Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
1. mar 2013

@sticker dakujem 🙂 vytlacila som si technicky nakres v takej velkosti ako som potrebovala, z toho som si spravila sablony a primeriavala ci to sedi 😉

dadka212
1. mar 2013

@timotejkabrejkova 😀 😀 chodím, mi stopli fotku lebo mi vraj nebolo vidno do tváre 😅 😅 tak som si dala inú, kde mi je dostatočne vidno tvár bola schválená adminom 😀 😀 😎 och tie trápne pravidlá, keby tu nebola táto téma tak sem ani nechodím 😝

ajka82
1. mar 2013

@lawli @aduskatt diiiky baby 😵

aduskatt
1. mar 2013

@dadka212 keby riesili dolezitejsie veci ako uchylakov v temach a nie, ze tu tvoje krasne vlasy nemozu povievat🙂

maya30
1. mar 2013

@pristela ten cas sedi, aj mna to prekvapilo ze az tolko 😕 neratala som do toho pecenie korpusov....pocitat som zacala od pripravy plnky (pribinacik s malinami) potom plnenie, orezavanie, tvarovanie puncovinou, dala som to zachladit ale za ten cas som sa serinkala s podlozkou a podvozkom, potom omaslovanie, zas chvilu chladenie, potahovanie a potom priprava kolies, farbenie (cierne som malovala), listy okolo okien, farbenie striebornou a nakoniec vsetky tie ostatne detaily
.......inak len aby bolo jasne ze zdobenie klasickej normalnej torty mi trva tak 1,5 - 2 hodiny 😀 a suhlasim s tym ze toto robit len za priplatok !!! ja som si povedala ze realne modely ked aj 3kilove za menej ako za 50 robit nebudem

maya30
1. mar 2013

@vecernicci ma to byt x5, ono je to sice dzip ale nie az tak vysoky, aj podla vykresov vyska sedi, len ta predna kapota mi trochu usla a je o 0,5 cm vyssie ako mala byt, ale snad to preziju 😝 😀

timotejkabrejkova
1. mar 2013

@dadka212 Asi sa páčiš admin. 🙂 ide po tebe 🙂

dadka212
1. mar 2013

@aduskatt no to je pravda, ja teda málokedy niečo čítam, iba ak tu nikto nie je, mám prečítaný celý bulvár a ja sa nudím vtedy zablúdim na iné témy a niekedy des 😅

dadka212
1. mar 2013

@timotejkabrejkova 😀 😀 noo dávajú si na mňa pozor, bola by som zvedavá komu po pol roku vadila tá fotka 😅 asi je lepšie "rozprávať" sa s ružovou dámou 😅

timotejkabrejkova
1. mar 2013

@dadka212 Možno chcú aby si nafotila book.

aduskatt
1. mar 2013

@dadka212 no, hlavne v piatok vecer a ked su prazdnny, tak to tu su ine pecky na citanie 😅

dadka212
1. mar 2013

@timotejkabrejkova och radšej nie 😅 😅 😝
@aduskatt no práve vtedy nemám čas 😅 to mám na starosti decká čo len pizúkajú, bijú sa, revú ooch zlatý pracovný týždeň 😅

reruna
1. mar 2013

Tak tu je ten koš, 50 růží jsem tam narvala jen tak tak...
Počítala jsem to - 8 hodin práce (bez pečení samozřejmě, to by byly ještě 2 hodiny navíc)
Mramorový korpus, tmavý mascarpone krém, ovoce nechtěli, tak aspoň borůvkový džem s borůvkami a pokapané rumem (nakonec jsem si půjčila od babičky vyzkoušený a prověřený), potah jsem zkoušela pasta dama stella - jsem spokojená, růže ze smartflexu. Váží 6,5 kg, jenom ty růže vážily 1 kg...

