Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
15. dec 2013

@maya30 to ti schvaluji, to se nedá dlouho vydržet 😉

jakelina
15. dec 2013

@govinda nevím jakou formu máš na míč, ale já peču v těch nerez miskách z Ikea a nebo nějaké nerezové misce

mysiatkoo
15. dec 2013

@evicaka @lokalistin dakujem baby 😉

@maya30 mna by odviezli uz par mesiacov dozadu pri tvojom tempe 😉 drzim palce, aby si toho mala len tolko, aby to bola stale zabava .... a ta kniha vobec nie je zly napad co pisala @muffinka8 - to ked by si odrazu mala vela casu, ked zvolnis pecenie 😀 😝 .... a potom aj s venovanim si budem prosit 😉

govinda
15. dec 2013

@jakelina mám nerezové misky 🙂 Nie z IKEA, ale to je zrejme jedno. Len som čítala, že sa to blbo pečie v tých miskách, že treba dlhšie a zakrývať vrch, lebo že kým sa korpus prepečie, tak sa vrch spečie. Máš tiež takú skúsenosť? A aký korpus robievaš na tú lienku?

jakelina
15. dec 2013

@govinda nic se mi nespeklo, dám ventilátor a v pohodě. Průměr mám 20 cm.

luciahromadkova
15. dec 2013

jedno vianocne, nepatri sem, ale tak pre potesenie a pre deti...

http://ak.imgag.com/imgag/product/preview/flash...

stupacik
15. dec 2013

Moja posledná tohtoročná torta narýchlo, zle sa mi fotila . Prajem všetkým tortárkam príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa elánu a chute do Nového roku.

stupacik
15. dec 2013

A ešte foto

luciahromadkova
15. dec 2013

tak a moje francuzke kremese.... meninove... cez tyzden som dala veterniky ale zlyhalo foto....

inak pisem, ze ta kuninska slahacka 40% tuku to drzi...... na 4 ks 200 ml, 2 stuzovace a pevna.....akurat stale neviem na tu coko....ale zlepsim sa...

a torty dam este asi 1 buduci tyden dedkovi... a potom po vianociach a cudzím by som momentalne nerobila ani keby mi dali za nu 100 E A dnes citam, ze kto upecie vianocne pecivo.... uf ved uz ani v cukroske sa neda objednat...

muffinka8
15. dec 2013

@luciahromadkova ani ja uz nepeciem teraz az 11.1. budu prve torty.

maya30
15. dec 2013

@mysiatkoo hehe si zlata, ale ja sama sa casto inspirujem na nete, az na to ze sa konecny vysledok malokedy podoba na to co som povodne chcela 😀 😀 😀 a ty ziadnu knihu ani nepotrebujes, lebo tvoje tortuse su kazda pravy original 😵 😵 😵

mamcas
15. dec 2013

@mysiatkoo wau wau wau 🙂 nepochybovala som, ze vykuzlis nieco speci, ale tymto si uplne zabila 😀 perfektna tortucha 😀

mysiatkoo
15. dec 2013

@maya30 to este neznamena, ze sa nepotesim krasnej knizke a tvojmu autogramu 😵 a bez inspiracii by som ani ja nic nevymyslela 😉

@mamcas trdlo 😝 😀 dakujem 😉

luciahromadkova
15. dec 2013

@muffinka8 ved mam rodinu, potom po prazdninach dpo prace.... takze nie zeby sa mi nepacilo tvorit... ale teda aj ine treba... 😉
a najviac som s smiala, ked pani ktorej som robila tortu v oktobri, ze potom na Vianoce bude chciet.... teda dosial sa neozvala, ale aj tak som jej povedal, ze rozhodne tyzden pred vianocami nepeciem, jednak ma nas dedko narodeniny a okrem toho vsade v obchode je vela ludi... aj ja budem vlacit suroviny- nemame auto... 😉

lucula73
15. dec 2013

kočky,nemáte prosím typ na nejakú peknú silikonku na motýle??lebo čo mám ten patchvork,tak to je otras,to neviem z toho dostať von..........
ďakujem....

zuul
15. dec 2013

dievcata prave dokoncene CAKE POPS som happy 🙂

zuul
15. dec 2013

@mysiatkoo uzasna si!

luciahromadkova
15. dec 2013

@maya30 no mna by pri takomto pocte fakt odviezli.... lebo ja ked dam aj 1-2 tyzdenne chodim spat o 2 v noci, a cez den beham okolo syna, ak nie je v MS a domacnost... obcas uz nieco aj do prace, ked treba, hoci nastupujem v januari... ale zistila som ze dost casu mi asi zerie aj tot citanie a pisanie tu, ale zas relax a take pokecanie je tiez fajn.... a tie napady a rady tu lepsie ako akykolvek kurz... 😀

zuul
15. dec 2013

@govinda ja som piekla lienku uz aj vo futbalke, tym ze sa este obmaslovava, vobec mi tam nebolo vidno tie 5uholniky. a potiahnes a ozaj super,
inak misky maju v ikey

timotejkabrejkova
15. dec 2013

Tak som už tu a volám sa Alex 🙂

lamps
15. dec 2013

@timotejkabrejkova juuuj, ten je krásny, gratulujem a želám všetulinko dobré 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuul
15. dec 2013

@timotejkabrejkova jezisi, zlaticko malinke. ja som uz aj zabudla. 🙂
uzivajte si ho zdravi a teda krasny vianocny darcek ste si vybrali. 😵

moicka
15. dec 2013

tak dnes trošku inak - muffinky pre môjho Jakubka na vianočný večierok do školy

zuul
15. dec 2013

moje tohtotyzdnove, a este zajtra dalsich 35 cake pops 🙂

lamps
15. dec 2013

@timotejkabrejkova to s tebou sme tu rozoberali, že sa nedarí a potom sa tak nechtiac zadarilo?

macickarebeka
15. dec 2013

baby mne nechceli tie postavicky drzat na torte. musela som tam napichat sparatka, ale torta sa mi pokazila, lebo tie postavicku tam urobili priehlbinu. Lepila som glazúrou na medovniky i cukrom zmiesanym s bielkom... .. preco mi postavicky nechceli drzat na torte?

daja55
15. dec 2013

Tento týždeň som netortičkovala, tak som skúšala maľovať perníčky 🙂

zuul
15. dec 2013

@daja55 nadherne!

woman04
15. dec 2013

@timotejkabrejkova gratulujem..nádherný chlapček ....veľa zdravia 😵

pipka
15. dec 2013

@timotejkabrejkova kraasna "torticka" no na spapanie 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujemeee a zelame vsetko naj naj naj celej rodinke 🙂