Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
26. jún 2013

@jenie123 tak to je super dufam,ze aj u nas bude taky priebeh bude v skolke najmladsia ale tak ako som videla ine deticky mozno aj jedna s tych co vsade boli vsetko vedia 😉 My sme vzdy chceli Adamka aj Filipko je pekne kamoska ma je to nas velky kamarat. Ano hackujem kvoli malej som sa to naucila a nejako sa mi to rozbehlo teraz mam na to aspon viac casu ked som aj piekla bolo to od nedele do stredy hacik a potom zas modelovacky tak sa aspon z toho tesim ze si postiham aj poslubovane hadam 😉 len chcem zacat aj tie naramky uz cez vikend musim zacat celkom sa na to tesim

nika1985
26. jún 2013

@jenie123 ako si na FB aby baby nenadavali ze si piseme takto medzi tortuskami

jenie123
26. jún 2013

@nika1985 poslala som ti ip ;););)

lussy23
26. jún 2013

@janulabj určite nejaké ovocné plnky.
@stupacik krásne @jenie123 krásna @rapunzel1 krásnučká

lussy23
26. jún 2013

Pridávam najnovšiu tortičku. Ale robili ju kamaráti aja som robila len postavičky. Torta bola pre štyroch mužov, ktorí vedú jeden zbor. Je to tá, čo som tu riešila. Pôvodne mali byť na nej kvietky, ktoré by predstavovali členov toho zboru, ale nestihli sme to. Postavičky sú robené podľa tých štyroch mužov🙂
-Korpus kúpený v obchod pokropený slivkovou šťavou , a maslový krém s jahodami. ... Na vrch im už neostal krém, tak ju nemali ako vyrovnať, preto je taká hrbolatá... ale ako cukrárka hodnotím ,že na prvvý pokus sa im veľmi podarila. 🙂 A čo je najpodstatnejšie - obdarovaným ako aj ich rodinám veľmi chutila.

Prosím poradte čo môžem na postavičkách ešte zlepšiť? Chcem aby sa Vám páčili, potrebujem rady v čom sa zlepšiť...

lussy23
26. jún 2013

Na toho jedného mi už neostala telová farba na ruky, tak je bez nich....

florentina
26. jún 2013

@lussy23 jasně, že vždycky je co zlepšovat, ale musím ti napsat, že je vidět obrovský pokrok na tvé práci a ty postavičky se mi mooooc líbí...hodně zdaru i dále 😉

erika_rika
26. jún 2013

Ahojte, potrebujem poradit...budem robit prvykrat potahovanu tortu. A chcem sa opytat par otazok: 1. Ako zafarbim hmotu, necham ju zmaknut? A mam gelove farby. 2. Mate nejaky fajn recept na stavnatu tortu? Nieco cokoladove alebo s ovocim..3. A staci obycajny valcek dreveny, ci umely alebo...? 4. A ked pracujem s hmotou, tak staci plochu poprasit cukrom? Dakujem velmi pekne, ak sa niekomu bude chceit mi pomoct. 🙂

levandulka3
26. jún 2013

tak tento týždeň mimoriadne aj v stredu jedna na rozlúčkovú pre naše deviatačky a druhá promočná a teraz ma čakajú tri svadobné 😝 😝 😝

jenie123
26. jún 2013

@lussy23 aj mne sa pacia.. 🙂)) su take mileee.. 🙂

janula.h
26. jún 2013

@z.junasova no tá prvá je moja naj už dlho na ňu sa chytám len dúfam že neprestreláím 😀

amadora
26. jún 2013

dievčatá prosím prosím súrne potrebujem radu... ak používate jedlú fixku, stalo sa vám že nechcela písať? kúpila som si ju len teraz a dnes som ju chcela prvýkrát použiť ale spravím pár písmen a fixka píše slabo a len robí ryhy do poťahovky. prečo???

