Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
3. nov 2013

@simasa odpadla som v nemom uzase...dokonale a ako skutocne 😵 😵 😵

mia1111
3. nov 2013

@vlada111 no ja mám teraz sladké príkazom od dr., tak mlsám bez výčitiek a konečne aj bez pálivých následkov 😉 😝

nika266
3. nov 2013

@maya30 Tortičky krásne ako vždy,chcem sa ťa opýtať robi sa ti dobre stou krajkou čo máš na prvej tortičke okolo spodnej časti,Ďakujem za odpoveď

levandulka3
3. nov 2013

@muffinka8 ja si ich práveže upravujem a pretáčam sama ked ju vkladam je normálne ale do mk mi to vloží otočené, robí mi to odvtedy čo mám nový počítač s blbým win 8 ☹

maya30
3. nov 2013

@nika266 dakujem 🙂 tu krajku mam novu teraz som s nou robila prvy x a islo to dobre, akurat som cakala ze bude vacsia 😅 treba trochu dat pozor pri vyberani, trci tam taky jeden listok a ked sa nan neda pozor tak sa odtrhne, ale inak fajn ...a pouzivam magic decor prasok, ine nemam odskusane...

maya30
3. nov 2013

@vlada111 hehe robis si srandu, ale dakujem 😀

maya30
3. nov 2013

@eliska22 dakujem 😵

vlada111
3. nov 2013

@maya30 akože srandu, ja tu v tejto téme nesrandujem 🙂

katarina51
3. nov 2013

@maya30 prekrásne, 😉 😉 jednoduché a elegantné

maya30
3. nov 2013

@katarina51 dakujem 🙂

ninka25
3. nov 2013

dievcata kuknite aku tortu som ja dnes nasla! je to trosku drsne ale trefne 🙂 http://lolpassion.com/13563/29-wtf-cakes-world/...

jakelina
3. nov 2013

@ninka25 nezlob se, ale mně to přijde hnusné. 😝 Jako dort si to může nechat udělat jenom nemocný člověk 😝

laumi
3. nov 2013

🙂 ďakujem za rady a pridávam ďalšíu a zároveň prvú s obrázkom

ninka25
3. nov 2013

@jakelina jasne ze to je hnusne 🙂 keby mi to niekto spravil asi by som sa tej tory ani nedotkla a nepotesilo by ma to 🙂 len som chcela ukazat torty aj z inej strany 😀

lokalistin
3. nov 2013

@simasa ze vymakanaaaa, ale total-uuuuzasnnaaaa

zklimekova
3. nov 2013

pre manželovu krstnú dcéru k narodeninám 🙂

olo2003
3. nov 2013

Kočky, priznávam bez nátlaku, že som závislá na tejto téme. 😉 Vždy sa teším ako si tu oddýchnem pri nových tortičkách. Ste neskutočnou inšpiráciou a motiváciou skúšať niečo nové.Ja pečiem len pre rodinu, ale ani zďaleka takéto umelecké diela. Veľmi veľa som sa tu naučila a dúfam,že aj naučím. Všetky ste tu úžasnééééé, miléééé,priateľskééé a neskutočne tolerantné k niektorým zákazníkom! No klobúk dole. To ja by som určite nebola. A poprosím o názor, ak mám odovzdať tortu v piatok ráno na sobotnú oslavu, môžem napniť v stredu tortu mascarpone plnkou so šľahačkou? Či bude lepšie až vo štvrtok? Chodím aj do práce a potrebujem si to nejako zorganizovať. Ďakujem za názor.

sunnessie
3. nov 2013

Ahojte, tak to skusim este raz a dufam, ze mi teraz niekto odpovie.
Posim poradte nejaku peknu tortu pre dvojicky chlapcov na 1.narodeniny. Hladala som na nete ale vacsinou su pre parik.

