Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
19. máj 2012

@mamina1978 Tak ty si dobrá..... 😀 Ja ti hľadám postup a ty ju už máš hotovú 😉 Tak to som ti nezávidela 😲

timonko
19. máj 2012

včerajšia nočná služba 🙂 na želanie ..

marci2305
19. máj 2012

Baby vy ste iné šikulky....Však ja ani nestíham čítať...Tak som dnes iba opačitkovala a pridávam včerajšie svoje a ešte valím dorobiť jednu na dnešnú oslavu...Tá s bocianom je pribináčiková plnka a tá druhá je tá slávna moja prvá čokoládová s parížskym krémom a parížskou šľahačkou. Nakoniec som ju musela pekne dofénovať a vyhladiť nanovo nožom.. Tak aj tak vyzerá... 😉

abriela
19. máj 2012

@marci2305 obe su krasne. Nedarilo sa preniest coko polevu z folie alebo aky si mala problem? Pytam sa, aby som vedela, co mozem ocakavat az to raz skusim 😉

yamahafazer
19. máj 2012

pridavam moje dalsie torty

stankapk
19. máj 2012

Ahojte. Pridavam moju prvu svadobnu tortu - na zelanie bielu s cervenymi tulipanmi. Je puncova a vazi 3,9 kg. Srdiecka inspiracia @mizulienka. A vyskusala som falosnu piskotu, myslim ze recept davala @abriela. Vysla super! Dakujem.

stankapk
19. máj 2012

@yamahafazer tá kabelka je nádhernáááá 🙂

timonko
19. máj 2012

@stankapk nádhernééé 🙂 ...

marci2305
19. máj 2012

@abriela No áno...čokopoleva sa mi podarila preniesť, no som to trošku zle pomeriala..Chýbal mi asi pol centimetrík a už mi to nesedelo, tak som sa to snažila dorovnať, ale som to celé doprplala..Tak som to musela znovu nahriať a vyhladiť nožom. Bolo to ale pracnejšie ako ten prenos z papiera 😉 Inač ďakujem... 🙂

marci2305
19. máj 2012

No a moja práve dokončená...Tiež čoko.

abriela
19. máj 2012

@marci2305 wauuuu, tie kvietky okolo nemaju chybu. Ukladam tvoje torticky 😉 . Bocian ma super perie, babo je krasne.
@stankapk taka jemnucka a tulipany su ako zive. Som rada ze cesto vyslo. Polievala si ho nejakou stavou, alebo niecim? A aku plnku si dala do torty.

maca77
19. máj 2012

ahojte
.. tak moje decká dnes nejak nechcú spolupracovať 😝 ale konečne Ďalšia torta naplnená .... keď som myslela že už sa konečne pekne hrajú... našla som manželove botasy v obývačke na konferenčnom stolíku 😝 🙄 😀

@bzucinka2 tak nakoniec všetko ok... im to asi všetko potom došlo a ke´d boli pre tortu tak vraveli že im to bolo úplne jedno kedy bude torta hotová že aj tak to hneď vezú do reštaurácie ...no tiež neviem či je to výhra 😝 😅

@pristela ach ta čo sa deje? 😕 ale aspoň som sa trošku utešila že nie som sama, koho napadajú občas takéto myšlienky 😒

maya30
19. máj 2012

ahojte tak pridavam aj ja moje tohtotyzdnove, celo postele som uspesne dobojovala, nakoniec vytvrdlo na parapetni pri otvorenom okne 😝 Dnes rano ma napadlo ze kittynke som nedala na hlavu maslu, tak som z toho cela nesvoja 🙄 lebo torta uz odovzdana...

mamina1978
19. máj 2012

@marci2305 jeeej ty si zlata.... 😵 😉 dakujeeeeem 🙂 No vcera vecer som chcela este druhy pokus urobit.....no podarilo sa mi zaspat pri detoch 😅 😅 😅 😅 , tak to musim teraz nechat na neskor,lebo idem robit tu torticku pre tych manzelov k narodeninam 😉 😉 😉

Dievcata, dakujem vam vsetkym ........taaaaak som rada za vsetky postupy a pripomienky, pozriem este raz tie postupy a snad sa to podari.

Este jedna otazka na tych postupoch su tie lieviky do spicu, tak som to vykrajovala srdieckom 😉
Ale na tom obrazku odo mna z tortickov ...nie je to kolecko a na vrsku len prstami jemnulinko zmacknuta spicka,
podobne ako sa robi pri niektorych ruzickach?????? 😕 😕 😕 😕 😕
Ci sa mi to iba zda???? 😅

mamina1978
19. máj 2012

@maya30 ta Kitinka je peknucka aj bez maslicky 😉 😵 😵
Aspon je jedinecna a nie ako vsetky ostatne 😉 😀 😀 😉 😉
A tomu dievcatku sa bude urcite velmi pacit... 😉

vlada111
19. máj 2012

@pristela určite sa ti podarí, ale chápe, ide ti o tie nervy. No netreba vešať torty na klinec, stačí naučiť sa povedať nie 😉

mates22
19. máj 2012

@marci2305 ale je super ta čoko, žádné opravy ani nevidno 🙂

lucula73
19. máj 2012

pekný dník
moja včerajšia,na želanie mala byť macko s balonikmi 😉

mamina1978
19. máj 2012

@eliska22 Tak ta je nadherna 😵 😵

irriss
19. máj 2012

@mates22

Ahojky!
Vcera jsem nestihala..
dort je vyfoceny po lednicovem stani..trosku se "zboril"-sesunul...zrejme krem udelal sve pod potahovkou... ☹

