Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
25. feb 2013

@florentina tak to robia torticky pre babiky,nie?moja malá 15cm má 1,5kg,tak to som aj ja mimo

elienka
25. feb 2013

@ajka82 som sa nasmiala, dala som do google vyhladať obrázky "funny barbie cake" ale toto asi nehladáš že? 😀

pralinka25
25. feb 2013

@aduskatt a budes mat aj take ze moznost osobneho odberu?

aduskatt
25. feb 2013

@pralinka25 jasnacka🙂)) osobny odber na dohodu a v ramci Trnavy a blizkosti aj dovoz domov🙂)

aduskatt
25. feb 2013

@pralinka25 akoze nemam problem, ak je niekto z TT a uprostred prace zisti, ze mu chyba potahovka, mu ju doviezt domov bars aj v sobotu vecer ak budem doma🙂

ajka82
25. feb 2013

@elienka 😀 to asi nebude vhodne pre kamosku mojej dcery... 4 rocne dievcatko 😅

ajka82
25. feb 2013

@aduskatt dobre vediet, tak ked budes mavat SFv vanilkovy, tak budem moct otravovat aj cez vikend ked bude kriza? 😝 😅

aduskatt
25. feb 2013

@ajka82 jasnacka🙂) Vanilkovy bude urcite🙂 teda ak bude mat dodavatel🙂 sem tam mame aj do Blavy cestu, tak mozem doviezt🙂)

pralinka25
25. feb 2013

@aduskatt super. ja byvam asi kusok od teba tak aspon nebudem musiet mm hnat do BA na nakupy 😀 aj ked ja som zas taky prilezitostny pekar nepeciem az tak vela ale tu jednu tortu tyzdenne dam tak potesi mat nieco po ruke 😵

aduskatt
25. feb 2013

@pralinka25 tak aspon nejaka vyhoda🙂 byvas niekde na sidlisku?

ajka82
25. feb 2013

@aduskatt ja len preistotu 😉 nebudes sa musiet hnat za mnou... ja si aj kuriera zaplatim, ale ak nahodou dojde cez vikend, tak budem vediet ze ma zachranis a to si aj docestujem pren ...neboooj

aduskatt
25. feb 2013

@ajka82 uplne v pohode, staci cinknut a pokial nebudem na vychode, tak jedine Trnava alebo Blava🙂)

pralinka25
25. feb 2013

@aduskatt jj pri socialke

aduskatt
25. feb 2013

@pralinka25 aj ja🙂)))) tak to ma budes mat fakt po ruke🙂 tak to mas este aj bez postovneho aj keby to bolo s dovozom🙂)) teda donaskou🙂

pralinka25
25. feb 2013

@aduskatt supeeeer 😵

aduskatt
25. feb 2013

@pralinka25 este zistime, ze sa pozname🙂)

pralinka25
25. feb 2013

@aduskatt tak potom napis kedy budes mat hotovo. skoda ze este nie. zisiel by sa mi prave buduci vikend smartflex 😕

aduskatt
25. feb 2013

@pralinka25 tri tyzdne cakam na pridelenie DIC z danoveho, bez toho nemozem nakupovat☹( ja uz nejaky tovar mam, to by zasa nebol problem, len ti co predavaju potahovku my to nechcu bez toho predat........takze ono aj ked web este nebude, tak na objednavku mailom sa bude dat nakupit, hned ako sa dostanem k potrebnym udajom z danoveho🙂 podlozky, celofan, baliaci papier, stuhy, koralky na silikone uz mam, akurat teda to najdolezitejsie ako farby a potah musim cakat a stve ma to☹

pralinka25
25. feb 2013

@aduskatt verim ti. natahovacky onicom. podpora podnikania jak ... 🙄

pristela
26. feb 2013

@aduskatt ak si už niekedy mala živnosť aj dičo , tak oni prideluju to iste aj po rokoch je jedno po kolkych aj v či podnikas v uplne niecom inom , tak by si nemusela čakať na kartičku

aduskatt
26. feb 2013

@pristela ja som bola vtedy SZCO, teraz mam sro, takze som musim cakat na nove ako pravnicka osoba☹ ale slubili mi, ze dnes alebo zajtra bude

