Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
17. apr 2013

@timotejkabrejkova no jasné 🙂 🙂 možno ste pri čakaní na výsledky chvíľu zabudli na všetko a zadarilo sa 🙂 aj my sme čakali 3 roky, čo zas nie je až tak veľa ale oproti iným čo sú tehotné šup šup tak hej 😀 A ako píše @pipka teraz mám pocit že sa veľa zmenilo a druhé by bolo hneď.

pipka
17. apr 2013

@blcha podla mna ano, ale pre totalnu istotu supni na chvilku do mrazaku, nech je 100% vychladena 😉

timotejkabrejkova
17. apr 2013

@muffinka8 A my sme až tak dlho nečakali.Asi od novembra. 😀 Tak preto sa až tak príliš neradujem pokial nebudem mať v ruke papier od lekára.

aduskatt
17. apr 2013

@pipka velka pravda...........mne nasadili liecbu a ked som zacala studovat tie lieky a ich ucinky, tak som zistila, ze ich kombinacia a nacasovanie mi potlaci ovulku........takze co? pripravili si podu na to, aby mi ponukli IVF.......takze som sa podakovala a viac ma tam nevideli.......to bolo pred dvoma rokmi......potom sme este dalsi( ôsmy) rok skusali a potom sme sa rozhodli, ze kasleme na to

blcha
17. apr 2013

@pipka dik uz je v mrazaku 😉

pipka
17. apr 2013

@aduskatt moja..ale tak ty mladica...do stovky este stale stihas 😀 😀 😎

jakelina
17. apr 2013

@aduskatt no budeš si muset změnit věk na míň než 99 a určitě budeme držet palce a podaří se.

jakelina
17. apr 2013

@timotejkabrejkova potichu gratuluju a stát se může, kamarádka otěhotněla až po umělém oplodnění, mají dvojčata a doktror jí nechtěl po porodu napsat antikoncepci, že je to zbytečné a nemůže otěhotnět a lup, za dva měsíce byla v tom. 😒 😉 😉 😀 😀

aduskatt
17. apr 2013

@pipka
@jakelina ked mne sa ten vek tak paaaaaaaaaaaaaaaaci🙂)

lussy23
17. apr 2013

@mariann2 parádne tortičky
@zuul krásnev
@janula.h nádherné
@lawli nádherné

lussy23
17. apr 2013

@sticker krásna

mamina1978
17. apr 2013

@blcha uz sa tesim 😉 🙂 , potom mi prosim daj vediet aka bola vysoka a kolko vazila. a ako si ju potiahla,lebo ja mam trochu strach z toho ako to potiahnut, lebo vysoke sa vraj tazsie potahuju 😕 kazdopadne drzim palceky a tesiiiim sa na foto 😵 😵 😵

zuzana92101
17. apr 2013

baby, ked robite jedlu krajku, ako ju skladujete? uz sa to tu tusim spominalo, len som si to nezapamatala. Chcem si to predrobit na tortu, len nechcem, aby mi to vyschlo, ale zostalo stale ohybne.
A tiez, na tortu to prilepite vodou? Dakujem za rady. 😉

lussy23
17. apr 2013

@zuzana92101 nádherná
@svetlo55 nádherné
@viera6 je ndáherná
@janulah nádherné tortičky @dagmarmustafa je krásna @pipka krásna tortička
@evvina krásnučké

lokalistin
17. apr 2013

@zuzana92101 danka ti este presne napise,ale ja som ju dala do folie z vecera do rana,ale mozes dat do takeho uzatvaratelneho sacku a chladnicky,ale este radsej pockaj co ti napise @dm1 danka

bzucinka2
17. apr 2013

@mariann2
@pipka dakujem...

