Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
30. jan 2013

@mamina1978 taká slabo zelenkavá určite

aduskatt
30. jan 2013

pozeram, te nejake divne odtiene su na tej zelenej..skusim este raz

jakelina
30. jan 2013

@mamina1978 já moc na květy odborník nejsem, většinou dám bílo, zelenou a jednu barvu k tomu. Ale k oranžové bych dala určitě zelenou, žlutou a bílou. 😉

jakelina
30. jan 2013

@mamina1978 pestrobarevnou jsem právě nedělala, tak moc neporadím. Ale když uděláš takové spíš pastelové barvy, tak můžeš kombinovat určitě všechny barvy. Však jak jdes po louce, tak tam taky květou kytky všech barev. 😉

aduskatt
30. jan 2013

tak este raz

mamina1978
30. jan 2013

@aduskatt dakujeeeeem, moja si zlatucka 😉 😵 😵 😵 😵

aduskatt
30. jan 2013

@mamina1978 za malicko, mi to tak padlo do oka🙂), mne sa ta kombinacia paci🙂

mamina1978
30. jan 2013

@jakelina Tak prepac, som si ta pomylila 😉 😀 Len viem , ze ty si fotila drotikovane kyticky v ruke si ich drzala a pozadie bol laminat. A este si pamätam, ze si to nedavala na torticku, lebo si to davala kamoske do vazicky. Tak sa mi zdalo, ze ta kyticka bola farebna 😕 No asi mi uz pamät nesluzi, kristove roky 33 su uz za mnou 😀 😀 😀
A ten napad s pastelovymi odtienami je super ........dakujeeeeem 🙂

dm1
30. jan 2013

@mamina1978 k ruzovej je krasna zlta a jemnunka zelena uz som tak robila

jakelina
30. jan 2013

@mamina1978 aha, tak to jsem dělala, ale nemám tu fotku v albu, musela bych to hledat ve všech fotkách. Tam byla červená gerbera a k tomu nějaké kytky, ale už ani nevím jaké 😀 😀 😀 Máš lepší paměť než já, úplně jsem na to zapomněla. 😀 😀

mamina1978
30. jan 2013

@jakelina , @aduskatt , mimcak
dakujem vam vsetkym velmi pekne za rady, velmi ste mi pomohli. Ja uz totiz sliedim 3 dni pri pocitaci a pozeram torty a kombinacie , no bola som stale na vazkach. Ste zlatunke dievcata...... 😵 🙂

mamina1978
30. jan 2013

@jakelina Tak si to bola predsa len ty 😀 😀 😀 😀 😀
Ja som obdivovala vtedy tie tvoje drotikovane, boli ako zive 😵
Aj ja som uz u teba na FB hladala, no nenasla....... A hladat nemusis, to by bolo vela roboty, ved aj tak ste mi tu uz super poradili...🙂

blcha
30. jan 2013

@jakelina ked vidim tie tvoje krasne rzue chce sa mi plakat z toho co som ja vcra vytvorila tusim to ani nedam na tu tortu ale sak ucim sa a 5 rocna dcera soznala ze je to ruza ja robim mix takych vseliakych kvetiniek nachystala som si take s vypichovaciek a aj neaku ruzicku mozno ju ani nepouzijem lebo fakt to nieje bohvieco 😉 ale kamoska chcela kvietky tak bude mat ved vie ze som zaciatocnicka a toto je prva torta na zakazku 😉

zuzana92101
30. jan 2013

@jakelina
@eliska22 Presne, ku kavicke, lebo ja by som teraz spalaaaa. Mnaaam

ivulik91
30. jan 2013

ahojte dievcata...ja by som vas chcela poprosit ci by ste mi nemohli napisat nejaky overeny recept na dobry marcipan..chcem vyskusat spravit neterke tortu..dakujem moc 🙂

pristela
30. jan 2013

@mamina1978 oranzova zlta zelena neskutocne krasna kombinácia- bodaj by mne take nieco niekto chcel 😝 prikladam inspiracky, ak je malo a chces este kludne napis 😀 😀 😀 😀 a ked aj ine farby.. 😀 😀

