Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
30. okt 2011

@dm1 ok vyskusam cez vikend. ale ked ho robis ty tak musi byt ok.
len mne je to tak luto ak niekomu nieco nechutilo. tato kamoska bola u nich len na navsteve ale po tejto reakcii sa idem zajtra opytat priamo tej baby

akme
30. okt 2011

@katy1979 ja robím koľko vajec toľko kopcovaných PL cukru a múky a trocha PDP bez vody a nedrobí sa mi tiež
@dm1 Danka a múku dávaš hladkú či polohrubú?

akme
30. okt 2011

@katy1979 ja som teraz robila všetky tri torty mramorák, každý plát polievam + džem a plnky boli karamelová s praženými orechmi nasucho a biela falošná paríž.šlahačka a boli mňňňňaaaammm

dm1
30. okt 2011

@katy1979 @akme polohrubu davam ale uz som ho aj z hladkej robila a v pohode. Ono kazdemu chuti nieco ine ja som dlho hladala a na TOM som nasla ze tento robievaju a potom ten na lyzice. tam to inak nevychadza nejako moc oproti tomu mojmu. Len men sa ten lyzicovy nepodaril raz som ho skusala ja musim mat napisane gramy bo neviem aka lyzica, ako kopcom.... no tatar som an toto 😝

dm1
30. okt 2011

aj mne mramorak chuti a v pohode zjem ale su ludia pre ktorych to nie je tortove cesto ale babovka. poznam takych preto pisem 😉

katy1979
30. okt 2011

@akme ja tiez polievam dzem tam nebol krem povedala ze bol osviezujuci len ze ci bol z nejakej specialnej muky ze chlebovy no cudny. ja viem ze to je babovka mne osobne to nevadi a doteraz to nikomu ani nevadilo ak som ho robila. tak hold moja chyba neopytala som sa ci moze byt aj take babovkove.

dm1
30. okt 2011

@katy1979 nic si z toho nerob fakt kazdy ma ine chute a neda sa vsetkym vyhoviet mala si povedat co chce. ja mam ludi ktori chcu vyslovene mramorovy korpus a iny ani nechcu vyskusat

jakelina
30. okt 2011

@katy1979 věřím, že to mrzí, ale nic si z toho nedělej. Každý je jiný a má jiné chutě. Určitě byl dort výborný. Některé baby jsou takové, že i schválně pomluví, protože ví, že tě to bude mrzet. 😒

mariann2
30. okt 2011

@dm1
@katy1979 a čím ten korpus polievate?

akme
30. okt 2011

@mariann2 voda + cukor+ rum alebo sirup + voda + rum záleží od krému alebo káva + rum

broucek2
30. okt 2011

@lusil2005 tak to je super, že si i odpočneš

tica
30. okt 2011

baby prosim o radu neposielal teraz nahodou niekto peniaze do cz? lebo chcem posalať peniaze zo slovenskej len neviem koľko peňazí si pýtaju za prevod

dm1
30. okt 2011

@mariann2 kava + rum alebo do detskych zriedeny dzem

livia76
30. okt 2011

@mariann2 ja polievam nesca+ amareto 😉

mariann2
30. okt 2011

@dm1
@livia76 pri akejkoľvek plnke, polievate týmto, ak tomu dobre rozumiem

daducha
30. okt 2011

Ahojte baby, mam hlavu v smutku, idem Vas poprosit o pomoc.Ako by ste robili minitorticky na stuzkovu vo forme lupenu kvetu? Dtred ma byt 2 kg torta a okolo 16 tych lupenov.Zrejme len vyrezavat podla sablony? Vôbec netusim ake maju byt velke.Joj,ja som taka trubka ze sa dam aj na taketo objednavky ☹ .
Dakujeeem

dm1
30. okt 2011

@daducha no na to by som sa teda nedala je to riadna hovadina 😝 . Jedine tak klasika minitorticka biela a na to ako ozdoba polozit lupen kvetu z hmoty inak ani nahodou veru. ved lupen original je tenucky ako ho spravis D aby sa z toho akoze aj najedli???