blcha
17. apr 2013

@mamina1978 ja sa tiez tesim a aj sa bojim robim tak ze spodok som robila vo forme 27 priemer a na to dam 18priemer a na to este v miske upeceny korpus a rozmyslam ze to potiahne tak ze sak najskor normalka spodok bielou potom by som mohla dat ten stred bleduckofialovou a uplne ten vrch by som dala zasa bielou a ten spoj by som neako zamaskovala pasikom marcipanu no neviem ako to budem robit sa toho potahovania bojim ja som zasa az tak vela torticiek neupiekla toto je moja 4 na objednavku tak snad to neako zvladnem 😉

zuzana92101
17. apr 2013

@lokalistin ja uz robim prvu krajku, susim ju v rure pri 80st...ale torta je az na sobotu...takze ju musim do piatku nejako uskladnit. tak pockam co mi danka napise...@dm1 😉

eliska22
17. apr 2013

kočky ste tu niektorá? idem kupovať vykrajovačky na orchideu a neviem akú? aké máte? táto by bola dobrá? vôbec sa v tom nevyznám 😝 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/hh-cymbid...

a otázka č. 2 vôbec nemám čas študovať net, tak prepáčte, že otravujem aj toto píšem v rýchlosti, idem robiť otcovi na 60 ku takéto niečo a ako urobiť ten sud? z čoho? už ste robili niektorá? aby to bolo také pekné oblé ...ďakujem za rady 😉
nejedná sa o moju tortu, len niečo takéto by som chcela urobiť.....

teodorie
17. apr 2013

@blcha Myslím, že na pařížskou šlehačku bys měla nechat v ledničce aspoň 12 hodin. ☹ A nebo dát na chvilku do mrazáku, ale jen na chvilku. 🙂

blcha
17. apr 2013

@teodorie ja som na to vcera zabudla tak som ju robila az dnes rano ale je to v pohode prave som ju uslahala a je super takze stacilo5hodin z toho bola asi 20min v mrazaku 😉

dada2007
17. apr 2013

@eliska22 ja by som si upiekla okrúhly korpus cca 12-14cm priemer-neviem aký máš možnosť najmenší......a po upečení a vychladení rozrezať na polovičku a dať vedla seba-rozrezaným nadol....a vznikne ti taký tvar ako na sud-pak som to aj tak prekrajovala a plnila....ja som robila akože plechovku redbul a semtex
tu je link:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5968585...
alebo
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5968581...

eliska22
17. apr 2013

@dada2007 díky 😉

florentina
17. apr 2013

@timotejkabrejkova normálně mi při čtení tvého příspěvku šel mráz po zádech a slzy do očí....já v zázraky věřím a tobě budu mooooc držet palce i nadále, aby se vám ten zázrak doma vyplnil!

dm1
17. apr 2013

@zuzana92101 ja som skladovala normal v chladnicke len prikryte sackom alebo foliou ale aj vobec neprikryte a v pohode vydrzalo. Daj vediet ako susenie lebo ja idem tiez dnes na to a ja som vzdy susila pri pootvorenych dvierkach no ale mam novu linku tak nemozem 😝

zuzana92101
17. apr 2013

@eliska22 presne tuto vykrajovacku mam a som velmi spokojna 😉

dm1
17. apr 2013

@timotejkabrejkova juuj potichucky drzim palceky a som rada ze zazraky sa deju. Mne prave doktorka min. tyzden v blave povedala ze na dalsie tehu mam kvoli zachovaniu vlastneho zdravia zabudnut 😔 . Jedine ak by sa stal zazrak a moje telo sa dalo rychlo do poriadku. Ale ja uz sa s tym radsej zmierim a na zazraky sa radsej tesit nebudem 😔

ajka82
17. apr 2013

@eliska22 mam taku na orchidku, a super 😉 dovtedy som robila bez vykrajovaciek

mamina1978
17. apr 2013

@eliska22 toto je torticka od @daducha , ona ti bude vediet najlepsie poradit ...... 😉 🙂

mamina1978
17. apr 2013

@timotejkabrejkova drzim tisko palceky , aby sa neporieklo 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a tesim saaaaaa s tebou 😵 😵 😵