Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
27. mar 2011

@ellise Ahoj ,hoci niesom z CZ ,no tiež som si kukla tu reláciu a už som aj prebrázdila net a toto som našla 😉
http://www.havel-composites.com/shop/342-Siliko...

lawli
27. mar 2011

Inak fakt píšete veľmi veľa a ani sa to neda dočítať ☹ ale aspoň som si pozrela toričky a všetky sú úchvatne...niektore veľdielka škoda jesť 😵 krásne sú všetky ,ja mam teraz pauzu tak som aspoň nakukla 🙂

alicc
27. mar 2011

teda babulky tie torty su naadherneeee, vsetky. ste pre mna velkou inspiraciou 🙂 🙂 🙂

ikula2
27. mar 2011

@reruna ano davala som zlatu praskovu
@bzucinka2 ten pokrceny marcipan som si najprv urobila vedla mala som vystrihnuty papier aby som vedela rozmer a na tortu som dala trosku vody aby to drzalo a polozila, ale je to krajsie ked sa potahovka vyvalka na tenko nie hrubsie podla mna cim tensie tym je to na oko krajsie ale rychlo sa trha ked je to tenke

ikula2
27. mar 2011

Dievcata chcem sa spytat aku hrubku mate v torte plnku a piskotu, lebo mi manzel dnes povedal ze davam vela plnky a ja robim tak 1cm plnka 1cm piskota (teda ako sa podari odkrojit 🙂 ) davam vela, mam dat hrubsiu piskotu?

jajuuus
27. mar 2011

krásne fotky ste zas pridali kočky, pridávam aj ja dnešnú 😉

alex21
27. mar 2011

Vsetkym dakujem za pochvalu torticiek 🙂
tusim bol plodny tyzden za jeden den tolko krasnych torticiek pribudlo, ze nemam sancu ani osobne menovat
@ada9557 voda je robena z bielej a modrej hmoty, ked ju zmiesas dokopy tak dostanes melir a ten som len rozgulala a trosku navlnila. Kamienky su robene z bielej a ked do nej pridas ciernu farbu a chces ju zmiesit tak najprv dostanes taku bielo-ciernu strakatu a keby som to miesila dlshie bola by siva.
@nadulici krasne a ten sud je ako skutocny 😎

jajuuus
27. mar 2011

@sofi07 @reruna @yamahafazer @bzucinka2 @lussy23 ďakujem za pochvalné slová, veľmi si to cením! 😵 taktiež sa neviem vynadívať nad vašimi tortičkami... 😵 ja som ešte len taká začiatočníčka... 😀

mizulienka
27. mar 2011

@jajuuus velmi pekna torticka...akou hmotou si ju potahovala, ze sa tak krasne leskne? 😉

jajuuus
27. mar 2011

@mizulienka ďakujem 😉 MMF, dala som trochu žltej farby, ale akosi to nevidno na fotke 😒 ja väčšinou hotovú potriem olejom 😵

mizulienka
27. mar 2011

@jajuuus olejom? a akym obycajnym? a ako stetcom?

jajuuus
27. mar 2011

@mizulienka áno, obyčajným olejom - momentálne mám vénus, či ako sa to píše 😀 a mám taký silikónový štetec 😉

hejdita
27. mar 2011

tak sem zkousela tu lilii a toto mi z toho vyslo trochu se to hur spajelo ale tak nakonec snad se to daaaaa
asi by to chtelo to u toho dratku kde se to pak svazuje floralpaskou mit uzsi nebo jak to holky delate?? 😕 🙂

ada9557
27. mar 2011

@hejdita nádherná 🙂

ada9557
27. mar 2011

@jajuuus krásna tortička. 🙂 tie lupene na ruže robiš ručne,alebo je na to vykrajovačka a potom to len dotvaruješ 😅 :

tica
27. mar 2011

ahojte baby tak ja tu zase len tak nakukavam a obdivujem tie vaše výtvori nebyť tejto témy tak by som sa asi do pečenia sama nepustila 😉 som vďačna za rady aj keď síce s vami nepíšem ale poctivo tu nakukavam 😀 pridavam moje tortičky aj keď niesu take dokonale ako máte vy ale tak oslávenci z nich maly radosti 🙂

jajuuus
28. mar 2011

@ada9557 ďakujem 😉 ušúľam si guličku a potom s tou kosticou, ktorá má najväčšiu guľku na konci (neviem sa presne vyjadriť, aby si vedela, čo myslím 😀) si vytvarujem lupienky 😉

ada9557
28. mar 2011

@jajuuus dakujem.práve som si ich objednala(tie kostice), tak môžem potom trenovat. 😀 a ešte jedna otázočka.dookola tej tortičky si robila s klieštikami?

lussy23
28. mar 2011

@nadulici @alti @tica @hejdita @jajuuus - nádherné torty, baby 🙂

jajuuus
28. mar 2011

@ada9557 super, tak vyskúšaj 😉 áno, s klieštikami 😉

jajuuus
28. mar 2011

@lussy23 ďakujem 😵

sofi07
28. mar 2011

dobre ranko, pripajam ruzicky pripravene na tortu,
@hejdita je naaaadherne, skoda, ze mam tolko roboty, by som si ju hned vyskusala tiez, si ma navnadila 🙂

@tica no to verim, ze mali radsot, su krasne, aj kosik si vypletala, super!

@jajuuus nadherna, jednoducha

@ikula2 ja davam hrubsie cesto, cca 2 cm. a plnku ma kazdy rad inak, niekto hrubsiu, niekto radsej menej...

tessa
28. mar 2011

ahojte holky, spokojná zákazníčka ide pochváliť dielo Nadulici 🙂)

Maji, torta bola (a ešte aj stále je 😉 ) skvelá a teda Domčo bol neskutočne vytešený z nej, dikes moc 🙂

sofi07
28. mar 2011

@nadulici krasne tortiky, a ten sudok super, nadhera!

ada9557
28. mar 2011

@sofi07 toto su jak živé.náááádhera 🙂 🙂 🙂

jajuuus
28. mar 2011

@sofi07 ďakujem, ale s tvojimi ružičkami sa nemôžem porovnávať... sú nádherné!!! 😵

viera6
28. mar 2011

ahojte,opet nádherne tortičky ste porobili šikulky 🙂
mam k vam prosbu.. porate mi aku si mam kupit abecedu?dakujem

anibas
28. mar 2011

@sofi07 BLAHOŽELÁM !!! 😵 😵 😵

sofi07
28. mar 2011

dik baby. @anibas dakujem, aj aj tebe blahozelam, som nevedela, ze to bola tvoja torticka,je krasna, naaadherne maky, ako si ich robila?

anibas
28. mar 2011

@sofi07 tajná súťaž je tajná - až na výherkyňu 😠
maky: vyrezané koliesko WI, dole trošku orezané na špic, vrch zvlnený kosticou, ukladané stále 2 oproti sebe do formy na minimuffiny, celkovo 4 lupienky, stred čierny je len prúžok rozstrihaný a guľka svetlozelená 😉