aduskatt
26. jún 2013

@amadora v prvom rade, nepisat na cerstvopotiahnutu tortu, lebo jasne, ze hrot robi ryhy do makkej potahovky, dalsia vec, fixu dobre potriast, ak nepise, tak hrot namoc do alkoholu a otvorenu fixu do chladnicky

amadora
26. jún 2013

@aduskatt torta bola dosť stuhnutá no len teplo je, jak vytiahnem z chladničky tak o chvíľu mi to mekne 😝 vyskúšam, ďakujem krásne za rady 🙂

aduskatt
26. jún 2013

@amadora teplo? to kde si? xixi..sak tu je kosa jak v ruskom filme😨)

dajulik
26. jún 2013

Babizne, opat potrebujem radu 😀 som hrozna, ale nechce sa mi hladat na nete 😀 spolieham na dobre duse tu 😀 budem robit strieborne srdco akoze Guess, malo by byt podobne nausnicam, co dostane oslavenkyna k narodkam, z @lamps sme dali dokopy, ze farbicka Rainbow Dust Light Silver bude ok, len ako s nou farbit - cele srdiecko by malo byt strieborne, natriet stetcom, ci nanasat hubkou?
A este taky jeden blby dotaz, urcite ste to tu riesili, ako sa da smartlfex velvet zafarbit na sivu alebo ciernu????

diky babulky

lamps
26. jún 2013

@dajulik Smartflex sa dá zafarbiť na farbu akú len chceš. Ja som maľovala s tou RD striebornou tak, že som si do nej máčala čistú hubku na riad a postupne som ňou tak "ďobkala" prikladala tú hubku po celej ploche, ktorú som potrebovala mať striebornú.

dajulik
26. jún 2013

@lamps diky 🙂 susedka minule isla farbit na ciernu a zostala jej tmavo zelena, tak preto sa pytam 🙂

lamps
26. jún 2013

@dajulik keď ideš farbiť hmotu na čierno, je lepšie už ju mať nejako zafarbenú, kľudne môžeš zmiešať všetky zvyšky zafarbenej hmoty a tú potom farbi na čierno. Ak máš hmotu len bielu najprv si daj do nej modrú a až potom čiernu, zafarbenú hmotu treba nechať chvíľu postáť ona trochu časom ešte stmavne. A farby treba dať dosť, keď chceš mať krásnu sýtu čiernu

florentina
26. jún 2013

Kočky, přidávám výtvory z víkendového kurzíku....Gardenie, Kosatec a Staroanglická růže.
Jo a fotky z nového domácího minifotokoutku....ta bílá prostě dělá svoje, už se těším, až o víkendu použiji při focení dortíku...

lussy23
26. jún 2013

@levandulka3 krásnučké
@florentina nádherná ruža
@jenie123
@florentina ďakujem.

pristela
26. jún 2013

@florentina pááááni, neskutočneeeeeeeeeee, nadheraa, fakt si sikula !!!! 😵 😵 😵

mariann2
26. jún 2013

@florentina tie kvety sú neskutočné, Katka, teším sa na tvoje tortičky s touto nádherou

rapunzel1
26. jún 2013

@lussy23 nooo pekne si sa zlepšila, vždy je kam sa posúvať... ale sú faaak milé, sa ti podarili

rapunzel1
26. jún 2013

@florentina waaaaw idem k tebe na kurz 😀 😀 😀 superské ich máš, to si bola na akom kurze? Dodaj podrobné info, aká hmota, farba, postupy,nech sa človek priučí 😝 😝 😀

adrika202
26. jún 2013

narodeninová 🙂 svetlý korpus,pribinák s čerstvými jahodami 🙂

tinamk
26. jún 2013

dievcata prosíííííím nemate nejake inspiračky na tortu s telkou.? dostala som zadanie, ze pan rad pozera tv a ma rad sexi veci🙂))) ja uz dve hodiny googlim a nic... moc by mi to pomohlo....

lokalistin
26. jún 2013

@pristela mne je jedno povedz si

lokalistin
26. jún 2013

@florentina perfektne

lokalistin
26. jún 2013

baby prosim vas su niekde nejake sablonky na saticky na babätka? strasne sa mi to paci,ked su take oblecene v satach
Dakujem