Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
24. feb 2013

@dm1 😀 😀 😀 😀 Danka prekrásne tortičky

mizulienka
24. feb 2013

@elienka ktory kenwood konkretne? a co vsetko ten robot robi?
ja rozmyslam kvoli tomu, ze mam doma pekarnicku a ta je super na kysnute cesto.

mrka2
24. feb 2013

@maya30 nahodou aj ta prva je velmi pekna 🙂

macamac
24. feb 2013

@maya30 a ktorá je tvoja?prečo otras? veď sú krásne 🙂
a formu si akú kupovala?

mysiatkoo
24. feb 2013

@dm1 krasne, prosim to cierne(hnede) na tej orchideovej si robila stencils? s cerou? ci sa to dako inak robi?

dm1
24. feb 2013

@mysiatkoo dakujem ano je to stencils s cera hmotou - cera + praskovy cukor + farba

elienka
24. feb 2013

@mizulienka tu je prezentačné video:

https://www.youtube.com/watch?v=KtbRu22sQ7s


v recenziách si sťažujú jedine na to, že na tom struháku ak sa strúhajú jablká, tak to nechce vypadávať.
Inak bola som v predajni omrknúť tú Etu Gratus, nevidela som ju pustenu ale nepáčilo sa mi, že tú balónovú metlu - tie dráty sú osadené v plaste. Keď som do ruky chytila tie metly z toho Kenwoodu, tak vyzerajú totálne trvanlivo, dá sa nastaviť hĺbka tých metiel, no urobilo to na mňa celkovo perfektný dojem. Ten výkon 500 w toho motoru - všetci hovoria, že to nie je len o tých watoch ale aj o prevodovke. a vlastne tento Kenwood nemá mixér vo výbave, tak preto tepotrebuje ten 1500 w motor ako ten Gratus. Pri tom gratuse ma odráza, že aj to príslušenstvo je dosť drahé, takže ak by som ho chcela s mlynčekom na mäso a s tým struhákom, tak by to vyšlo dosť drahšie ako ten kenwood kmx 61, kde je to rovno vo výbave. Ešte sa mi na tom Kenwoode páči (ale neviem či to má alebo nemá aj tá Eta), že má pomalý rozbeh tej metly - takže by to nemalo tak špliechať.
tu je link na heureku: http://www.heureka.sk/?h[fraze]=kmx+61

mizulienka
24. feb 2013

@elienka akoze vyzera to zaujimavo a aj mne by sa to hodilo pekne do kuchyne 😉
ale ja pockam, ako to bude vyzera v praci, ci budem popri robote stihat alebo nie, ak ano, kupim si ho z 2.vyplaty 😀 😀

muffinka8
24. feb 2013

A konečne sú všetci pokope 🙂

benjik
24. feb 2013

@muffinka8 nádherná!

dm1
24. feb 2013

kocky davam do pozornosti 4.3 americke dni v lidly

dm1
24. feb 2013

@muffinka8 kraaasna 😵

vecernicci
24. feb 2013

@maya30 fakt je znát,že jsi na sobě mákla 😉

jakelina
24. feb 2013

@muffinka8 nádherná

vecernicci
24. feb 2013

@elienka jájsem chtěla taky kenwood, ale nakonec jsem si vzala zase bosche, tohodle http://kuchynske-roboty.heureka.cz/bosch-mum-52... má hodně příslušenství v ceně a je silný, dělám v něm mléčný marcoš, až 8 kilo týdně 😉 ten předešlý jsem měla taky bosch a šlapal10 let, teď odpočívá v pokoji na půdě jako záložní 😉

vecernicci
24. feb 2013

@muffinka8 ten je krásný 😉

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@muffinka8 Nadherááááá

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@dm1 No konečne chcem cukríky 😀

dm1
24. feb 2013

@timotejkabrejkova aj mne akurat dochadzaju 😀

mamina1978
24. feb 2013

@muffinka8 Nadhernaaaaaa.......aj postavicky krasne vymodelovane 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzana92101
24. feb 2013

@muffinka8 no konecne ich vidim krasne spolu, ako im to svedci. Naaaadherna torticka, kebyze som mala, tak by som taku chcela na narodky. 😉

zuzana92101
24. feb 2013

@vecernicci ja mam tiez bosh, len ked robim velku tortu, tak sa mi to tam ledva zmesti, vyzera potom ako hrncek var 🙂. Zisla by sa vacsia miska. No ale ked sme boli s muzom v Datarte, tak som tam jedneho krasavca hladkala (mixer 😝 ) a ukazovala muzovi, ze kebyze naaaahodou nema co s peniazmi robit, tak takemu cervenuckemu by som sa potesila. 😀 😀 😀 Ale ked zbadal cenu...tak mu skoro oci vyskocili.

jakelina
24. feb 2013

@zuzana92101 to ti to raději bude šlehat ručně že 😀 😀 😀

dm1
24. feb 2013

@anibas sa nesmej 😀 sak som si na teba spomenula ked som ten krem robila a vsetko dokopy sypala hlava nehlava 😀 . Inak na mna je ten pribinacikovy fest tuhy az zbytocne by som povedala 😕

lucula73
24. feb 2013

@elienka to tá Eta má fakt tie dráty v plaste??????????
už som bola naň normálne nažhavená,ale teraz neviem..lebo som už dva razy reklamovala obyčajný ručný šľahač tefal,práve kvoli tomu,že sa mi na metličkách rozpadali tie umelé hmoty.......ešte raz a že mi vrátia prašule 😒

zuzana92101
24. feb 2013

@jakelina hehe, asi tak, asi tak...ved stal ako pracka 😀. Ta nam zachvilu odide, tu bude treba potom kupit....to by mi uz asi v rukach potom nepral 😀.
Vcera mi ale aspon hmotu rozvalkal, to sa ceni...a moj ocino jedol tortu a vravi, nie je ten marcipan nejako na hrubo??? Tak som sa zacala smiat, ze nech sa paci, hlavny valkac sedi vedla mna, reklamovat jemu. 😉

jakelina
24. feb 2013

@dm1 a dala jsi i tu zakysanou smetanu? Bez ní je fakt jak kámen.

kijusqa
24. feb 2013

baby idem sa opytat rovno odbornicok...tie tortove formy v lidli sa oplatia?nemate niekto skusenost?okruhla aj hranata...dakujem za info

dm1
24. feb 2013

@jakelina praveze som dala a trochu pomohlo ale aj tak sa mi to zdalo hrozne tuhe

vecernicci
24. feb 2013

@zuzana92101 s těma očima to znám 😉 ale já si k němu koupila ještě jednu mísu a stejně dělám max. z 10 vajec najednou a to se vejde v pohodě 🙂