aduskatt
26. feb 2013

a pozeram, ze pisem uplne zrozumitelne a spravne, ako sa patri na skoru rannu hodinu 😀 😀 😀

florentina
26. feb 2013

@jakelina tak jsem to tu včera večer dopsala a přišel manžel z práce, lehce vytočen...jsem se ho ptala co se děje a vyprávěl mi, jak ho naštvala jedna potencionální zákaznice....chtěla nabídku, manžel ji spočítal a jí se to zdálo hodně, zda se na to prý nemůže podívat. Podíval se tedy, nabídl jí nějaké varianty...změnu materiálu atd., která by snížila cenu. Ona mu na to říká, že má ale i jiné nabídky, které jsou levnější a manžel jí na to řekl, že to je v pořádku, ať si vybere nabídku, která jí vyhovuje nejvíce. Čekal, že tím jejich jednání skončí. Už takhle strávil minimálně hodinu řešením jejího projektu a cenovou nabídkou a jejím opakovaným přepracováním, což zákazníka samozřejmě vůbec nezajímá. No a co ho tak vytočilo bylo, že místo děkuji a sbohem mu zákaznice začala vyprávět, že fakt nechápe proč to má tak drahé, že je to jen pár prkýnek a že kdyby ona měla doma na to nástroje, tak by si to uřízla sama...no co na to říct... to, že manžela právě ty potřebné nástroje stály několik milionů a bude je splácet do konce života a to, že tomu musí věnovat také jisté konstrukční znalosti, aby se to s ní doma nezhroutilo atd...no škoda slov, ale manžel se nechá málokdy vytočit, už je od lidí zvyklí na ledacos, asi včera neměl svůj den...tak je to "mimodortové" okénko, za což se omlouvám, ale dokazuje to, že lidi remcaj úplně stejně všude...i v Praze... 😖 ...spíš to bude celospolečenský problém...lidi si rádi stěžují na kde co a málo si váží lidské práce, odbornosti, kvality.

jakelina
26. feb 2013

@florentina já už to tu nechci řešit, mám na to trochu jiný názor než ty. 😉

elienka
26. feb 2013

@ajka82 ja som si myslela, to určite pre nejaké dievčatko, len ma to pobavilo. Ale napadlo ma, že by barbie mohla ležať na nejakom lehátku pri vode, alebo sa viezť v aute.

ajka82
26. feb 2013

@elienka dakujem, nad tym som tiez rozmyslala, no nakoniec budem pre nich robit na oslavu 2 torty, jednu tuto barbie a jednu s cililing a kedze moje dieta ma podobne zmyslanie, tak uz to mam ako tak premyslene, barbie budem malovat ako mojej som malovala angelinu no a na cililing sa velmi "tesim"... to uz aby som ju dnes zacala modelovat, bo nam asi bude lietat po byte 😅 😀

timotejkabrejkova
26. feb 2013

@ajka82 Neviem či sa ti budú páčiť.

dm1
26. feb 2013

@ajka82 jj viem ze je aj som davala tu info hned ako napisali ze bude. len ja asi tiez nepojdem lebo je tam cast programu co bude aj v ludanicach a tam je toho daleko viac

jakelina
26. feb 2013

Malý dortík, nesu jako dáreček. Dělá mi to odlesky a vypadá strašně křívý, ale ve skutečnosti není. 😝

katuskad
26. feb 2013

ahojte. obraciam sa na vás zase s prosbou o radu 😉 budem robiť jednu svadobnú tortu, mala by byť poschodová a na vrchu bude ako ozdoba autíčko so ženíchom a nevestou. chcela by som ju spraviť tak aby sa to autíčko tam hodilo, napr. viesť cez tortu akoby cestičku, po ktorej to auto išlo a nejaké kvietky k tomu, ale nič také som nenašla na nete, potrebovala by som nejakú inšpiráciu v podobe obrázku, tak ak ste niektorá niečo také videli, tak mi sem prosím hodte obrázok alebo link. veeeeeľmi pekne dakujem, alebo ak máte nejaké rady, tak radte 😵