Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
10. okt 2012

@ajka82 presne táto firma vyrába aj pre Carrefour masparpone, presne tie isté výrobné čísla, šlo to spolu na páse a je to po polovicu lacnejšie.

muffinka8
10. okt 2012

@pralinka25 čím viac percent smotany tým lepšie. A to talianské čo tu spomýnala @ajka82 to má tuším okolo 80% a je naozaj dobré.

wera.g
10. okt 2012

@marci2305 ja mám ruby z sugarflair a tá je prenádherne ružová... 🙂

muffinka8
10. okt 2012

@pralinka25 myslím, že to druhé, ale keď si vzadu prečítaš a je tam napísané kto to vyrába a je to tá talianska firma a keď to porovnáš s tým originálom, všetky údaje sedia.

mizulienka
10. okt 2012

@ajka82 to vazne ma inu chut? musim vyskusat, lebo mne pride mascarpone, ze ma taku dost neutralnu chut, ale ja nemam pansky jazycek, to je pravda 😀 😀

pralinka25
10. okt 2012

@muffinka8 jasne. no my tu carefour nemame musim tam poslat muza ked pojde na sluzobku. tak to mu musim rovno povedat co chcem 😀 on to studovat nebude 😝 🙄
ale dakujem za radu 🙂

dada2007
10. okt 2012

...dnes som mala trošku zlý deň............ale došla @pristela a rozjasnila mi ho ako to najkrajšie a najväčšie slniečko celého vesmíru 😵 😵 😵 mám ťa rada, kočka 😵 😵 😵

muffinka8
10. okt 2012

@pralinka25 my sme to v regáli našli vedľa seba, cena doooosť odlišná, tak sme porovnali a úplne rovnaká šarža aj všetko. A tak je to aj s inými vecami, že pod značkou reťazca je to lacnejšie a pritom to vyrába napríklad Rajo alebo iné firmy len u nich platíš za značku.

mizulienka
10. okt 2012

dievcata natrafila som na tieto torty
http://www.facebook.com/klobouckovicdortiky/pho...
som totalne trapna s tymi mojimi 😀 😀 😕 😕

tinkaronko0710
10. okt 2012

My sme mali takuto torticku. Bola naozaj super.

pralinka25
10. okt 2012

@muffinka8 ano to mas pravdu tiez to tak studujem a vyberam si len my tu mame len lidl tesco a kaufland. tieto uz ako tak poznam. tak dik za tip na carefour 🙂

sisix
10. okt 2012

Holky, poradi nekdo jak na tu dortu? Prosim nikd yjsem takovou nedelala. JAky krem a korpus aby to dobre drzelo pri krajeni. Nejake finty ??? Dekuji

pristela
10. okt 2012

@dada2007 ty si trdlo 😀 ale to vies , že aj ja teba 😵 😀

pristela
10. okt 2012

@sisix ja robievam vsetky torty z mramoraku bud v mramor, coko abo bledej úprave a aj krive torty z neho robím, plnka je na tebe naj by bola maslova, ale ja uz robila aj s čisto slahačkovej , no tebe na prvy pokus odporucam maslovu plnku.
a ked sa momrvís na you tube najdes aj video postupy ako robit krovu tortu , bo napisat to , to sa snad ani neda 😀

pristela
10. okt 2012

@sisix napríklad :

https://www.youtube.com/watch?v=xHY_F53ClJ8

nájdené hned prvy odkaz 😉
a tie farebne pasiky to budes mat hodne makacku , bo kedze kriva torta nieje "rovna" tie pasiky niesu tiez rovne, dole sa zužujú , k vrchu rozširuju a uplne hore zas zužuju , pevne nervy pri tomto želam

maya30
10. okt 2012

caute baby uz sa vam stalo ze ste robili hlavnu tortu bez toho aby ste to vedeli ? 😅 Mne sa to stalo teraz s tymi dvoma ornamentovymi, objednavali si ich 3 dni pred svadbou a mali byt niekde na chodbe vystavene s ostatnymi tortami...a teraz mi pisali ze vraj skoncili na najcestnejsom mieste rovno pred nevestami 😕 jaaaj aka som rada, dobreze tu nelietam 😵 😵 😵

miciatko
10. okt 2012

@maya30 mne sa to stalo ani nie mesiac dozadu, objednali si 3poschodku a ze ked ju doniesli do saly,tak nevesta povedala ze by chcela aby bola hlavna, kamoska mi potom o dva dni pisala ze bola hlavna som aj bola rada ze som to nevedela bo bych nakukala do tej chladnicky stale viac ci je torta v pohode 😀 😀 😀 😀 😀

maya30
10. okt 2012

@miciatko presne, aj ja si vravim ze keby som to bola vedela, tak by som bola nacisto na nervy 😀

ajka82
10. okt 2012

@muffinka8 tak to si ma potesila...len skoda, ze mam carrefour dalekoooo 🙄 ja uz mam par potravin zmapovanych co su len prebalene pre retazec 😉 ..skoda ze toto je pre ten najvzdialenejsi 😝
@mizulienka no moj chlap zisti najmensiu odchylku co sa tyka znaciek vyrobkov, ten mi este aj povie ako dlho maju maso na pulte kym sa ku nam domov dostane a uvarim ho 😅 a ja robila doteraz vzdy v restike alebo hoteli a som sa tocila okolo jedla aj ked som bola na recepcii v hoteli, tak som vo volnom case behala do kuchyne 😅 takze rozozname

miciatko
10. okt 2012

@dm1 tak na tu babku bych sa rada podivala, mas na na facebooku??

vlada111
10. okt 2012

@pipka juj ale je krásne vyoracovaná

sisix
10. okt 2012

@pristela Dekuji ti moc za radu. Si zlata.

pipka
10. okt 2012

@vlada111 juj dakujeeem, si ju bol oslavenec sam s maminkou vziat a ze asi ju ani nezje..normalne ze slzy stastia mal v ociach...ze on je unesenyyy...aj pusu okrem tringeltu som dostala 😕 😅 😅 😅

no normalne, ze radost piect 😀 😎

tinkaronko0710
10. okt 2012

@dm1 Velmi kraaaaaaaaaasne torticky. A robievate aj na objednavku?

vlada111
10. okt 2012

@pipka škoda, že nie pusa s tringeltom 😀

pipka
10. okt 2012

@vlada111 ale tak vladi...od osemrocneho? 😀 😀 😀 😀 to ja si pockam, kym aspon 18 bude mat...potom si vezmem aj s urokmi 😀 😀 😀 😀

snu
10. okt 2012

ahojte, prosim vas receptik na neaku dobru plnu do torticky,co vydrzi aj potahovku, nemam rada tie tuhe maslove,tak robim len parizsky krem,ale potrebujem chutnu zmenu,, poradte, dakujem pekne,,

emilkaaa
10. okt 2012

@lamps Ahoj, môžem ťa ešte poprosiť aka je nalepšia farba na farbenie marshalow hmoty vyrobenej s cukrikov, a ake farby na hmotu Smartflex flower chcela by som take niečo vytvoriť ľaľie tie su pravdepodobne z nejakými praškovými dozdobe, a ešte jedna maličkosť ako sa dostanem k tvojmu albumu fotiek zaregistrovana som a neviem sa k tomu dopatrať...jedno veľke ďakujem
@lamps

vlada111
10. okt 2012

@pipka no pusa od malého, peniažky mala vytiahnuť maminka 😎