Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

smajlik
5. aug 2010

henikav: díky

nikanika28
5. aug 2010

@sisa.b ach jaj..a vcul babo rad 😅 ...a co keby som spravila vlasy normalne z bielej, pripadne hnedej a potom by som len domalovala na cierno? ci blbost?
Baby, nemate nejaku peknu sadobnu tortu s margaretkami? klasika okruhla ....

teri30
5. aug 2010

Ahoj holky, omlouvam se, ze vas otravuju, ale nemate nektera dobry a jednoduchy dort na obdelnikovou formu velikosti 40x30 cm, vyska aspon 6 cm? Delam svuj prvni dort a chtela bych, aby se fakt povedl.. Predem moc diky

sisa.b
5. aug 2010

ahojte,

@nikanika28 musis len vyskusat. ak by si chcela malovat, tak by si mala podla mna lepsie zafarbit hmotu aspon na sedo, aby ta biela moc nepresvitala.

dievcata, ja musim pridat svoju skusenost - pan stano ma velmi sklamal. objednavka uz vyse mesiaca, 2x slubil, ze pojde okolo, 3x slubil, ze mi to posle postou a stale nic 😠 este mu dam par dni a potom pojdem stornovat objednavku 🙄

sisa.b
5. aug 2010

@benjik este som sa chcela spytat - ked robis to cesto, tak tie vajcia slahas cele? a cukor davas krystalovy, ci praskovy?

sse
5. aug 2010

Ďakujem vám dievčatá. Torta hotová, ale nemám čas ju sem teraz dať ale určite najbližšie dám. Našťastie sa koleno umúdrilo, aj keď bolí vedela som ju dokončiť 🙂 🙂 Pekný deň a ešte raz ďakujem.

smajlik
5. aug 2010

tak jsem postoupila dál , mám růžičky, mám dort, snad jsem vyčetla i krém (1/4 l mléka, 1 van. puding a 1 máslo, cukr) ale teda uchovávání dortů je divočina! Jak je skladujete do druhého dne aby poleva nestekla? Prý se má dát lednice na max, ale to se mi nelíbí vzhledem k ostatním potravinám ... nicméně mám tam přihrádku 0-3 stupně, má být na maso atd, tak co když to vrazím do ní? 😀

sisa.b
5. aug 2010

@smajlik ja mam chladnicku pustenu na najmensi vykon, lebo ked privelmi chladi, tak sa potom torta po vytiahnuti rychlo orosi. mne to teda urobi vzdy, ak je velky teplotny rozdiel medzi chladnickou a kuchynou. takze ja odporucam vyssiu teplotu nez 0-3

reruna
5. aug 2010

Holky, ta cena 8 euro za 1 kg, to si kupujete i suroviny samy, nebo si suroviiny musí donést nákazník?

smajlik
5. aug 2010

sisa: díky moc

henikav
5. aug 2010

@reruna myslim, ze 8-10€ je cena za kilo uz aj s materialom, cize ty das aj material, inac este z tej ceny baby odpocitavaju cenu materialu, ak si to donesie zakaznik

sisa.b
5. aug 2010

@reruna cena komplet aj s materialom

benjik
5. aug 2010

@sisa.b které těst,to piškotové, Jo celé vejce,cukr dávám krystal nebo krupici.

benjik
5. aug 2010

Mám hotovo. Dort na zakázku. Svíčka je provizorní,zákaznice si dá svou vlastní. Piškotový korpus,nápln pudinková máslová příchut čoko a banán a banány jako ovoce.

nadulici
5. aug 2010

@bianca tak som dneska ulovila tu omalovavanku s Mickym.... 🙂

sisa.b
5. aug 2010

@benjik pekna taka jarna torticka 🙂 pre koho je urcena?
a to piskotove cesto - normalne vyslahas vajcia s cukrom a potom pridas muku s kypriacim praskom? aj tu musi mat nejaku urcenu hustotu? da sa cele vajce vyslahat na nejaky sneh? 😕

benjik
5. aug 2010

@sisa.b vejce s cukrem vyšleháš do pěny a pak přidáš mouku a kyp. prášek. No minule jsem na to nějak zapomněla a šlehala jsem to všechno najednou a taky to šlo. Objednala si ji teta,kerou zrovna moc ráda nemám,tak jí to dělám jedině za prachy. Chtěla to pro svýho trhlýho přítele a chtěla jedině kytičkovou a dvoubarevnou. Jak mě se to blbě dělala,když je to pro někoho koho moc nemusím.

bianca
5. aug 2010

@nadulici no paraaaaaaaada.Ze je skvela.Nasa ju totalne miluje a ja uz mam fakt jasno co na druhe narodky.Som jej musela obrazky prekreslit a stale dookola maluje Mimi a Maka Maaaaaa

reruna
5. aug 2010

díky za opovědi ohledně té ceny, né že bych já dělala na zakázku, to opravdu nehrozí, zatím jsem dělala jen ten jeden potahovaný, ale ségra si objednala u jedné místní cukrářky dort pro neteř a ona jí dala podobnou cenu - teda samozřejmě v korunách, ale materiál si musí dodat, takže ta cena je pak jen za práci, to se mi právě moc nezdálo... to je drahé, že jo?
benjik moc krásný dortík, na to že je pro trhlýho tetina přítele je moc pěkná 😀

nadulici
5. aug 2010

@bianca 😀 😀 ....u nas je to Miky a Mimiii.... 🙂

deni_v22
5. aug 2010

@nadulici @bianca som sa nahodou potkla o tuto torticku, mozno posluzi ako inspiracia, ked uz mate doma take minnie fanynky 😉

bianca
5. aug 2010

@deni_v22 skoda ze tu neni tlieskajuci smajlik.Ta je dokonala.Ja tam ale musim natrepat aj Maka Maaaaaaaaau 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eustoma
5. aug 2010

ja som nasla tiez peknu torticku minie, ale teda na nu by som si netrufla:
http://www.cukraren.cerny.sk/galeria/torty/dets...

nadulici
5. aug 2010

je fakt nadhernaaaaa....u nas doma som najvacsi zavislak ja 😀 😀 😀 😀 😀

nadulici
5. aug 2010

@eustoma tato sa mne teda moc nepaci 😝 ....ale verim, ze to musela byt makacka.......

zdenallicka
6. aug 2010

Můj včerejší.. 😅 Na přání..🙂

benjik
6. aug 2010

@zdenallicka pěkné
@reruna taky si myslím,že pro něj je ho škoda 😀

bianca
6. aug 2010

dobre rano kocky

@zdenallicka milucky dorticek

inak ja budem musiet asi vytiahnut z najspodnejsieho suplicku svoju naj formu asi 34cm aby som tam vsetko neako dostala.Este som na nej nepiekla tak som zvedava

daniz
6. aug 2010

Ahojte, Hannah ano ,tortu obdĺžnik a vytvarovať akože dvere a ako mebnovku dať vitaj doma. Dobre si to pochopila.
Krásne tortičky......čo dodať. DM1ten cukor si ako farbila? Alebo si kúpila zafarbený????? 😅 😅

nadulici
6. aug 2010

@zdenallicka to je velmi pekna kombinacia farieb, krasny je... 😵