Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
27. júl 2010

Dani a co si teda představovala???

daniz
27. júl 2010

Ja neviem, mm povedal, že sú proste ľudia, ktorým nevyhovieš aj keď znesieš modré z neba. Totiž, to bolo tak, že zákazníčka volala mojej kámoške a tá mne. Takže tam mohol byť aj komunikačný problém - ale vieš dosť ťa to znechutí. Ty takisto pečieš, a keď niekto Ti ofrfle úplne všetko, tak si s toho mimo. Ale nakoniec som sa s toho poučila
a už nebudem brať objednávky cez iných. Pravdu povediac som si spomenula na Hejdinu svadobnú tortu, tá čo písala,
že jej tiekla a bolo mi lepšie, že nie som sama. Volala som tej kámoške, že nech zavolá tej zákazníčke , že mi je to ľúto, že sme sa nerozumeli, a čo si predstavovala to neviem doteraz a ani to už nechcem riešiť. Ale zamrzí to....

tinkerbell
27. júl 2010

@reruna ja tiez chcem vyskusat rozne hmoty - v auguste sa chystam na mliecny marcipan - mame 1. vyrocie svadby, tak dufam, ze sa to podari. Manzelovi ta cukrikova hmota nechutila. Mne sa s nou robilo dobre, aj potahovalo, len som tam dala viac cukru - bola taka tuhsia, tak som ju musela pred rozvalkanim znovu nahriat v mikrovlnke.

tinkerbell
27. júl 2010

@daniz ved to bola len jedna nespokojna zakaznicka, urcite mas aj stovky spokojnych zakaznicok. A su ludia, ktorym nikdy nevyhovies, lebo su nespokojni vzdy - ofrflali by uplne vsetko.

vinka
27. júl 2010

Ahojte baby.Neviete o dákej stránke kde sú postavičky lego star wars? 😕

daniz
27. júl 2010

tinkerbell - dík,máš pravdu, od takých radšej na 100 km ďalej, ak nechce, tak nech nechá tak. Hlavne, že tá torta sa zjedla celá. Kašlem na to, nech si trhne ....... .

daniz
27. júl 2010

Tinkerbell, a ešte ja som skúšala aj varnú aj želatínovú aj MMF, a môžem povedať, že poťahuje sa mi najlepšie so želatínovou, ale na kvety a postavičky ja najlepšia MMF - dobre tuhne,je pevná a dobre sa modeluje. S varnou sa dá len
poťahovať-postavičky a kvety s ňou moc nešli-možno som niekde urobila chybu ja... neviem a je taká trochu do krémovej farby-zafarbila som ju na modro a bola s toho tyrkisová, ak chceš bielu, musíš ju vybieliť belobou. Želatínová je bielunká, ale každému ide niečo iné, treba skúšať.

benjik
27. júl 2010

@tinkerbell mě se s ní dělá taky líp než s mmf

reruna
27. júl 2010

@anibas ahoj, no to víš, Luki nespí, brouzdám po netu a objevím toto téma, tak mě to dostalo a nepustilo...a já jsem beran a toho nadšení bud velmi brzo opustí nebo se do toho pořádně obuje... tak hlavně aby se mi dařilo 😀
@tinkerbell taky máme v srpnu výročí svatby, mm má narozky, pak mají v září oba kluci narozky...uvažovala jsem i že si nechám objednat, ale nejdřív zkusím sama
@daniz nic si z toho nedělej, určitě máš hodně spokojených zákazníků

vinka
27. júl 2010

Baby ako farbou by ste potiahli tortu kde budú postavičky star wars? 😕 Fakt netuším akú mám dať farbu na tortu. 😕

beruska2x
27. júl 2010

@vinka no teba sedo zeleny??? 😉 http://www.flickr.com/search/?w=all&q=cake+star... koukej

boldy
27. júl 2010

vinka> siva alebo tmavo zelena, modra kuk

vinka
27. júl 2010

Bože baby ste fantastickéééééééééééééééééééééééééééééééé.Milujem vás.No idem ja vyrábať tie potvory. 😀 😀 😀

beruska2x
27. júl 2010

@vinka my tebe taky 😀 😀 😀 proto to delame 😀 😀 😀 at se dari 😉

vinka
27. júl 2010

Dík no neviem či pani bude chcieť ešte.či sa jej budú páčiť. 😒 Moje výtvory. 😒 Som jej poslala fotku s dvoma postavičkami. 😒

beruska2x
27. júl 2010

@vinka tak je ukaz i nam ne? 😉

vinka
27. júl 2010

tak toto sú moje dve postavy stars ale pani si to rozmyslela bo sa už neozvala.No mohla aspon napísať,že nie dakujem. 😒 No ked tak pozerám na ne ani sa nedivým,že sa neozvala.Sú divný dáky 😕

beruska2x
27. júl 2010

@vinka treba se jeste ozve, nema cas 😉

vinka
27. júl 2010

Ale ten zelený ma féééat pobavil.Som sa fééést smiala z neho.Aj ma napadlo,že kde sú naše rozprávky Maťko a Kubko a podobne.Teraz deti na samých strielačkách vyrastajú ☹

vinka
27. júl 2010

Takže pani sa ozvala ale si vybrala tolko tých panákov,že asi aj nocovať budem nad tým. 😕

tinkerbell
27. júl 2010

@vinka vau, ja by som take nieco nezvladla vymodelovat, by mi nervy tiekli - ved to je ovela tazsie nez upiect a potiahnut tortu

tinkerbell
27. júl 2010

@daniz ako robíš tú želatínovú hmotu?

vinka
27. júl 2010

@tinkerbell ani ja neviem či ich zvládnem všetkých vymodelovať 😀 😀

petusko
27. júl 2010

@vinka ja teda vobec neviem, o aku rozpravku ide, toto moje deti zatial nechyta, ale tie postavicky su paradne 🙂
vela stastia pri tvoreni 😉
ja som si akurat urobila sablonu z papiera, susedka ma poprosila, ci jej urobim ozdobu na tortu polovnicku, dala mi aj predlohu, tak vecer nieco budem skusat 🙂
a inak krasne torty nove ste upiekli vsetky 😉

vinka
27. júl 2010

@petusko dakujem.Ani ja som nevedela o čo ide a teraz ich už poznám pomaly po mene. 😀 😀 😀 To je z lega niečo ako hviezdne vojny si myslím ja.

petusko
27. júl 2010

nov yzeraju tak vesmirne, takze asi to nieco take bude 😀 ale su fakt vydareni 🙂
ja sa budem realizovat pri nejakych diviacich (?) kloch a zaludoch a dubovych listoch 😀 😀