Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
21. okt 2011

@jakelina pro představu dělala jsem z nich potah na tento dort ...

reruna
21. okt 2011

@pristela tak ta tvoje je nádherná a ta předloha - no vůbec bych neřekla, že je to montana...a to krémové zdobení kolem je takové chaotické

zlatat
21. okt 2011

@pristela ďakujem veľmi pekne - no snažila som sa, ale robila som to prvýkrát a aj som sa porezala 😖

katulkaaaaaa
21. okt 2011

@dm1 fuj to je nechútne 😠 to by som nikdy nespravila ze tortu dieta...brrr
baby nadherne ste napiekli,ja mam robit jednu ale sa neviem do toho dnes dokopat,asi ked decka pospia,je to az na nedelu tak mam cas 😝
@anavila ja peciem od aprila myslim,tiez som myslela ze len pre rodinu 😀 ale rodina rozpravala kade tade a hned som zacala piect na objednavku,niesom vyucena cukrarka,prvu tortu v zivote som spravila tento rok v marci 😝 robim s marschmelow,kvety z kupovanej hmoty aj postavicky vsetko som sa naucila tu popripade zo stranky tortyodmamy.sk alebo dortomnie.cz ta je super mas tam vselijake fotopostupy,podla toho som vela veci robila,chce to len skusat a skusat 🙂 treba si rozmysliet co by si sa chcela naucit kupit par pomocok,lebo bez tych to nejde,kludne sa pytaj co ta napadne lebo takto by sme mohli pisat este vela 🙂

dada78
21. okt 2011

táto téma je najsladšia a niekedy až neuveriteľné diela čo sem hádžete 😉
Mňa tento týždeň potrápila práve tá jednoduchá krstová, robila som poťahovku z MMF - z amerických cukríkov a ako na potvoru sa mi to trhalo a lepilo, malý sa pri mne naučil aj do rit. povedať 🤐 to sa mi ešte tak nedarilo 😝 zlaté Haribo 😀 skúšala som to aj znovu prihriať, pridať vody, ale nič to nepomáhalo. Ešteže so SMV sa to podarilo schovať 😎 Tá troposchodová sa robila super, už si pre ňu bola kamarátka a bola veľmi spokojná 🙂 @lusil použila som recept na cesto od Teba a fakt zo 4 vajíčok sa nádherne dvihla 😉 asi to robí fakt tá hladká múka 😉

eliska22
21. okt 2011

kočky pomoc, mne sa 1x v živote zgrcla parížska šľahačka, tak som ju znovu roztopila, ale už nie je taká riedka, myslíte, že mi pôjde ráno vyšľahať ??? do kelu a to sa mi stane vtedy, keď nemám moc času 😔

jakelina
21. okt 2011

Dodělala jsem ten dort pro tchýni. Je tam jemný proužek, ale na fotce to není moc vidět.

lucisa
21. okt 2011

@jakelina šikulka, furt nakukuju, kdy se pochlubíš 😉 Myslíš, že si tchýně zaslouží takovou krásu?

jakelina
21. okt 2011

@lucisa no to nevím 😀 😀

jakelina
21. okt 2011

@reruna děkuju, ty jsem u nás ještě neviděla.

pristela
21. okt 2011

@lucisa 😀 no , neodfotila co je dnu 😝 ktovie co jej namiešala 😀 😀

@jakelina no vidíš vypadá krááásne, a aj s bielymi tulipánmi 😉 inak ja som absolut dost dlho ani len netusila ze su to tulipány 😀 a pritom som ich mala doma a robila s nimi 😀
@zlatat to neznas, ze ked sa pichnes pri siti sa vravi, ze bude sa páčiť 😉 takže pri reznuti to musi platiť tiež ! 😉

dada78
21. okt 2011

@eliska22 presne toto sa mi tiež stalo, na TOM som našla radu, že vyšľahať maslo s cukrom a postupne k tomu pridávať tú zmes, ale len ručne miešať a tiež jedna rada, že nahriať v mikrovlnke ale nie moc, mne to pomohlo, skúsila som kombináciu oboch 😉

zlatat
21. okt 2011

@pristela to veru neznám 😀

mrka2
21. okt 2011

@pristela no tak ta tvoja Hannah je ovela krajsia!!! a psiky su rozkosne!!!
@jakelina krasna torticka 😵
aj ostatne baby, krasa! ja teraz mam pauzu,tak som stastna 😀 mozem v klude popozerat vase dielka 🙂

mrka2
21. okt 2011

@mariann2 tie su nadherne!!! ta klbkova je uzasna!

