sa dobre najedli aj dobre cítili, ale jednoducho nájdu sa aj takýto ľudia... 🙄 🙄 🙄

timuss
1. sep 2013

@meo mne osobne smartflex chutí viac ako pravý marcipán aj ako mmf....zisti asi skôr u objednávateľov, čo im chutí, a môžeš objednať aj inú príchuť, ak si to vyžiadajú, a budeš krytá, rozhodnú sa oni 😉

pipka
1. sep 2013

@jakelina nemysli si o nej nic...skratka krava, co chce za malo penazi vela muziky 😠 😠 😠 a este ma tu drzost ti napisat, ze im nechutila...nemaaaaam slov vazne 😠 😠 😠 🙄

mysiatkoo
1. sep 2013

@jakelina ja takto trpnem pri kazdej odovzdavke, ci sa trafim do xute... a je pravda, ze 100 ludi 100 xuti, takze u niekoho zvyknuteho na humus sa pozitkom z kvalitnyx surovin nezavdacis... verim, ze ta to sklamalo, ked si do toho vlozila tolko energie, ale asi neostava nic ine, nez na to ryxlo zabudnut a tesit sa, ze sa takyto clovek nestane dlhodobym zakaznikom... a vobec by som sa nedivila, keby si z tej svadby mala dalsix zakaznikov, ktori tvoju pracu ocenili, hoc to ta pani nevidela....

jakelina
1. sep 2013

@meo má takovou jemnou mandlovou příchuť, spousta lidí to chválí, že to není tak přeslazené a lepkavé jako mléčný. Někomu to vůbec nechutná atd.. Sto lidí, sto chutí.

Beru si z toho poučení, že se nesmím pokaždé zapomnět zeptat, čím to chtějí potáhnout. Tohle vzniklo spíš tak nějak nedorozuměním, domlouvala ten dort někdy v březnu a poslední dva týdny jsme jsme už jenom domluvili odvoz a takové věci kolem těch muffinů.

jakelina
1. sep 2013

Holky díky za podporu. Dnes mi zase psala nějaká paní, že jedla na oslavě můj dort a lepší nikdy nejedla a jestli bych jí neupekla. A byl tam ten stejný krém, jenom jiný korpus. Tak mi alespoň ona zvedla náladu.

pristela
1. sep 2013

Holky mooooc vaam dakujem za pacitka aj pismenka 😵 😵 😵
No ta vila , som stastna ze mam za tym , bo nabuchat tolko na jednu tortu , nieje nic pre mna , ale ked sa nedali odhovorit, hlavne ze uz mam klud 😀
Neviem uz kto sa pýtal , ale tortu som nevážila 😕 boli sme dohodnuty na sumu nie na váhu, skladovala sa normal v chladnicke , bola na troch podlozkach cize rozlozena uplne v pohode a casovo ? 😀 😀 😀 😀 😀 to nemozem napisat 😀 😀 😀 nooo , vo štvrtok vecer som piekla naraz všetky korpusy na vsetky torty co som robila cez vikend , dve som odvzdavala v piatok ráno, dve v sobotu a vilu v sobotu poobede , dopredu som nestihala nic pripravit, jedine rogalo som urobila v stredu, vsetko tak za pochodu , aj kvety na tu druhu tortusu neboli riadne vytvrdnute 😝

dadussh
1. sep 2013

ahojte kocky. tak aj ja skromne pridam moje najnovsie torticky za posledny mesiac 🙂. zabku som skopirovala od jednej z vas, uz sa nepamatam, snad nie je problem ...

ludkas31
1. sep 2013

@asistentkarvv ja som lepila najskor len vodou a drzalo to 🙂

ludkas31
1. sep 2013

@jakelina nic si z toho nerob, mne to pripada, ze dotycna ta chcela vytocit...si myslim, ze ak by nechutil tak by povedala, ze nechutil a nie takto obsirne a premyslene....

teodorie
1. sep 2013

Všem velice děkuji za shovívavé "To se mi líbí". 😀

tinamk
1. sep 2013

ahojte dievcata vo velkej skromnosti po tych nadhernych skvostoch co ste napiekli pridavam moju spidermanovu..

jakelina
1. sep 2013

@tinamk ten je jak živý

viera6
1. sep 2013

Ahojte,,,,tak aj ja pridávam moje prve auta,, Mcqueen,,,jeden bolo na sobotu a jedeno na dnes...

maya30
1. sep 2013

@sticker netreba nic vystuzovat, len musi byt riadne vychladena, potom sa nic nestane ked ju otocis, no a ked ju potiahnes tak ten potah to bude drzat pokope, ja som ju mala plnenu tvarohovou plnkou a malinami a nic sa nerozpadalo....vyzerala takto (ale ako vravim to je torta z mojich zaciatkov, tak chyby si nevsimajte 😀 )

tinamk
1. sep 2013

@jakelina dakujem mooooc... ja strasne nerada robim spidermana toto bol moj druhy a dufam, ze tak skoro uz ho robit zasa nebudem..🙂)))

maya30
1. sep 2013

baby poradte ja som v koncoch...kupila som si tuto formu na perly, natlacim do toho hmotu, prebytocnu orezem, dam aj do mrazaku, ale ono to nejde v kuse vybrat von... vzdy sa mi to rozpadne na gulicky, tak neviem ci som kupila vadny kus alebo to proste neviem 🙄

daja55
1. sep 2013

Caute, vsetky schopne a sikovne baby.prave teraz som sa zaregistrovala, pecenie a varenie ma bavi doslova odmalicka.Potahovane torty som zacala robit asi od maja, ked som zenila syna. predtym som taketo nikdy nerobila. pridavam moje najnovsie vytvory......

1zaza
1. sep 2013

Ahojte, pridávam dve moje posledné. Pri aute som musela zmeniť celú koncepciu torty, lebo sa mi to auto nepodarilo, ešte sa aj naklonilo, tak som musela spraviť, akože odpadlo koleso, tak som zvedavá, čo na to povedia :D.

daja55
1. sep 2013

a este jedna narodeninova