Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojkamoj
22. mar 2014

Ahojte žienky 🙂 sem tam vás prečítam,ak je troška čas a toho je málo,čerpám inšpiráciu a nápady 😎 ste tu veľmi šikovné a vaše tortičky mi neraz vyrazili dych ,aké sú dokonalé, prepracované a dúfam,že raz budem aj ja taká šikovná 😉 krásnu sobotu prajem 😎

monik83
22. mar 2014

Ahojte dievčatá, tak som po menšej prestávke zase piekla, pre svoju babku k narodeninám...

jakelina
22. mar 2014

@ajka82 nádherné dortíky 😉

sikag
22. mar 2014

moja 50ta torticka 🙂 narodeninova s novou krajkou
@maya30 ta krajtka je uplne nadherna, akurat s nou mam trosku problem ze mi tam ostava take zasusene medzi vzorom ked to poriadne nezoskrabnem - nemas nejaky trik ako to dat dole? zatial som to nozom oskrabkala 🙂

sikag
22. mar 2014

@mimcak a ako si nakoniec robila tu korytnacku? celu z hmoty?
@jakelina paradne torticky 🙂

jakelina
22. mar 2014

@sikag moc hezký dort

maya30
22. mar 2014

@sikag no ta torta je uzasna 😵 aj ta ruza aj vzor, fakt krasna...ano ta krajka sa aj mne tazsie zacistuje, trochu sa s tym treba piplat, ja najskor stierkou a potom este tenuckym nozom zotieram

evicaka
22. mar 2014

@sikag krásna 🙂

lokalistin
22. mar 2014

@sikag nadherna

lawli
22. mar 2014

moje tohotýždňové tortičkové tvorenie ... @pristela zlatko ďakujem za rady ohľadne Nema 😵 😵

drobec33
22. mar 2014

Ahojte zienky, idem k vam po rady. Robim potahovanu tortu a chcela by som sa opytat, ci na vrch potahu mozem dat cerstve na platky nakrajane jahody? Pokial ano, ako to mam urobit, aby sa mi potahovka netopila? Asi aj zafixovat nejako?
A druha vec. Nikdy som nepiekla na objednavku, nemam tusenia, ako ju mam zakaznicke vykalkulovat. Zratam suroviny+nejaka ciastka za robotu? Alebo ako to robite?
Robila som 23jku, korpus orech-karob, plnka mascarpone s mrazenymi brusnicami, cucoriedkami a na kazdom plate (cize na dvoch) su najprv nakrajane cerstve jahody, ukladane na dzeme. Vrch by som chcela este jemne dodekorovat marc. ruzickami.
Budem vdacna za kazdu dobru radu. 🙂 Dakujem pekne.

mysiatkoo
22. mar 2014

@sikag krasna 😵 😵

mysiatkoo
22. mar 2014

tot moje 2... este jednu mam na zajtra, ale ta este ma len korpus upeceny 😝 ... dala som sa ukecat na real xixt, ale teda nic moc... aj ked kamoska bola happy... a dalsiiii traktor - zjavne favorit u 2r. xlapcov.. a mame kraaaaaaaasne, konecne sa dalo obedovat na teraske - uzivajte vikend 😵

jakelina
22. mar 2014

@mysiatkoo jejda, ty jsou nádherné. Luxusní oba dva 😉

jakelina
22. mar 2014

@lawli krásné a já fakt nechápu, jak dokážeš MMF zabarvit na tak syto, mně to nikdy nešlo 😝

nika1985
22. mar 2014

Jaj ten nestastny orol pacila sa moc ale mne teda vobec nemam rada taketo torty brali odomna uz asi 4tu uvidime co po tejto 😒 a uz nepiste dneska hadam uz pocitam mam zameskanych asi 30 stran

tamara2307
22. mar 2014

@lucianak ahoj, neviem ci si uz robila tu s prasiatkami. Ja som robila min tyzden nieco podobne s cokoladou hore. Rozpustila som cokoladu v polovici slahacky, ked som ju davala na vychladenu tortu, neroztekala sa a mohla som ju uhladit ako bolo treba.

sikag
22. mar 2014

@mysiatkoo ta skutocna tvar sa ti velmi podarila, si sikulka 🙂 podoba sa

sikag
22. mar 2014

baby ma napadlo ak by sme si chceli urobit nejaky workshop tak mozeme kludne aj u mna. len najst vhodny termin, mm vyzeniem aj s detmi ku svokrovcom na cely den 🙂 a mozeme. mam velky pracovny stol a dobru kavu 😉 tak vymyslime nejaky termin

viera6
22. mar 2014

Ahojte,prosim vas, ktora ste robila pansku koselu?alebo ak mate nejake inspiracie ,,,dakujem

viera6
22. mar 2014

jednoduchú na želanie ...

themazda
22. mar 2014

Čaute,

chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o pomoc pri mojej Diplomovke. Potrebovala by som zodpovedať pár jednoduchých otázok v dotazníku. Ide o štúdiu nealkoholických nápojov.

Ďakujem

https://docs.google.com/forms/d/1A5WGNcwEvT_uWD...

marianabila
22. mar 2014

@denisak77 😲 no že"WAAAW"!!!bože,vždy z tvojich toriet padnem na zadok! 🙂 aaach-zlaté ručičky!aj ja chceeeem 😨

sikag
22. mar 2014

@pristela @maya30 kocky prosim vas este sa idem poradit, robili ste osobne auto co "stoji" na kolesach, to je vlastne na kartone a podoprete pod kolesami? alebo aj nejak napriec popod? dakujem

govinda
22. mar 2014

Ahojte. Potrebovala by som poradiť.
Prvýkrát idem robiť kvety a to konkrétne kaly. Postup som si našla, tak sa snáď podaria. Ale aby to nebolo chudobné, tak by som tam chcela dať aj niečo zelené - pôvodne som to chcela dozdobiť takými tými papierovými drôtikmi zelenými, ale nikde ich neviem nájsť, všade vypredané. Tak mi ostáva urobiť asi lístočky. Niečo na tento štýl. Vedeli by ste mi poradiť, že ako ich urobiť? Chcela som také tie zelené trčiace čudá, ako sú na druhej fotke, ale neviem, ako na ne, tak preto tie lístočky. Skrátka, aby to nebolo len o bielej, ale nech je tam aj zelená.
foto sú ako inšpirácia stiahnuté z netu.

evicaka
22. mar 2014

Zdravím Vás žienky, a prispievam svojou troškou 🙂

jakelina
22. mar 2014

@govinda já bych se podívala někde v květinářství, budou to nějaké ozdoby odtamtud 😉

eliska22
22. mar 2014

jedna krstinová, na želanie, moc som do toho nemohla zasiahnuť 😝 akurát som pásiky vymenila za koliečka

jakelina
22. mar 2014

@evicaka super a ten pásek jak opravdový

eliska22
22. mar 2014

@sikag veľmi pekná 🙂