dm1
3. nov 2013

@sunnessie ved to mas uplne jedno ci pre jedneho ci viac chlapcov praveze je vyhoda ze su obaja chalani tam tazko robit podla toho co maju radi este su mali. Ja by som urobila nieco s autickami jednoduche tvary pripadne s kopou zvieratiek a je to 🙂

dm1
3. nov 2013

@olo2003 to je strasne skoro tak skoro by som nenaplnila ani maslovou plnkou nieto este s mascarpone :p. Na sobotne oslavy plnim v piatok taketo slahackove maslove v pohode vo stvrtok. Ako ak by to bolo pre nas cert to ber vies ze to vydrzi a na oslave sa zje ale treba pocitat s tym ze ludia to nezjedia hned na oslave.

lawli
3. nov 2013

@macamac 😀 😀 😀 😀 ďakujem ,ale ja na nich vidím ešte plno chýb.... 🙂
@vlada111 ďakujem krásne ,snažím sa, ale až také čisté to vždy nie je stále je na tom niečo s čím nie som spokojná....a aká bola prvá ? ...krstinová s bocianom 🙂
@daja55 ďakujem ,no bola to fuška ,ale prežila som to v zdraví ja aj celá rodina 🙂

jakelina
3. nov 2013

@olo2003 taky bych naplnila nejdřív až ve čtvrtek ráno. Já kolikrát vstanu ráno, než jdu do práce, naplním dort a jak přijdu už jenom potřu na povrchu, nechám trochu ztuhnout a dodělám.

olo2003
3. nov 2013

@dm1 no skúsim im to ešte vyhovoriť, ale oni chcú vyslovene túto plnku, 😒 , ja to môžem naplniť najneskôr vo štvrtok večer a v noci potiahnuť a ozdobiť. každopádne ďakujem za radu.

olo2003
3. nov 2013

@jakelina no ja to ráno nestíham, resp. nie som schopná 😉 radšej potom potiahnem dlhšie v noci.

lucula73
3. nov 2013

@olo2003 podľa mňa to možeš vo štvrtok bez obáv naplniť...........ja tak bežne plním,lebo inak nestíham,tiež chodím do práce.......... 😉
@dm1 a prečo by si sa bála aj maslovej plnky?ja teda v stredu neplním torty na sobotu nikdy,len jeden jediný raz som tak urobila.........ale viem podľa nás doma,že koľkokrát sme tortu dojedli ešte v týždni po víkende a nebolo jej vobec nič......ale hovrím o plnkách bez ovocia.... 😉

dm1
3. nov 2013

@lucula73 ano pre nas doma by mi to nevadilo lebo som si toho vedoma ze tam je plnka od stredy a tak by sme ju aj dojedali kludne tyzden od naplnenia. Ale bojim sa toho zeby si ju ludia tiez chceli nechat aj 5 dni ze sak sa jej nic nestane a viac ved vydrzi aj tyzden a naplna od stredy by mala uz skoro 10 dni :p. neviem mne to pride strasne skoro aj na odlezanie chuti na vsekto je podla mna ideal tak 2 dni aby sa chute spojili od toho stvrtku na maslovej.

lucula73
3. nov 2013

@dm1 však ano,ja tiež vo štvrtok vačšinou plním.........ale ti poviem,že tú jednu jedinú,čo som v stredu večer plnila,tak mi o týždeň vo štvrtok !! napísali sms,že ju konečne dojedli a bola lepšia ako v sobotu 😀 ,až ma pot oblial vtedy...

timotejkabrejkova
3. nov 2013

Ahojte dievčatá viem že som tu dlho nebola, ale písala som vám že som tehotná a tak teraz už nepečiem. Len som vás tak prišla pozrieť, tortičky su nádherné akoby boli maľované, ste úžasné myslela som že už úžasnejšie nemôžete byť, ale prekvapili ste ma, ste najúžasnejšie vaša kreativita nemá hraníc, zmohla som sa len na WAU!!!! Tento mesiac mám termín tak mi držte palce. Ste fantastické 🙂

pipka
3. nov 2013

tak ja bezne plnim vo stvrtok, v piatok potahujem a vecer odovzdavam..alebo v sobotu rano 😉
ale teda vzdy tvrdim, ze zjest treba v sobou najneskor v nedelu...pripadne ak ostane, tak jedine zamrazit 😉 😉

pipka
3. nov 2013

@timotejkabrejkova drzime palce a potom sa prid pochvalit svojou novou vonavou "tortickou" 😵