Posledni fotka je ze skolniho vecerniho predstaveni tridy mych dvojcat - v opravdovem divadle...vse krasne vyslo prave na narozeniny devcat,...

p.s. Detem tak chutnalo, ze jakmile dojedly, tukaly do stolu v harmonickem provedeni - "bis, bis, bis" ( zadost o pridavek) 😀
Jedly dort a dokonce si i pridavaly deti, co normalne dort neji..
a to snad byla ta nejvetsi odmena...
Jejich rozzarene oci (tady se takove dorty nevidi) - ja za 20 let jsem nevidela zadny ani podobny 😖..tak i ze "zboreneho" mely takovou radost, kterou umeji vyjadrit jen deti - uprimne..a bexzprostredne
Pak ty citlivejsi mne sly obejmout a to uz jsem byla namekko i ja i pani ucitelka, domluvily jsme se, jakmile bude prilezitost, budu "tridni dortarka"...na tridni oslavy 😉
Zbylo i pro uklizece... ucitele, ..velmi pekny pocit si odnasim...
I kdyz mi vcera srdce plakalo po "Me male vile"-viz muj vcerejsi clanek ve fotoblogu ☹ 😢
podarilo se detem mne rozesmat a orientovat se na bezprostredni touhu se radovat..

DEKUJU VAM VSEM, ZDE V MARCIPANECH - JE TU KRASNE, pri kazdem vchodu do techto vasich Marcipanovych dveri citim super krasnou naladu a cistou usmevavou atmosferu..

Dekuju... 🙂
Krasny vikend 🙂

woman04
19. máj 2012

@lucula73 tá je krásna🙂

jakelina
19. máj 2012

@janula.h otlačíš tam patchwork a je to 😉

jakelina
19. máj 2012

@irriss tak to je super, že byli všichni spokojení 😉

mamina1978
19. máj 2012

@irriss Tesime sa s tebou.... 😉 😵 Krasne sa ti vydaril...vesely, detsky dortik 😉 😵
A dievcatkam , vsetko len to naj.....k narodeninkam 🙂))

pristela
19. máj 2012

@yamahafazer oooo, tie kabelky su uuuuuuuuuuzasneeeeee!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@irriss 😵 😵 😵 😵 😵

Ach baby torta odovzdana, ale poviem vam bielu coko uz nikdy viac, veruze odmietam odteraz ako diváááá 😠 to bol des a hroza , musela som robit podla foto, a to prosto neslo ☹ keby to malo byt len obalene, pohoda ale vrchne poschodie bolo zlozene z troch otvorenych oblukov, no a ako date stuhnut cokoladu do obluku? a bielu? aaaach , som stastna ze je ta opacha hnusna prec !!! Foto mozem dat az vecer vraj 😅

maca77
19. máj 2012

@irriss krásne si tie riadky napísala.... a naozaj aj keĎ sa snažíme aby boli tie torty čo najkrajšie, najväčšou odmenou je pre nás detský úsmev a iskričky radosti v ich očkách .... tak nech sa ti darí aj naďalej v pečení 😉

vecernicci
19. máj 2012

teda krásný, nádherný dortíky jste zase popřidávaly, všechny jsem olajkovala a tad yje moje dnešní pro bráchu k narozkám, má 8,2 kilo a spodek je red velvet a rafaelo krém a dům je světlý korpus a pribiňáček, ještě ho převézt hodinu a půl autem na místo a je to 😉

stankapk
19. máj 2012

@timonko ďakujem 🙂
@abriela ja som robila puncovu tortu, 2x piskotu zo 6 vajec + tuto falosnu piskotu z 3, a bola ovela vyssia, aj lepsie vpila tu cukrovu vodu. davala som z nej len polovicu, druhu sme zjedli, a aj chutovo je velmi dobra.

mia114
19. máj 2012

ahojte, moja dnesna torticka, vecer si vas precitam a popozaram vsetky toticky:o) 😉

katulkaaaaaa
19. máj 2012

moja poslednaaaaaaaaaaaa,konecne 😀 pre babku a dedka,dnes mame oslavu tak konecne ochutnam aj ja...spodok je pribinackova plnka,coko korpus,ribezle a maliny...vrchne je orechove cesto a coko plnka