Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
26. júl 2012

@xxx.klarka krásna tortička
@macicka84 krásnučká je
@iwulka23 krásnučká

lussy23
26. júl 2012

@jakelina paráda @reruna krásny súdok @pralinka25 krásnučká @miciatko krásne @mrka2 krásne tortičky @dajna11 krásne ružičky @muffinka8 krásny levík @artepf prekrásne dielko @simasa krásna tortička @pipka zlatučká tortička @aduskatt nádherné tortičky @dadka212 krásna tortička @dajna11 krásnučké

aduskatt
26. júl 2012

@lussy23 dakujeeeem🙂)

dajna11
26. júl 2012

@artepf moc moc krásna,tie kevty ako živé

lamps
26. júl 2012

moja ešte teplá tortička 😅

janula.h
26. júl 2012

pre kámoškinho drobca 🙂

pristela
26. júl 2012

@monasek1 Ono je tazko povedat dopredu váhu, to zalezi ake vysoke budes mat torticky, kolko krat naplnene akou vrstvou, ako hruby potah davas, vyzdoba atd. ja mala 3poschodacky tri 6,5kg-7,5kg-9kg a o chvilu budem zas robit 15kg trojposchodacku tak to je tazko poradit

@lucka_o achaa, no nevsimla som si 😅 treba ma vzdy poťukať 😀 uz si potvrdená 😵 😵

lokalistin
27. júl 2012

@dajna11 inspiracie z netu co mam ja ulozene nie moc ciernej pekne svadobne

adrika202
27. júl 2012

narodeninová pre hudobníka 🙂

balazica26
27. júl 2012

@muffinka8 Môžem sa opýtať podľa čoho si to robila? je to krásne!!! Chystám sa upiecť tortu pre mojich dvoch chlapov...jeden bude mať 30 a druhý 1 rôčik... tatko so synom v jeden deň .... a neviem ani z akej hmoty mám tvoriť....

anibas
27. júl 2012

@artepf nááádherná tortička 😵 😵 😵 😵 a tá doska má nažehlené hrany alebo narazené ABS hrany ?

gelinka75
27. júl 2012

baby nemate nejaky tip ako vyzdobit tortu na 60tku otcovi? budem robit puncovu a potah z marshmallows, cislo 60 tam bude urcite, ale to okolo toho neviem co dat 😀

pucik
27. júl 2012

@gelinka75 podle toho o taťka rád, nemá nějakého special koníčka třeba ryby, šachy, houbaření nebo něco podobného? 🙂 😉

lawli
27. júl 2012

moja dnešná... 🙂

lawli
27. júl 2012

kočky mám záujem o číslice z abecedy Funky...viete o nejakom nahradnom riešeni ???

lucka_o
27. júl 2012

@pristela jej dakujem, a kde to najdem? ked klikam na link takk mi to neotvara.....a v albumoch neviedim.....dakujem

janejane
27. júl 2012

Krasne torty teda robite baby.......
citavam vas, ale ja sa na tie vase nechytam.....chcela by som vas poprosit o recept na dobry korpus a citala som tu, ze chvalite nejaky krem z jogurtu.....neposlali by ste mi recept? Moj maly ma zajtra oslavu a chcela by som mu nejaku tortu urobit, minule som robila tu mramorovu......
dakujem

timonko
27. júl 2012

🙂

timonko
27. júl 2012
adrika202
27. júl 2012

pridala som ešte trochu strieborného,lebo sa mi zdala prázdna..no lepšie to už nebude...

marci2305
27. júl 2012

Babule, ktoré ste piekli tiramisu na vrch torty? Potrebujem vedieť ako ste to poťahovali, resp. či ste boky niečim vykladali pred poťahovaním? Ja som upiekla do srdiečka korpus, rozrezala na polovicu a doň naplnila plnku: žĺtka s cukrom a mascarpone a ešte som aj dala do stredu vrstvu piškót namočených v káve s koňakom a posypala kakaom a opäť dala plnku a vrch korpusu. Chcem to ale potiahnúť a asi by mi plnka z toho vytekala, že? Ako ste to vyriešili vy? Prosím poraďte!!! Ďakujem......🙂

marci2305
27. júl 2012

@artepf Bóže, tá svadobná je neskutočná, fakt krásna 😉 😲

mariann2
27. júl 2012

@janejane máme tu druhú tému https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ popozeraj, určite tam nájdeš tie receptíky 🙂
@marci2305 ja som tiramisu krém dávala do torty a normálne som ju/ ako vždy obmazala maslom s cukrom a omrvinkami/ všetko bolo v pohode a nič netieklo

mariann2
27. júl 2012

pridávam mojich pár prvých 🙂 tohtotýždňových

marci2305
27. júl 2012

@mariann2 No len ja som dávala do stredu dorpusu aj piškoty, bude tam asi väčšia diera ako pri klasickom, nie? Ešte som to nevytiahla z formy, v ktorej som do robila. 😒 Mám pripravné maslo s nutelou ale neviem či to bude stačiť. Obrezky dávaš do toho iba rozmrvené alebo ako?

mariann2
27. júl 2012

@marci2305 veď ti piškóty sú v kréme nie, takže by to nemalo vadiť, ja som močila kávou korpus a odrezky pomrvím a vyšľahám v mixéri s maslom a cukrom na jemnú kašu. Akú mascarpone plnku si nakoniec urobila, poprosím recept 🙂

aduskatt
27. júl 2012

@marci2305 ak mas nedzi korpusmi dieru a budes to obtierat maslovym kremom, ten ti tam zalezie a mas po diere🙂))

monasek1
27. júl 2012

@jakelina a čím ty třípatrové dorty vystužuješ? Budou stačit brčka?

monasek1
27. júl 2012

@artepf A pro kolik lidí byl asi ten tvůj svatební dort?

aduskatt
27. júl 2012

slak ma ide trafit..........korpus nadherne vybehol, vytiahnem z rury a padol......blbec.......a ja netusim preco.......a do toho mi vola zenska, ze ci moze zrusit tortu, lebo oslava sa nekona.a ja uz rozvar uvareny, kvety porobene, hmota nachystana.........ale sak neva......dnes sa mi dari..............