Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
7. aug 2011

@martinex krasne vsetky, to lego nema chybu 🙂

bzucinka2
7. aug 2011

@henika26 pozri si na torty od mamy tam je mapa najdes tak sikulku z tvojho okolia 🙂
@jerryjanka preco ved si len na zaciatku a su peknucke 🙂
@zvonkohra http://dorty.artmama.cz/plzensky-kraj
@lusil2005 suhlasim s babami ty sup do nemocky a muz OCR ☹

henika26
7. aug 2011

@bzucinka2 dakujem 🙂

bzucinka2
7. aug 2011

@mizulienka co ja davam na 31 cm formu 8 vajec, vsak by som zbankrotovala na vajciach 🙂
@kvojtanikova postavicky vystuzuj sparatkami a pismenka vykrajuj medzi dvoma mikrotenovymi sackami 🙂 ja robim z K2vsetko a v pohode 🙂 nech sa dari 🙂
@dajna11 super, krasne ti doniesol 🙂

vejinka
7. aug 2011

ja som videla video ze tie pismenka klasicky obtlacili a klepli sablonu o roh stola a pismenko vyletelo.tiez som zvedava ako to pojde mne kedze som zaciatocnik.ja som kupila funny abecedu ta je vraj najvacsia

kvojtanikova
7. aug 2011

@bzucinka2 no ved ja som to vykrajovala medzi tymi dvoma sackami ale proste tie pismenka sa hrozne lepia, ani tie prebytky mi nechcu ist prec, fakt neviem ci len ja som taka neschopna alebo co. Lebo ta K2 hmota len co ju vyvalkam tak uplne zmakne. Este ked ju vyberam z chladnicky tak je fajn tuha, najlepsie ked je biela, ale akonahle je zafarbena (mam gelove farby) je ovela maksia. Cim farbis ty? a ked vyvalkas a ides vykrajovat pismenka davas ju do chladnicky obschnut?

martinex
7. aug 2011

@katulkaaaaaa dakujem..no ja mam uzasne deti,cize oni sa hrali,kym ja som piekla a chystala plnky..a plnim cez obedny spanok,potahujem v noci..posledne 3 dni za sebou som isla spat okolo pol 2hej rano 😎
@vejinka @lenocka23 lego kocky mam doma,ale robila som ju tak,ze som si povykrajovala obdlzniky-cela kuchyna bola plna obdlznikov 😵 a lepila som jeden za druhym a nakoniec som dorobila hore tie pipiky na lego 🙂
@henika26 ja som zo samorina,napis do IP ak mas zaujem 😵

vejinka
7. aug 2011

@martinex fuha takze riadna piplacka

katy1979
7. aug 2011

baby ktore ste robili trojposchodove torty. ake velke ste mali spodne poschodie? Staci ak to bude 32priemer, stredne 26 priemer a najmensie bude 15cm?
A davali ste niekto falosny parizsky naspodok? lebo ze oni chcu dole parizak tak klasicky by som sa tam bala dat tak uvazujem ci to falosny udrzi ci nie

vejinka
7. aug 2011

ozaj sa chcem spytat tu postavicku poziarnika musim nejako vystuzit? Do hlavy paratko ci staci zlepit vodou? Dnes som si kupila paletu na miesanie farieb.aj vy ste boli take nadrzane na prvu tortu s postavou? Fakt som zvedava ako to bude vyzerat.a ta torta gastanova nerobi problem ta plnka pri potahovani teda kraje .aj tam capnem maslo cukor korpus ale ci mi to nezlezie

martinex
7. aug 2011

@vejinka to teda ano, ale zae ked uz boli obdlzniky nachystane,to lepenie slo od ruky 😎

lenocka23
7. aug 2011

@katy1979 aj ja tak podobne robim pismenka... akurat v tomto teple ani vodu nepouzivam... 😉

fatima30
7. aug 2011

@zlatka10
zlatka a co robis s tymi srobovakmi.........?????

