Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nellynka
12. feb 2014

krajka ma tusim 35x8 cm.

mysiatkoo
12. feb 2014

@nellynka ja som robila tusim z 25gr. prasku, ale nepamatam si ci mi vysli z toho 2 krajky ci viac... miesala som to len lyzickou... susila som na 100st. cca 8-10min- potom som kontrolovala a ked sa mi nezdalo, este som to buxla dnu....horny spodny ohrev a zavrete dvierka

julinkaz
12. feb 2014

@jakelina mnam, ten musim vyskusat 🙂 a ked sa smiem spytat, ako ste robili tu kitinku? Dakujem 🙂

julinkaz
12. feb 2014

Ahojte maminky, co davate pod hmotu? Ja som robila parizsky krem, natrela som nim aj celu tortu a potiahla hmotou smartflex velvet, ale ta hmota sa mi zacala pri krajani natahovat ako zuvacka a topit ale zo spodu☹ vobec to nevyzeralo chutne a neviem kde robim chybu☹ a cim natierate hotove torticky, ze su take kradne leskle? Dakujem za vase rady🙂

jakelina
12. feb 2014

@julinkaz tykat prosím. Normálně jsem ji vytiskla na papír a pak vykrojila podle toho z marcipánu. To je celé. 😉

jakelina
12. feb 2014

@julinkaz je to tím krémem, ten nesmí pod potah. Já potírám máslem s cukrem a drobečky a nebo ganache

vlada111
12. feb 2014

@pristela hm máš pravdu ☹

julinkaz
12. feb 2014

@jakelina super, dakujem za radu. Caka ma totiz jedna narodeninova pre moje dievcatko tak dufam ze to nezbabrem 🙂 takze pod tu hmotu nemoze ist krem so slahackou, spravne? 🙂

julinkaz
12. feb 2014

@jakelina a potom si to farbila?

jakelina
12. feb 2014

@julinkaz ne už si dopředu obarvím na různé barvy kousky potahu a pak z toho vyřezávám. Tady ten dort byl celý z mléčného marcipánu. Jenom to bílé je Smartflex

jakelina
12. feb 2014

@julinkaz ano, žádný krém co je v něm voda, šlehačkový, tvarohový ani pudinkový, kde je víc pudinku jak másla.

timuss
12. feb 2014

@dadulka271 ja keď som hľadala pre syna k rôčiku tak som si uložila napríklad tieto INŠPIRÁCIE z netu plus tuto od báb 🙂

dadulka271
12. feb 2014

@timuss jeej velmi pekne dakujeem asi urobim podla tej druhej tortičky 🙂

timuss
12. feb 2014

@dadulka271 ja som robila tiež podľa tej, len som do vagónov posadila ešte zvieratká 😉 ale to je ešte práca navyše s ty si tuším písala, že chceš niečo rýchle 😉

julinkaz
12. feb 2014

@jakelina a akymi farbami? Kupila som si gelove, len neviem, ci to vo vode rozmiesat alebo rovno s nimi farbit.🙂

jakelina
12. feb 2014

@julinkaz to přímo párátkem dej do hmoty a propracuj, žádnou vodu

pipka
12. feb 2014

@vlada111 sedi vec moja, len mi musis dat vediet dopredu a musi byt "po vyplate" 😅 😅 😀 😝 bo inak nemam za co ist 😝 a zas ist tam kvoli dvom mascarpone a 4 jogurtom, sa mi neoplati 😅 😝 😉

pipka
12. feb 2014

@muffinka8 chaaa, najma vy sa tu pobavite buduci tyzden 😅 😅 😀 😝 ked to sem hodim 😝 😀 😀

