Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@lamps Zlaté sú muselo byť veselo 🙂

lamps
24. feb 2013

@timotejkabrejkova to chce prax. Mne sa okraje nevlnili, keď som používala kosticu, doteraz to s ňou neviem, stenšujem len obyčajným špáratkom alebo špajdľou tak, že viackrát prejdem po jednom mieste a postupne dookola celého lupeňa kvetu.

lamps
24. feb 2013

@timotejkabrejkova bolo veselo, u nás sa oslavuje v kuse každý mesiac od Mikuláša do konca apríla a tento rok má Filipko v máji prvé sv. prijímanie, tak máme oslavové obdobie predĺžené 😀

florentina
24. feb 2013

@lamps nádherné dcerušky, nádherné tortušky....gratuluji dcerkám i tobě 😉

@dm1 no když děláš jen krém tvaroh, šlehačka, cukr...bez toho Ole...já měla za to, že právě ten to drží po hromadě, ne?

dajna11
24. feb 2013

kočule moje,nemáte fotopostup na postavičky z madagaskaru???

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@lamps Mne to nešlo ani so špáradlom 😀 A používaš niečo do smartflexu gumpastu, alebo niečo iné???

lucula73
24. feb 2013

@stankapk ja mám takúto sovičkovú 🙂

dm1
24. feb 2013

@florentina neee on je v pohode davam tam pre istotu 1 stuzovac ale uz som robila aj bez neho a drzal dobre

vecernicci
24. feb 2013

@muffinka8 na normální krémy používám ten kulatý a na hodně hustý ten s třemi dráty 😉

lamps
24. feb 2013

@florentina ďakujem 😅 😅 😅
@timotejkabrejkova nie do smart. som nič nepridávala a gumpasta je super na kvietky. Ja to robím tak, že si dám kvietok úplne na kraj podložky a to špáratko držím šikmo ku nemu a tak ním gúľam kým sa mi hmota nezačne vlniť. Neviem to opísať ...

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@lamps Ďakujem viem ako myslíš.

mimcak
24. feb 2013

@muffinka8 jej krásna je super uložila som si. 😉 😵

stankapk
24. feb 2013

@lucula73 Ďakujem aj tá je krásna. Ja som myslela túto - už som ju našla. Je od @muffinka8 dúfam že nebude vadiť ak ju použijem ako inšpiráciu 😵

stankapk
24. feb 2013

Ešte foto... Inšpirácia ...

macamac
24. feb 2013

tak dievčatá prídám aj ja teda tú dnešnú- oproti vašim tak trochu infantilnú 😀 moju tortičku - prvú poťahovanú 😉
korpus čoko, krém mňam pribináčik, v ňom maliny, pod vrchným korpusom natretý džemík z ríbezlí 🙂
chuťovo super...len ozdoba- taká,akú by zvládla aj teenagerka 😀 😉
chcelo by to výzdobu, nejaké výrazné farby..ale mne sa nechcelo 😀 a nemám farby 😝 a vlastne ani nič-formy,šablóny...to ja len v rámci rodinnej oslavy deťom 😉

a týmto aj ďakujm všetkým, ktoré mi poradili!!!!!!
cmuk 😵 🙂

sticker
24. feb 2013

@lamps Na tie kvietky treba nejakú špeci podložku? Nespravím ich na obyčajnej napr. doske?

lamps
24. feb 2013

@sticker áno treba podložku, ona je pružná, tak sa dá na nej pekne stenšiť okraj hmoty, na obyčajnej doske ti to nepôjde, tá je tvrdá. Podložka napr. táto : http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/oct-pena-...

pralinka25
24. feb 2013

jezisi keby som toto dostala neviem co si mysliet 😕 http://www.lilsugar.com/Photos-Crazy-Baby-Showe...

mrka2
24. feb 2013

@lamps Veronika sa podoba na teba, vsakze? 😀 aspon podla foto sa mi tak zda... 🙂 zlate su obe 😵 😵

lamps
24. feb 2013

@pralinka25 😝 😝 😝 😕 na mňa to pôsobí odpudzujúco a hrozne 😝

muffinka8
24. feb 2013

@stankapk tesim sa na tvoje prevedenie 🙂 a samotne sovicky tiez niesu moj vymysel, ale odkukane z netu.

lamps
24. feb 2013

@mrka2 Veronika je moja verná kópia jak výzorom, tak aj povahou 😀 😀 😀

sticker
24. feb 2013

@lamps Ďakujem 🙂

79zuzana
24. feb 2013

@macamac gratulujem k prvej potahovanej 😉 kazdy sme nejak zacinali 😉 velmi pekne si to zvladla 😉

mizulienka
24. feb 2013

@lamps Veronka vyzera taka kludna, pokojna povaha 😉
ja som stale tuzila, ze ked budem mat dievcatko, ze to bude take jemne, kludne, pokojne dievcatko, ze mu budem robit copiky, obliekat do saticiek 😀 😀 a moja Katka uplny opak 😵
nema ani jednu kamaratku dievcatko, vsetko len chlapcov, ach jaaj a ti ju zboznuju, lebo ona je taky zivel 😕 😕 😉

pralinka25
24. feb 2013

@lamps ved aj na mna. a keby som bola tehotna a toto dostala tak neviem neviem. fakt ma niekedy udivuju niektore veci

mizulienka
24. feb 2013

@lamps este som chcela napisat, ze krasne torty, krasne postavicky, krasne farby super 😉 blahozelam obidvom slecnam 😉

macamac
24. feb 2013

@79zuzana ďakujem 😉 🙂

rachel36a
24. feb 2013

moja včerajšia, ale ked pozerám vaše dielka, tak sa divím, že je niekto ochotný mi za to platiť....xi xi smotanovo-kakaový korpus, pribinák, rýbezlové želé

lamps
24. feb 2013

@mizulienka Lucka ona je taká jemná ale veľmi rázna osôbka a presne ako píšeš rada sa oblieka, dáva si pozor na veci, aby sa neušpinila, šatičky, maľovanie nechtov a klopkačky to je jej. Ale Terezka to je živel, rada sa vyoblieka, ale neváha v silónkach a sukni vyliezť na strom a tiež je ako taký chalanisko. No čo už aj také ženy treba 😀 😀 😀 kamarátka ma utešujer, že ona bola taký chalanisko, keď bola malá a teraz je z nej taká veľmi dobrá a nežná mamina. A veľmi pekne ďakujem za pochvalu aj za prianie

@pralinka25 ja takýto akože humor asi nikdy nepochopím