pristela
30. jan 2013

@dm1 na cukrarsku vystavu by som tiez sla , ked uz nic ine aspon oko pokochať 😀

dm1
30. jan 2013

@pristela no mozes aj predvadzat uz pisali ze kto chce ma sa nahlasit 🙂

jakelina
30. jan 2013

Já dnes celé odpoledne v kuchyni, upekla jsem chleba, vánočky a dělám růže a kostky lega. To je tak, když se mi nechce do obchodu. 😀 😀 😀

tinamk
30. jan 2013
blcha
30. jan 2013

@jakelina paradne tie ruze presne take potrebujem na tortu a este aj cervene 😀 😀 😀 snad sa to raz naucim 😉
na nete som nasla toto video a chcela by som taku tortu spravit ale asi to nedam idem robit sebe taku malu a vobec neviem aku mam spravit nieco jednoduche by som chcela https://www.facebook.com/photo.php?v=1127643669...

tinamk
30. jan 2013

@mamina1978 to bolo pre teba tie foto.

jakelina
30. jan 2013

@blcha tak to je růže, už jsem to viděla. To já bych neuměla, já jenom ty moje malinké. 😀 😀 😀

blcha
30. jan 2013

@jakelina ale tak dobre sa na to pozera vyzera to tak jednoducho ale veru ja by som to teda nevedela len je to krasne take jednoduche
ja ked robim ruzicku tak to mam pekne len ked je to malinky pucik potom uz sa mi nedari vacsiu ruzu 😉

mizulienka
30. jan 2013

@jakelina k tomu cviceniu, cvicis raz denne a kolko asi,myslim casovo, ako dlho? a ako prosim ta vyzera tvoj jedalnicek, ci sa to docitam v tom blogu? ;) dik

pristela
30. jan 2013

@dm1 ale daj pokoj 😀 😀 čo by som tak ja asi predvádzala 😀 vsak ništ neviem, ja bych chcela ist len popozerat , ja totiz nemam moznost vidiet prace inych na živo, tak sa chcem pokochať 😉

@jakelina nadherne ruze , uuuuzasne , aj vianocka aj vsetko , som z teba v depresii , ja sedim a neviem sa rozhýbať ☹ ☹ ☹ chalani prave pustili film ktory milujem , videla som ho uz najmenej 10x a už ma to k nemu zas tiahne zas 🙄 😀

jakelina
30. jan 2013

@mizulienka cvičím denně, když nejsem nachlazená. Je to asi půl hodiny plus nějaké rozcvičení a pak protahování. Jím všechno, snažím se teda nejíst sladké a pečivo, ale málokdy to vydržím. 😀 😀 😀

jakelina
30. jan 2013

@pristela no ty mi chval růže, takový odborník. 😀 😀 😀 Ale děkuji. Je to pro paní k 50 narozeninám, zase jsem dostala předlohu, že růžové růže musí být i zdobení růžové. Naštěstí paní šikulka, že nemusí být přesně jako předloha, tak to jsem ráda. Byla tam jedna bílá růže a dokola kolem ní růžové růžičky. To se mi moc nelíbilo. Bylo to takové moc pravidelné, ale zase nemůžu úplně vymýšlet, aby se to alespoň trochu podobalo. 😝 😀

luciahromadkova
30. jan 2013

@jakelina ruze su nadherne 😵 , mnam tie tvoje dobrotky 🙂 a ako robis tie drobne biele kvietky /ako sa volaju prosim/?
ja som tak akurat stihla drobne ranne upratovanie, prechádzka vonku s drobcom a navsteva cinana- kupila som si drobne vypichovace s piestom srdiecka, sak valentin sa blizi.... 😀

jakelina
30. jan 2013

@luciahromadkova to nevím jak se jmenují, vykrojím tu pěticípou kytičku, dám na drátek a jenom kosticí vytáhnu ty špičky a ztenčím a je to. Pak to dole trochu potřu zelenou prachovkou a zapíchnu tam ty pestíky. Je to rychle a k tomu dělám takové jakoby poupata, co jsou na pravé straně. 😉