katy1979
21. okt 2011

@jakelina krasny a je to vidiet. aku farbu si nakoniec dala? ci len kakao?

katy1979
21. okt 2011

@pristela v pohode vsak to je hafan kde v tom vidis dinosaura? ja ho tam nevidim nech cumim ako cumim. no na dobosku sa chystam aj ja niekedy
@jakelina uz som nasla ako si to namiesala podla mna to je dobre

eliska22
21. okt 2011

@dada78 jáááj, takže keď som to už znovu prehriala, tak je to v kýbli ☹ no nič uvarím si novú 😅

dada78
21. okt 2011

@eliska22 možno to pôjde ,ak sa to znovu vychladí, netuším 😕 ak aj urobíš novú, nevyhadzuj to a skús zajtra, aspoň zistíme či to pomôže 😉

katy1979
21. okt 2011

@eliska22 daj to zachladit neboj pojde to a ak nie tak pridaj maslo budes mat parizsky krem

ttterysek
21. okt 2011

ahojky, tak přidávám slíbené fotečky mojeho uplně prvního díla 😉

lusil2005
21. okt 2011

@jakelina prouzek tam je vidiet, a dortik je nadherny!!!!!!!!! naozaj krasne.

ttterysek
21. okt 2011

potahovala jsem klasickým marcipánem a to už teda nikdy nebudu...hrozně rád se trhá 😒 na příští dortík si udělám buď domácí a nebo koupím. čím potahujete vy? Kámoška potahuje ROLL DECOR ICING a říkala, že je to super, jakou máte s tímto skušenost? 🙂

jakelina
21. okt 2011

@ttterysek já potahuju MMF a ostatní dělám ze Smarflexu.

jakelina
21. okt 2011

@ttterysek krásný a na první teda smekám 😉

ttterysek
21. okt 2011

@jakelina díky 🙂 a co je to prosím MMF?
😅

mia1111
21. okt 2011

ahojteeeee, tak ste mi dali zabrať 😀 , dnes som vás prečítala od strany 1600 😅 😅 😅 až do konca , olajkovala som dúfam všetky tortičky, lebo všetky sú krásne, menovať nebudem, to by som asi nezvládla, ale to iste pochopíte 😅 . Aspoň som strávila príjemne čas, kým malý poobede spinkal 😀 a aj kým sa hral s manželom . Ja budem piecť tortičku na drobcove narodky o 2 týždne, tak vás potom asi budem zasa otravovať s otázkami 😅 . VŠETKY ste veľmi šikovné, skláňam sa pred mnohými vašimi výtvormi 😉 😉 😉

pristela
21. okt 2011

@katy1979 no ono kedby som dala dole hlavu tomu sediacemu 😀 a dam mu ostne na chrtbat dino ako vysity 😀 😀 😀

Baby teda akoze robit 3D osla zo slahackovej torty 😕 a prvy krat robit 3D prave tuto tortu je na ....puncoviny na nom budu mat požehnane a zatial je to hroch na 100% 😀 😀 idem to strecit do chladnicky, urobit sa za cloveka a šups s deckami do mesta na country trsanicu 😀 😀 😀 a pak pokracovat 😖

pristela
21. okt 2011

@ttterysek je krasny a teda na prvu potahovanu tortu hodne tazky vyber nametu, klobuk dole 😉 ja robim vsetko z MMF /co je mmf sa docitas aj na prvej strane tejto diskusie/ , ja by som nabuduce dala jednofarebnu podlozku, ked mas viac clenitu a viacfarebnu torticku 😉

dadka212
21. okt 2011

@pristela myslím že pani padne do kolien ako si tú tortu pefektne spravila je paráádna 🙂 a tá havinková perfektní sú 😵