Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
19. feb 2013

@dada2007 no ved prave to, ked som skusila najprv urobit tensie, tak mi to na drotiku nevydrzalo ani minutku 😅 Preto som potom urobila hrubsie, no ak by som ich stensila kosticou, tak sa mi ta struktura vymaze , ci ??? nemam ani potuchu ako na to, aby to vyzeralo , tak jemnucko a realisticky :-/

dada2007
19. feb 2013

@mamina1978 jááááj..........☹ neviem......fakt........

blcha
19. feb 2013

baby tak pani nechala na mne uplne vsetko aj cesto aj plnky a aj velkost ani cena ju neako nezaujima vecer mi bude volat tak sa budem snazit dostat z nej nake infosky podrobnejsie 😉 a aspon mam prilezitost vypadnut cez vikend na nakupy ved doma uz nemam ani praskovy cukor 😉

mamina1978
19. feb 2013

@dada2007 No mozno mi chybaju na to geny, ale kvety mi teda nejdu 😝 Radsej robim detske postavicky a zvieratka. 😵 Tie nie su tak krehke. No chcela by som aj take zive kvety vediet .A pri kvetoch treba asi zvlast jemnu motoriku a cit......... hmmmmmm 😕 😔 , tak ale trenovat budem aj tak ! 😎 😀

nika222
19. feb 2013

@blcha ja si myslím ze to len tak hrozne vyzera to prasa ale urcite to bude v pohote. Ved to mas ako auto ked nie jednodchsie 🙂 A este ked mas fotopostup. Ja ked ti mozem poradit ked som robila kacicu pecenu tak som davala pribinak, s inym kremom by som ani do toho nesla a poradim ti zaisti si to cca na 4 miestach slamkami aby sa ti to moc nehybalo. Najviac casu ti zaberie modelovanie.. A potihla b som to bielou, urobila ryha a nastriekala sprejom.. Ak to budes farbit gelovkou nemusi ti to uschnut a potom sa to bude lesknut a bude to dost farbit 😖 toť moje skusenosti a zelam vela nervov pri modelovani 🙂 A som zvedava na aku vahu sa dostanes, predpokladam ze pod 5 kil asi nie...

ajka82
19. feb 2013

@blcha inak ja som tiez malovala t prasa gelovymi farbami rozrobenymi troskou vody 🤐 na druhy den to nebolo uplne vyschnute ale nemazalo sa to... a malovala som na bielu

blcha
19. feb 2013

@mamina1978 ved ty mas vzdy torticky krasne vysperkovane kazdy detail uplne krasne ciste vzdy zavidim tie tvoje postavicky a vsetko takze zachvilku urobis aj kvet take ako zive ty mas na to super talent podla mna 😉

nika222
19. feb 2013

@mamina1978 no ja teda niesom odbornik na kvety ale nepridu mi az take tazke ako postavičky 😖 Z coho si to robila tie kvietky z mmf? Mne to príde moc hrube resp. by si to mala tie kraje stenšiť kosticou aby to vyzeralo realnejšie.. A este mne sa osvecili svietky nechat sušiť dole hlavou aby sa to poriadne zalepilo a uscho to. A este, ze podla mna naj žilkovač je obyčko mušla 🙂

blcha
19. feb 2013

@nika222
@ajka82 baby dik za rady uvidim ako to nakoniec dopadne a ja si toez myslim ze od nepojdem uvidime a to farbenie toho sa dost bojim ja nemam sprej mam len praskove farby a to nie ciernu ciernu mam len gelovku tak musim s tym neako 😉
tak myslite ze to mam spravit biele teda???

nika222
19. feb 2013

@blcha ano biele a skus si kupit cierny spray, stoji cca okolo 5 e, a na to prasa ti to vystaci a bude take pekne matne ako na foto.

timotejkabrejkova
19. feb 2013

Žienky toto bola moja prvá torta ktorú som urobila je krásna čierna že pekná čierna a viete prečo je taká pekná čierna, lebo som ju natrela čiernou gelovou farbou kto mal vedieť že to nezaschne 😀 😀 😀 Jéj ako sa už teraz na tom bavím ako som mohla nevedieť že to nezaschne 😀 😀 Ale krásna čierna leskla farba 😀 😀 😀 taká sa mi už asi nepodarí 😉 😉 😉 Bolo to už dávno čo som ju robila ale vždy ma to pobaví keď ju zbadám 😀 😀 😀

pristela
19. feb 2013

@mamina1978 ved ich mas kraaaasne !!!! ja zvacsa normal vykrojim ako ty tu a pak guličkovou kosticou vytenším len kraje , ale fakt len kraje aby to zilkovanie zostalo , tuto to asi vidiet že kraje su stenšene : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4684311... i ked ja expert na kvety isto niesom 😕