@mariann2 pri takych klasickych - vanilka, cokolada, kava, orechy, karamel ano a pri kokosovej napriklad alebo ovocnej len tym zriedenym dzemom alebo ovocnou stavou

lenlut
30. okt 2011

Ahojky,všimla jsme si že řešíte robota z Lídlu 🙂 mám podobný typ jen od Bosche,taky příkon 550w a v pohodě jsme s ním odpekla už 3 vánoce (cca 100kg cukroví)jen tedy letos už jsme muselavy měnit uhlíky,ty už odešly,ale při tom vytížení jaký on má se není čemu divit 😀 Mé povolání se mi stalo i koníčkem takže peču o 106 i doma(týdně tak 3-4-5 dortů,zpravidla za víkend),takže si myslím že bude super,na tu spotřební elektorniku-kuchynskou jsme slyšela jen samou chválu 🙂
Jestli se chcete podívat ,tak tady je odkaz 🙂
https://www.facebook.com/profile.php?id=1000005...

livia76
30. okt 2011

@mariann2 ja áno

daducha
30. okt 2011

@dm1 no oni maju predstavu,ze cela ta minitorticka je jeden lupen.Ono to pôvodne malo byt slnko a luce trojuholniky, len to zmenili na kvietok 😝 .Rozmyslala som, ze urobit sablonu slzy a vyrezavat podla nej uz naplneny zachladeny korpus.Potom kazdu omazat a potiahnut.Len netusim aku velkost.Joj ale ma to hneva,nemam rada ked nemam o niecom presnu predstavu ☹

broucek2
30. okt 2011

@lenlut já bych se toho bála, raději třeba za ronota připlatím a koupím nějakou značku typu Bosch nebo Kenwood. Přecejen ho nekupuji na rok. Taky mám Bosche (nového v červenci) a nedám dopustit

gabka75
30. okt 2011

Práve som dokončila pre nášho Matúška,zajtra máme 3 ročky 🙂

lenlut
30. okt 2011

No je fakt,že já o něm uvažovala jako o záložním,pro případ,že by mi ten můj Bosch zas vypad-naštěstí jsme na ty uhlíky nemusela čekat,v servisu je měli skladem,takže jsme je vvyzvedlaa doma mi je manžel a skorošvagrem hned vyměnili a mohla jsme fungovat dál,jinka mi celkem "lepilo",protože na další víkend jsme měla zas zakázky a předtsava že je dělám ručním mixérem mě pěkně děsila 😀
JInka Kenwood je taky super,kdybych něměla doma toho Bosche tak bych bralal jeho,ale jinka sjme s ním spokojená,Za ty 3 roky co ho mám je fakt plně vytížen a když ho měli otevřený při té výměně tak skorošvagr říkal,že při tom provozu co má je uvnitř v perfektním stavu 🙂

dm1
30. okt 2011

@daducha no ale to potom bude len nejaka ta slzicka nic viac nebude to nejako posobit ako lupen teda podla mna 😨 . Jedine zeby si to potom hore nejako vytienovala aby to posobilo plasticky neviem veru

vera_vila
30. okt 2011

Tak já jsem na ten svůj mramovorý výtvor dneska dostala pochvalu od brášky i sestry a švagra - prý byl extra čokoládový a to prý bylo super...Na řezu sice ten mramor tak nevynikl, ale důležité je, že chutnal... Ten příští pro brášku k narozeninám se mi určitě povede líp... budu mu dělat Forda Mustanga (naležato)...

broucek2
31. okt 2011

@lenlut jojo, teta má Bosche už přes 10 let a peče hodně a fakt spokojenost a ještě bez závad. Kenwood je fajn, ale vychází o hodně dráž, což jsem úplně neřešila, ale je těžký a já ho mám ve skříni nad hlavou a takat nějakých 11-17 kg mi přišlo dost. Jinam se mi totiž nevejde.

anibas
31. okt 2011

@daducha ešte záleží aký kvet urobíš - ten klasický vo forme ? pretože každý kvet má iné lupene ? Len také polmesiačiky budeš robiť ? napríklad narežeš roládky na kolieska a budeš kolečkom vykrajovať vnútorný oblúčik ? alebo väčší kruh na polovicu ako D a poukladáš do 2 kruhov okolo kvetu ?

anibas
31. okt 2011

@katy1979 presne tak - každý má iné chute - ja som robila mame tortu: teda som výskumníčila 😀 😀 orechovo-kávový korpus, šľahačka s bielou čokoládou, maliny, - každému chutilo niečo iné - pre mňa bolo v korpuse málo cítiť kávu, deťom vadili orechy a maliny, ja napr. bielu čokoládu vôbec nejem - nechutí mi - takže tento krém pre mňa nic - moc, Katka zjedla len čokoládovú polevu z vrchu, a mm kritizoval ozdoby z PDT, že pokazili chuť celej torty 😀 😀 😀 takže asi takto

jakelina
31. okt 2011

@anibas tak to si pochutnala asi jenom maminka 😀 😀

anibas
31. okt 2011

@jakelina taj to dúfam, že aspoň ona 😀 😀 😀