Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

99deni
9. júl 2014

pekny vecer..kocky poradte ako zacat drotikovat? nech skusam ako skusam neviem,nedari sa mi to... 😠

pristela
9. júl 2014

Holky dakujem za pomooooc , ste sladkeee, nakoniec som si to fotla z traileru bo vsade sice napisane dvojka ale su to z jednotky 😝 a vsak az tak detailne nebudu 😝 staci farebne aby sa to podobalo aspon troska, takze moooc diky 😵 😵 😵

mirka100911
9. júl 2014

Mam hlavu v smutku z Eifelovky..................... 😠 😠 😠 😠 😠

mirka100911
9. júl 2014

@blahowoman Mozno by som to skusila obliat redsim ganache. Ja som davala na vrch torty (fotka je vyssie) a lesklo sa to... 😉 Kraja sa to super...

brunila
9. júl 2014

@blahowoman já polévám dorty zásadně polevou ganache......čokoláda vysokoprocentní 200 gramů,nalámat zaliji 200 gramů 33% smetany kterou nechám dojít do bodu varu,nechám zalité asi 10 minut,pak zlehka promíchám až se to krásně spojí.Pomalu nechám vychladnout a až to není teplé,ale je stále takové tekuté tak liji na dort a delším nožem uhlazuji na bocích.Dělám to na mřížce a až pak dort přesunu na desku.Je to opravdu lehké,nedá se na tom moc zkazit a poleva se vůbec neláme.Tady je pár fotek,kde jsem ji použila.Ze zbytku polevy a z té co steče,dělám po vychlazení kuličky a obaluji v kakau.Jsou famózní,na jazyku se jen rozplynou.

brunila
9. júl 2014

@mrka2 Děkuji,já vím.... 🙂 🙂 🙂

brunila
9. júl 2014

@enatko nevím jestli tu někdo dal odkaz,ale tady je celkem šikovný postup http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=324&...

blahowoman
9. júl 2014

@brunila dakujem!!!

ludkas31
10. júl 2014

@brunila ahoj, chcela som sa spytat ci ganache mozem spravit aj ako mantinel na torte...myslim postup, ze dam ganache na peciaci papier a obtocim okolo torty....dik.

jakelina
10. júl 2014

@ludkas31 na bok dorty dej jenom čokoládu s troškou tuku 100% 😉

ludkas31
10. júl 2014

@jakelina to viem, ale zaujimalo ma ci sa da aj toto..🙂

denisak77
10. júl 2014

Jedna odovzdaná ,pre druhú si o chvíľku prídu a ja som do konca prázdnin skončila.musela by by ť veľmi ,veľmi zaujímavá ponuka aby som neodolala.

ajka82
10. júl 2014

jadna dnesna puncova a este som sa nechala vcera na zajtra ukecat na jednu pred dovolenkou 😅

brunila
10. júl 2014

@ludkas31 nezkoušela jsem to,ale asi nedá.Na ty mantinely právě tu tuhost zaručuje 100% tuk,ten je vlastně i obsažen v čokoládě.

ludkas31
10. júl 2014

@brunila ok dik...tak radsej skusat nebudem.....a coko plus cera to isti..🙂 chcem buduci tyzden prvy krat skusit taku cokoladovu tortu...tak uvidim co z toho bude 🙂

michaela3011
10. júl 2014

som hotovaaaa 😒 na dnes dve torty, no nastastie su uz prec 😅 no uz nikdy, nikdy, NIKDY nebudem odkladat to, co mozem spravit hned 😅 lebo vsak 4hodiny pred odovzdavanim aby som si rychlo skocila do obchodu kupit maslo na obmaslovanie 😀 aby som si zarabala MMF, modelovala ruzicky, perlicky a vytlacala fotky na fondant tak to neeee 😠
stihla som len jednu tortu odfotit 😒 ked som isla druhu fotit, tak uz zvonili 😀 ani do bytu som ich nechcela pustit, ze aky bordel tu mam 😀 vsade mam roztahane veci 😅
svadobna bola nadiktovana, aj postavicky si priniesli 🙂 druha torticka, ktoru som nestihla odfotit, bola iba s filmovym pasom a plno plno fotiek 😒 ta zaaabava to strihat v strese 😀 no obidve torticky sa velmi pacili a aj 5€ tringelt mi nechali 😀
bezim hodit sprchu a letim do prace... pekny den prajem 😵