blcha
19. feb 2013

@timotejkabrejkova takze ti to vobec nezaschlo?
@nika222 len ked si ten spray tu nemam kde kupit len ze by som ho niekde cez net narychlo objednala co budem mat postovne asi drahsie ako spray ja byvam na dedine a v okolitych mestach ani neviem o ziadnej takej cukrarni kde by nieco take predavali ☹ ☹

timotejkabrejkova
19. feb 2013

@blcha Nie vôbec nie, dali sme to celé dole hodili do koša a tortu zjedli 🙂

blcha
19. feb 2013

@timotejkabrejkova fuha tak to aby som naozaj zohnala ten spray 😝 😝 😝

nika222
19. feb 2013

@blcha tak potom skus ten alkohol s gelovkou, mozno to uschne.. drzim palce 😉

blcha
19. feb 2013

@nika222 v tom casopise torty snov pisu ze gelovku rozrobit so studenou vodou a natierat ze mmf dobre vstrebava tekutiny a ze sa dobre maluje skoda ze nenapisali ci to aj zaschne 😝 😝 😝

nika222
19. feb 2013

@blcha no mne vzdy ked psrkne na mmf voda tak to ostane leskle... takze neviem.. ale skus vyskusat na kusok hmoty teraz a uvidis ci vyschne.

blcha
19. feb 2013

@nika222 ved aj mne to zostane leske a mokre preto sa cudujem ze to do toho casopisu napisali 😕 😕 😕 a presne idem to vyskusat najdem niekde mmf a skusim to natret gelovkou s alkoholom co to spravi 😉

inak baby v ba kde je taky obchod kde by sa dal kupit ten spray suseda zajtra ide tak by som ju vyslala na nakup len neviem ze kam ju mam poslat 😀 😀 😀 😀 😀

nika222
19. feb 2013

@blcha v ba ho urcite dostanes v http://cukrarskepomocky.sk/produkt/farby-a-fixy... toto je jedina kamenna predajna v ba. potom uz len eshopy, tortomania alebo formicky..

blcha
19. feb 2013

@nika222 dik skusim mame tu tusim susedov chaluparov co byvaju na dlhych dieloch tak skusim ujovi zavolat ty kokos zburcujem pol naroda koli sprayu 😀 😀 😀

mamina1978
19. feb 2013

@pristela No moje nie su take jemnucke ako mas ty napr. na tejto krivej torticke. Tak mam ich este aspon trosinku tensie aj vykrojit a potom len na kraji stensit ...... 😕 a tu gulicku som si vsimla, ze mas ovela mensiu ako ja, ako je mozne , ze sa ti tam ten hacik skoval ???

mima595
19. feb 2013

vcera som hladala take eroticke napady...a nasla som aj toto..mne sa ta velmi paci...tak davam pre inspiraciu...

mamina1978
19. feb 2013

@mima595 bozinku ta je bombovaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😀 😀😀😀 som sa tu smiala na plne hrdlo a deti po mne pozerali ,ci mi sije ...... 😅 😅 😅 😅

mamina1978
19. feb 2013

@blcha dakujem krasne moja, si zlata 😉 🙂 ........ takze mi davas este nadej na zive kvety 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
19. feb 2013

@blcha ak chces sprej a maju ho na dlhych dieloch alebo v tortomanii, tak nemam problem tam skocit osobne a poslat ti ho postou 😉 uz som tu niekomu tak posielala

mamina1978
19. feb 2013

@pristela , @blcha , @dada2007 dievcata, dakujem vam velmi krasne za rady a nazory 😵 vyskusam ich teda nabuduce este vylepsit 😉 🙂 A este jedna otazka .... 😕 myslite si , ze by som tieto nedokonale mohla pouzit na torticku , ktora by bola ako darcek pre kamaratku k narodeninam. Ked to nie je na zakazku, tak by som aj mohla, ze ?

ajka82
19. feb 2013

@mamina1978 aj taketo su pekne, tak myslim, ze kludne mozes 😉 tu ich mam a nikomu nevadilo ze su hrubsie 😝 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=27794597...

katiatko
19. feb 2013

@mima595 ja mam takuto jednu, ale nie su to prsia....tiez som ju robila pre jednu, co mala rozlucku so slobodou... 😀 😝

pristela
19. feb 2013

@mamina1978 jasne, ze ich pouzi !!! ved im nic nechyba su krasne , aj ja som na jednu torticku davala take hrube , nevytenšené 😝
a ja robim uplne malinku slzicku na drotiku a zabudla som - suším hortenzie vzdy dolu hlavou , ale tesim sa na tu vlnovkovu podlozku penovu a skusim pak aj na nej.