Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bimbas
19. máj 2014

@halienka krásna torčička, môžem vedieť ako ste pripevnila ten mesiačik aby stál??
dakujem vopred

jitavlad
19. máj 2014

@veronika_april Krásné. Ten šachovnicový je super. A piškot superově řešen 🙂 Já mám za sebou zatím dva dorty, dnes večer snad třetí 🙂 Už se těším.

veronika_april
19. máj 2014

@jitavlad Dakujem 🙂

mysiatkoo
19. máj 2014

@sikag thumbs up! 😉

halienka
19. máj 2014

@bimbas ďakujem za pochvalu 🙂 ja som si vyvaľkala hrubší plát tej modrej, mohol mať na hrúbku asi 5-6 mm, nechala asi pol hoďku na vzduchu mierne stuhnúť a potom dole, kde je opretý o tortu opatrne vpichla špajdlu, tak že mesiačik bol poležiačky, špajdla na tej strane ktorá ide dovnútra zastrihnutá do špicata a pomaly krútením vsúvať do mesiačika, zhruba do 3/4 výšky mesiaca. Potom takto nechať vytvrdnúť kľudne aj poležiačky na nejakom drievku do druhého dňa, otočiť z opačnej strany a ešte nechať aj tú riadne zatvrdnúť aspoň pol dňa. potom keď je už mesiac tvrdý ako betón tak to krásne drží 🙂 Ale dá sa urobiť aj tak, že sa vyrežú 2 rovnaké tenšie mesiace, na jeden položiť špajdlu, namočiť celú plochu vodou a priložiť ten druhý, zvrchu ho žehličkou zahladiť, aby bol rovný a nechať rovnako vytvrdnúť. Nehrozí riziko prepichnutia ako v prvom postupe. Takéto niečo ak ti to pomôže

https://www.youtube.com/watch?v=4a2-aSq35Sk

bok sa dá potom prekryť alebo spestriť páskom hmoty tej istej farby alebo inej. 🙂 potom špajdlu s mesiacom vpichnúť do hotovej torty 🙂

mysiatkoo
19. máj 2014

jedna dnesna.... ako by som to... no .... uplne ina ako povodna predstava ...

mrka2
19. máj 2014

ahojte zeny, nemam na vas vobec cas, ani neviem,ktore torty som pridavala naposledy,tak dam len tie vikendove. mali sme zaplavu,tak to bolo o drzku. pieskovat vrecia a sup do kuchyne 🙄 tento tyzden bol muffinovy.. 🙂

dagmarmustafa
19. máj 2014

@aduskatt Dik za radu. Ja som dala 2 "hrášky" cery,1 lyžica vody a 2 lyžice montany. Ze vraj na 50 stupnov pol hodinu :( Ale mam z toho take nervy ,ze som dnes kupila origoš hmotu na to Sweet lace.

saminka
19. máj 2014

jedna rychlovka s ptaky pro synovce, mel velkou radost 🙂

dagmarmustafa
19. máj 2014

@sikag Ahoj,dakujem za pochvalu.Prave dnes som kuoila tu sweet lasce.No ked hovoris ze bublinkuje....no chyti ma.....:(.uvidim.Skusim este raz.

aduskatt
19. máj 2014

@dagmarmustafa ja pouzivam Mgoc Decor na krajku, s iynmi nemam skusenosti, tato mi vyhovuje, takze nemam dovod skusat ine🙂

dagmarmustafa
19. máj 2014

@mima1311 Dakujem! Kvetinka je velmi jednoducha.Urobis nieco ako guličku a prikladas mensie a potom väcsie kruhy. Podari sa Ti urcite.

dagmarmustafa
19. máj 2014

@lucula73 Ahoj.Ja som dala 2 "hrasky" cery, 1 lyzicu vody a 2 lyžice montany.

mrka2
19. máj 2014

@pristela no ja z teba odpadaaavam. neuveritelnee 😵

timuss
19. máj 2014

@pristela asi skúsim maľovanie...teda nie ja, ale manžel, lebo ten má talent na kreslenie-maľovanie, tak ho skúsim do toho zaangažovať 😉

govinda
19. máj 2014

@mrka2 krásne tortičky a tie mufinky, to si sa musela vyhrať teda a toľko bábätiek vyrobiť ... A ten svadobný motív je tiež super 😉 Záplavy teda nezávadiím a ani ten chaos okolo toho ☹

maya30
19. máj 2014

@janka22201 dakujem ti 😵 aj tu su spoje ale snazila sa sa aby boli tesne vedla seba a ten spoj som este zahladila cokoladou 😉

maya30
19. máj 2014

@sikag krasnu mas tu quilingovu tortusu, o reze ani nevravim, super to vyzera...tie pasiky maju byt co najtensie, ja ked pozriem prvu co som robila tak sa silno smejem ake klaty som nakrajala, mam sice aj extruder ale rychlejsie je to premna vyvalkat a narezat, mne sa toto strasne paci, len piplacka to je riadna, 🙂

sikag
20. máj 2014

@maya30 no tiez si myslim ze vyvalkat je lepsie, nabuduce budem vediet 🙂
@mysiatkoo nadherna, cista, jednoducha - presne moj vkus

prosim, aky drotik je vhodny na listy ruze?

jakelina
20. máj 2014

@sikag 28 nebo 26

jakelina
20. máj 2014

@mysiatkoo krááááááááááásná

grasie
20. máj 2014

@mysiatkoo nádhernááá 🙂

henny
20. máj 2014

ahoj holky, chci vás poprosit o radu- objednávám akorát potahovky a přemýšlím změnu. Vždycky obj. smartflex mandl. a mám strach vyzkoušet něco co nevím jak chutná. Co bych mohla vyzkoušet?????

sikag
20. máj 2014

@dagmarmustafa a hlavne neviem ci sa da sweet lace susit v rure, aj ked ja som to skusila, ale teda ziadna slava 😀 😀 😀 😀 teraz mam magic decor a ten ma v navode napisane ze sa da susit a ide to krasne

aalexis007
20. máj 2014

Ahojte, môžete mi prosím pomôcť. Potrebovala by som recept na naozaj dobrú piškótu na tortu. Mám doma iba takú klasiku, ale tá sa mi vôbec nepáči. Veľmi pekne ďakujem.

sikag
20. máj 2014

@veronika_april ked si upecies korpus skus ho este zrezat z vrchu aby si ho mala krasny rovny a ked ho naplnis, obrez trosku aj boky a poriadne obmasluj, budes mat potom taky pevnejsi rovny tvar. inak pekne 🙂

henny
20. máj 2014

a z čeho můžu udělat srst Furbymu?? ☹

veronika_april
20. máj 2014

@sikag Dakujem za rady. To obrezanie je pravda.... musim sa to naucit... maslujem inak vzdy 😉 Len musim viac.

henny
20. máj 2014

A Pasta Dama??? Je to dobrá potahovka??

vepaga
20. máj 2014

podľa môjho názoru smartflex je lepší, ako pasta dama. Mala som obe