meo
10. júl 2014

Tak mi odpadnul dort na výkend, jelikož tchýně vzkázala, že bude mít pro dceru svůj dort - tak jsem zvědavá.
Tak jsem aspoň pro dceru nejlepší kamarádky udělala na vrch jejich dortu princeznu Sofii.
Už asi začínám mít abstinenční příznaky, když čekám, že budu dělat dort a ono z toho sejde. 😀

chvapilu
10. júl 2014

ahoj vkládám dnešní dílko /4.60kg/ a moc děkuji za pochvalu minulého dortíku,Vždy mi to moc potěší,

maca77
10. júl 2014

ahojteee
.... potrebovala by som poradiť... idem robiť na sobotu dve svadobné torty ... jedna z nich je polystyrénová .... a netuším koľko za jej zdobenie vyúčtovať? 😕

sticker
10. júl 2014

Ahojte. Pridávam jednu tortu. A mala by som mať tri týždne kľudu. Potom asi hneď tri - úplne tesne pred dovolenkou... Tak uvidím ako to zvládnem.

lucula73
10. júl 2014

@maca77 no ja by som si zrátala suroviny a prihodila za prácu niečo. 😉

maca77
10. júl 2014

@lucula73 tak nejak som myslela, len neviem koľko za prácu 😅 3-poschodová s ružičkami bude....

terina25
10. júl 2014

ahojte.idem si k vam pre radu ak mozem.idem robit synovi tortu.povedal ze chce puncovu a chce mat tam postavicky z rozpravky ja zloduch.ja som nikdy nerobila tortu z marcipanu ani postavicky ale chcem to vyskusat.no mam taku mensiu dilemu.tortu by som chcela modru kedze tie figurky su zlto modre.aj mam stiahnute z netu nejake obrazky toriet kt.su modre.ale puncova torta je ruzova.preto sa chcem opytat ci to nebude chutovo ,,o nicom,,ked dam vrch torty z marcipanu modreho.pripadne co by ste mi radili.mam dat radsej puncovu polevu aby to nebolo chutovo zle?a este ma zaujima ako spajate figurky-napr.ruky k telu aby to drzalo.nasla som na youtube ze staci vodou potriet.bude to drzat?

zuzu188
10. júl 2014

na dnes hotovo 🙂

lokalistin
10. júl 2014

@terina25 pozri trosku nad tebou ten nemo je tiez puncova s potahom, alebo urob puncovu polevu modru a lepit mozes vodou, alebo jedlym lepidlom

blahowoman
10. júl 2014

@blahowoman ja sa este opytam co je to ,to ganache? Lebo som to pocula 1x. Je to nazov pre tu coko.polevu zo smotanou alebo? Zatial robim len torty z marcipanu tak som sa s tym nestretla.

tasha12
11. júl 2014

@lokalistin ja sa chcem este spytat k tej puncovej torte co sa pytala @terina25. Aky je postup? Upeciem cesto, naplnim dzemom, zalejem zalievkou a robila si tam aj ten cukrovy vrch? A to si obmaslovala ci ganazovala na zarovnanie pod potah? drzalo to na tom cukrovom vrchu?
chcem urcite potahovat marcipanom, len neviem co pod tym na zarovnanie. dakujem.

pipka
11. júl 2014

@pristela ja ich mam doma z Mekáča 😅 😅 nesces? moji to moc nemusia 😅 😀 😉

dm1
11. júl 2014

kocky ma niektora totok? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/m-struktu...

ja hlavne ze nepeciem uz ale ked som bola po dlhom case kupovat hmotu tak som s tym odisla domov :D. mi to prislo ok do 5e a je to dlhe otoci sa to v pohode okolo celej torty pri coko mantineloch a nemusela by som nadpajat

79zuzana
11. júl 2014

Moja vcerajsia Kitty torticka a Kitty a piratske cupcakes ;)... uz 4. 🙂 Ale kocky, klobuk dolu pred tymi co robite viac toriet za tyzden. Ja mam este na zajtra 2, ale chrbat ma uz boli po tejto jednej. Este, ked pridam mojich 3 nezbednikov, ktori okolo mna v kuse pobehuju ... 😝 😝 😀 😀 😝 😝