sticker
1. mar 2013

@reruna Nádhera 🙂 Bože aj ja chcem vedieť také robiť 😅 😀

reruna
1. mar 2013

akorát jak vidím ty fotky, tak si říkám, že jsem měla dát asi jinou barvu na tu podložku, takto to zaniká 😝

lussy23
1. mar 2013

@maya30 krásna

lussy23
1. mar 2013

@reruna nádhera

jakelina
1. mar 2013

@reruna krásně se ti to povedlo

reruna
1. mar 2013

Holky díky, snad se jim to zítra bude líbit a hlavně chutnat

monikapo
1. mar 2013

a moj vikendik este nekonci... toto som stihla doteraz... 🙂

pipka
1. mar 2013

@dada2007 ano ano dadus, uz tu @dadka212 dala link na tu abecedu daduche 😉 😉 😉 ale dakujemeee lepsie trikrat ako ani raz 😉

pipka
1. mar 2013

@reruna kraaasne sa ti podaril 😉 😉 😉

dajna11
1. mar 2013

ach jaj fotené pri zlom svetle ale som ju na chytro musela zaniesť tak sa inak nedalo,inak mala krásne farby

reruna
1. mar 2013

@monikapo krása, ty lístečky vzadu na notebooku nemají chybu 🙂
@dajna11 nádherná, ta by se líbila mému synovi 😉

efci
1. mar 2013

Zeny poprosim poradit, chcem si aj ja vyskusat urobit tortu. Co mi k tomu treba som si pokupila, len by som potrebovala v skratke par dobrych a uzitocnych rad. Chystam sa urobit mramorovy korpus, naplnit parizskym kremom z ladovych gastanov, korpus potriet aj nejakym lekvarom. No a na vrch mam bielu potahovku. Pred potahovanim mama cim potriet celu tortu??? Plnkou, maslom s cukrom, lekvarom, co je lepsie???? A potom ked budem z farebneho fondantu vykrajovat meno a ozdoby, treba to niecim potriet od spodu, aby sa to prichytilo na ten biely podklad??? Takisto aj dozodobit chcem s cukrovymi zele bonbonami, tie sa mi tam prichytia??? A ten fondant sa musi valkat na praskovom cukre??? Cim to potom ocistim??? Skusal niekto valkat na potravinovej folii???
No viem, vela "blbych" otazok, ale tak kazdy raz zacinal. Dakujem za kazdy postreh.

eliska22
1. mar 2013

@maya30 to auto je úplne geniálne 😵 a teda ja som odmietla robiť 3D torty, lebo s tým sú len nervy, kopec roboty a peniaze z toho žiadne a pre radosť autá ma robiť nelákajú 😝 😝

reruna
1. mar 2013

@efci celý korpus je nejlepší potřít máslem s cukrem, hlavně ne žádným krémem, kde je šlehačka, tvaroh nebo moc mléka...neškodný je jakýkoli máslový krém (salkový, nastavený moučnou kaší, falešný paříž s máslem), pokud máš krém z ledových kaštanů (doporučuju do něj dát ztužovač), tak určitě máslo s cukrem. Ozdoby se lepí vodou. želé bonbony by měly taky držet vodou, nebo existuje jedlé lepidlo. Já válím na moučkovém cukru nebo na solamylu - pak to oprášíš štětcem

eliska22
1. mar 2013

@pipka mne sa zase dnes nedarilo, unavená z celého týždňa z roboty, musím dať pauzu, lebo nevládzem 😝
robím na daňovom, len neviem či sa tým chváliť 😀 ja len teda začalo nám perné obdobie v robote a cítim to, že som unavenejšia 😔

stankapk
1. mar 2013

Ahojte kočky. Pridávam moju tortu pre Natálku - aj s oslávenkyňou, a stav 5 minút po sfúknutí sviečok :D To biele koleso je torta nahryznutá mladšou dcérkou 😀 😀 😀

aduskatt
1. mar 2013

no vidim, ze v najlepsich tortach zasa ta ista neschopna cukraren.........dufala som, ze to budu menit☹