Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jachin
1. dec 2016

@chvapilu ja osobne si myslím že áno ( pre mna sú inak tvaroh a mascarpone chuťovo rovnaké 😉 ) nemalo by sa nič stať

kukulka1
1. dec 2016

@chvapilu určite áno🙂

chvapilu
1. dec 2016

moc děkuji
😘

blancagon
2. dec 2016

Tak ta modrofialová je so švajčiarskym maslovým krémom.Mám sa ešte čo učit.Našťastie bola pre dceru takže nebol stressss 🙂

jachin
2. dec 2016

@blancagon a čo je ten švajčiarsky maslový krém? na zdobenie sa používa?

jakelina
3. dec 2016

Jeden můj dortík

ludkas31
3. dec 2016

@chvapilu podla mna to uz nebude pribinacik

tinuskaha
3. dec 2016
alex999
3. dec 2016

Skúška snehových pusiniek 🙂

peciemslaskou
4. dec 2016

Prajem príjemnú adventnú nedeľu a pridám zopár mojich

maleprekvapenie
4. dec 2016

Torticka pre dievcatko

michaela3011
4. dec 2016

Ahooooojte kočky ❤️ Dlho som tu nebola 😅 No nezabudla som na vás 😍 Len časovo- pracovne som bola úplne vyťažená a preto som aj to pečenie obmedzila 😔 Nedávno som robila jednu tortu po dlhej dobe 😅 Aj pomôcky som si musela hľadať všade po kuchyni 😂
Zadanie bolo včielka Mája 😍 Veľmi som sa tešila na túto tému 😊 Mala som plán 😄 No nakoniec celý môj plán (0,6kg čokolády) skončil v koši 🙈🙊 Ako vždy som robila tortu v noci a keď sa mi všetko pokašľalo a nemala som náhradnú čokoládu doma, tak mi ostalo iba ísť plakať do vankúša 😅 Obchod otvárajú o siedmej, bola som tam medzi prvými 💪🏼 Bol to boj pretekať sa s babkami o prvé miesto na pokladni 😝 O ôsmej prišli pre tortu... čo myslite? Dala som to? 😅 Jasneeeee 😄 Pribudlo mi zopár šedivých vlasov ale dala som to 😊 Aj keď to bola mega Rýchlovka 🙊 O siedmej ráno som mala len naplnenú tortu, vymodelovanú včielku a rozlepené oči 😂😂😂 o ôsmej bola torta na svete 😊 No nabudúce budem už múdrejšia a nebudem hlúpo improvizovať pri tom čokoládovom mantinely 😅
Podelím sa s vami s postupom ☺️ Roztopila som si bielu čokoládu nad parou, nič som do nej nepridávala 😉 Vyliala som si čokoládu na bublinkovú fóliu a nechala trochu vychladnúť, stuhnúť pri otvorenom okne 😅 Našťastie bolo -5 a počasie mi prialo 😄 Keď to bolo tuhšie a dalo sa s tým manipulovať, tak som to preniesla na tortu 💪🏼😉
Pôvodne pri prvom pokuse som pridávala šľahačku do čokolády s pomerom aký je na čoko ganache s bielou čokoládou 🙈 No ako som písala, celé to skončilo v koši 🙊 Netuhlo to a bublinkovú fóliu som nevedela potom oddeliť od čokolády 😔 Dúfam, že Vám moja rada pomôže 😉

nicoletta77
4. dec 2016

Ahojte dievčence, krásne ste zasa popiekli. Ja pridávam moje tortičky.

nika1985
4. dec 2016

Ahojte ja som teraz nemala torty hrala som sa iba s medovnickami do mikulaskych balickov do skolky

stebota
5. dec 2016

@nika1985 všetky su fajn aaaale hviezdičky waaaau naadhernéééé milenéééé.😉😉❤

stebota
5. dec 2016

Taká veselá dobrééé ráááno.

boise
5. dec 2016

Ahojte, svojho casu som tiez piekla, zial teraz nestiham. Hladam preto sikovnu cukrarku z BA, ideal Petrzalka, ale zajdeme kdekolvek. Potrebovala by som tortu pre syna na 12.12. V zasade staci mala torta, bude to len mala oslava pre max.6 ludi. Idealna by bola Pat a Mat, ale v podstate akykolvek chlapcensky, aj menej narocny motiv. Najde sa tu niekto kto by mi spravil ponuku? Som zial strasne casovo zaneprazdnena a skusila som oslovit par bab, zial nevratil sa mi ani jeden mail s odpovedou. Zrejme je toho pred Vianocami vela :( DAKUJEM

svobilon
5. dec 2016

ahojte,
také přidávám dortík, pro našeho dvouletého žabáčka :o)

jachin
5. dec 2016

Tak moje dve, prvá je tá "dúhová", vpredu je miesto na sviečky, ktoré si tam doložia,vysvetlila som jej, že dúha by vyznela tak detsky, toto je také farebné, veselé, bola rada.a druhá klasika na 60-tku

kiarinka1105
5. dec 2016

@boise ahoj, ak by si nenašla vôbec a nikto sa ti neozval, tak by som ti spravila ak chceš takú nenáročnú, lebo na ten čas už mám dve, album mám k dispozícii

michaela3011
5. dec 2016

@svobilon ahoj, prosímta je to marlenka? Môžem poprosiť recept do správy? 🙏🙂 ďakujem 😀

nika1985
5. dec 2016

@stebota tie sovicku su krajsie no daj to pankovi odfotit ked dorabas este 55kusov potom vyberam vyberam a ziadna pouzitelna fotka no co uz. Ale cakaju ma dalsie som si dala zas dora

jachin
8. dec 2016

Zasa si idem po radu: mám na nedeľu urobiť krém z horkej čokolády.Priznávam, že čokoládové robím veľmi málo, a ked, tak najčastejšie zo šľahačkovej smotany, čokolády a tvarohu. Čoko používam 52%-tnú. Ked dám ešte viac percentnú bude chutiť viac horko? Alebo som rozmýšlala nad parížskou šľahačkou, len s použitím horkej čokolády. Alebo ako by som ešte docielila tú horkú chuť?

nika266
8. dec 2016

Moje tortičky práve dokončené 🙂

stebota
9. dec 2016

@jachin ahoj ked dáš viac percentnu cokoladu od 70% vyššie určite to bude horké.😉

jachin
9. dec 2016

@stebota vdaka 😉 lebo voľakedy som používala 32%-tnú, teraz 52%-tnú a necítim v tej chuti rozdiel, tak som si nebola istá či samotná horká čoko až toľko zaváži, ale kúpim teda takú extra horku...

stebota
9. dec 2016

@jachin noooo vieš ja som chcela kvalitnu coko plnku pre synovca a on mi hovorí krsna už mi nerob takú horkú ale to je nazor 8 ročného dieťaťa ale vraj deti hovoria pravdu tak asi tak😉

stebota
9. dec 2016

posledne pred vianocami teda ešte dve ale tie pridam až v pondelok😉😉

alex999
9. dec 2016

Torta trocha inak 🙂
po dlhom prehováraní som skúsila aj slanú verziu, ešte sa mám čo učiť, no snáď môže byť 😀

jachin
9. dec 2016

@stebota toto bude pre staršiu pani, a vo všeobecnosti čím pre starších tým menej sladká..teda aspon mne sa to tak osvedčilo pri plnkách, takže kúpim kludne tú 70 %-tnú, k tomu ide lesné ovocie, takže by to malo byť ok