pipka
12. feb 2014

@tamara2307 ale praskovy? 😕 bo krystalovy ja tak na pecenie nepouzivam.... 😒

ejkula
12. feb 2014

@vlada111 Vladi, mám na Teba jednu veľkú prosbu. Ty si robila Táničke tortu so zajačikom, kde si použila na uškách "potlačený" marcipán. Chcem sa práve naň popýtať, pretože v máji mám robiť svadobnú tortu práve s takýmto niečim. Len predstava nevesty je trochu divoká a najradšej by som to odriekla, len asi nebudem môcť ☹ . Chcú mať na vrchu torty potlačený marcipán v štýle Louis Vuitton a na bokoch torty potlačené magnólie. Grafický návrh je eeeee, ako balík kopírovacieho papiera 🙄 . Chcem sa teda spýtať, či farby na tom marcipáne sa roztierajú alebo dobre držia? Asi sa nebude dať s takým niečim poťahovať torta? Podľa mňa by sa vzor naťahoval a nebolo by to pekné. A ak by som ešte mala aj obliepať boky tiež potlačeným marcip., či sa dajú tie spoje nejako zamaskovať, pretože oni chcú len úplne hladké rovné torty bez akýchkoľvek ozdôb, či bordúr, bez čohokoľvek. Doslova ako balík papiera. Zato by som rada vedela ako sa s tým pracuje, aby som ich vedela prípadne "nasmerovať" k niečomu reálnemu, čo bude aj vyzerať ako svadobná torta 😅 .
Ďakujem a dúfam, že som to zrozumiteľne napísala 😅 .

pipka
12. feb 2014

jaaaaj zienky, nebudete sa musiet bavit...Budhu mi zrusili 😀 😀 😀 ja sa taaak tesiiim 😵 😵 😎
bo sak mam toho vyse hlavy a ak este aj do skolky mam na karneval deckam robit...tak sa mi dooost ulavilo, ze mam len jednu na buduci tyzden 😉

michaela3011
12. feb 2014

@pipka ☹ a ja som sa tesilaaaa na tuto kombinaciu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ☹ fakt som chcela vediet, ze co z toho bude 😀

pipka
12. feb 2014

@michaela3011 no sama som bola zvedavaaa, ako by to vyzeralo 😅
ale teda fakt ze teraz mam toho plny chrup 😝 tak som ozaj rada, ze to robit nemusim 😅 😉

mam tam sovičkovú, tak na tu sa tesííím 😵 😵 😵

ejkula
12. feb 2014

@pipka ☹ škodaaaa 😀 😀 😀

pristela
12. feb 2014

Holky , som si na vas ted spomenula 😀 bol tu bracho z polska a doniesli čokoládu, tradičná krakovska a ako tak citam tak aj hand made,cize polsky výrobok ako lusk 😀 😀 😀 ale akože sanka mi padla, ked som ju ochutnala, je mliecna s fialkami 😀 normal su tam take kusocky fialove akoby cukrove hrudky a v puse to chuti ako vôňa fialiek 😕 😕 😕 ja som teda v zivote este nejedla nic co by chutilo ako vona, to vam ti je neskutocneeee, a pre mna ani nepochopitelne citit na jazyku chuť vône 😨 😨 takže holky , su polske vyrobky a polske vyrobky, to že si sem nechame dovazat a kupujeme to, coho sa oni chcu zbaviť to je chyba spotrebitela , nie dodávatela 😝

pristela
12. feb 2014

@pipka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem !!!!!

viera6
12. feb 2014

Ahojte,dievcata nemate nejake inspiracie pre 17rocnu slecnu?dakujem

pipka
12. feb 2014

@pristela 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎 😎 😎

jakelina
12. feb 2014

@pipka tak to jsem zklamaná, ale když už jsi to měla tak naplánované, tak upečeš ten dort kvůli nám ne?? 😀 😀 😀

pristela
12. feb 2014

@pipka dnes som videla v papiernictve , čierna školská taška a na nej zlatý budha 😀 😀 😀 😀 zas som pred tou predavackou vypadala inteligentne čo som sa rehotala furt 😀 😀 😀 😀 😀