fatima30
7. aug 2011

@vlada111
vladka chcela by som to potvrdit ze robime krajsie ale zialbohu ja sa chystam na prvu len buduci vikend,takze ktovie ako to dopadne 😀 😀 😀

zlatka10
7. aug 2011

@fatima30 ja nič, ale mm áno. Nuž, s tortami to nemá nič spoločné 😀.

vejinka
7. aug 2011

@martinex a tie stopliky si mala z coho? Potahovala si na puncovinu ci?

vejinka
7. aug 2011

@fatima30 a co to bude? Mas nejaky speci tvar?

fatima30
7. aug 2011

@dajna11
jej ty budes mat krasne torticky az na to ze to bude po anglicky🙂ale vsak tam budu postupy 😀

martinex
7. aug 2011

@vejinka to su dva kruzky vykrojene a zlepena na seba,aby to bolo vyssie... nie,puncovina tam vobec neni

vlada111
7. aug 2011

@dajna11 úžasné, geniálne, závidím 😀

vlada111
7. aug 2011

@fatima30 neboj, ja som robila tiež len zopár a celkom sa dá 😉

mia1111
7. aug 2011

@vejinka - tu je to video, čo si spomínala, že klepnú šablónu o roh stola 😀

https://www.youtube.com/watch?v=cyS7msb13jE
katy1979
7. aug 2011

@lenocka23 o teple mi ani nehovor. pri inom som veru vodu nepouzila a to bola torta potiahnuta niekolko hodin ale pri tych pismenkach so chcela mat istotu.

dajna11
7. aug 2011

@fatima30 no na obrázkoch mám krásne torty....ale tam su aj foto postupy,z toho sa to dá chápať...

dm1
7. aug 2011

@katy1979 jasne staci spodny 32 ja som robila 30, 22 a 16 a mala 10 kg a falosny moze ist v pohde naspodok ten je pevny az moc ja uz ani ceru nedavam len cokoladu

@reruna dakujem ti moc. Ano vsetky su modelovane z MMF len cierna je RDI ale radsej som veru mohla ofarbit MMF a len trosku RDI neskutocne sa mi to RDI-cko tahalo v tomto teple. Najlepsie sa modeluje ked MMF postoji nie uplne cerstve

@erika107 ja pouzivam extra cervenu ale fakt veeeela sa jej minie aj teraz ked som to auto robila dost som jej tam musela dat

@zlatat a kolko stala prosim ta?

@katulkaaaaaa na zivnost je to velmi komplikovane nesmies to robit doma musis mat vlastnu prevadzku, hygiena a tak takze neviem kolko by si toho musela piect aby sa to aj oplatilo

@zdenallicka baby tie knizky su velmi velke teraz som jednu skusala tu best of preposlat @anibas ma 38 mega ak to preslo v pohode poslem aj ostatnym. najlepsie by to bolo priamo si to na nete stiahnut

mizulienka
7. aug 2011

holky omyl, ja som chcela napisat, ze do formy 26 robim z 8 vajec 🙂 ale zaujimalo by ma ake mate recepty vy, ktore davate menej vajec, aj ja chcem usetrit 😀 dakujem

tica
7. aug 2011

baby ja vas ani nejdem čítať lebo to by som nemala šancu ani za dva dni som rada že som sa tu konečne dostala a že s vami aspoň trochu popíšem lebo cez deň nemám šancu večer tu obývam pc moj manžel
inak ďakujem všetkym za laiky a za krásne komentáre ktoré ma veľmi potešili a povzbudili k ďalšiemu tvoreniu 😵

katy1979
7. aug 2011

@dm1 ten link si si nespomenula odkial si si to stiahla. asi ostava uz len hladat v historii
ja parizak robim len slahacka a cokolada. ceru vobec nedavam. ale ked hovoris ze drzi tak ok.

mizulienka
7. aug 2011

@tica podla ktoreho postupu si nakoniec uroibla tu korytnacku, bola fakt neskutocna 🙂

mizulienka
7. aug 2011

@katy1979 a do parizaku davas este maslo? ci iba vyslahas slahacku?