Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vendullka
1. júl 2013

@monalis Moc děkuji za pochvalu, jsem amatér, tak to moc potěší. Zobila jsem klasickou bílkovou polevou co s ní zdobím perníčky, jen byla trošku řidší. Byl to takový hokus pokus. Bála jsem se, aby se při krájení nelámala a neopadávala, ale vůbec, šlo to hezky

vendullka
1. júl 2013

@z.junasova Děkuji, já zdobila také polevou na perníčky, ale klasickou bílkovou

florentina
1. júl 2013

@z.junasova tou kupovanou hotovou polevou v tubě to podle mě nepůjde, neb ta je dost tuhá /alespoň co jsem já měla doma/...tohle je potřeba, aby bylo trochu tekutější, aby to šlo roztírat....

dortomanie
1. júl 2013

moje výtvory...

florentina
1. júl 2013

Holky, mám dělat něco takového na pátek ... TOTO JE INSPIRACE Z NETU... jak by jste dělaly ten bonsai? Přemýšlým buď nad konstrukcí z drátků a na to čokohmotu, tak jsem dělala strom, nebo nad tím, že bych udělala základ z burizovnky....no nevím, dort bude mít průměr 26cm a ten bonsai by měl být takový větší....tak nevím, aby to nebylo moc těžké....budou to převážet daleko a má být teplo...nějaké nápady?

monalis
1. júl 2013

@vendullka moc děkuji za radu. Asi také časem vyzkouším. Vypadáto opravdu velmi pěkně 😉

florentina
1. júl 2013

@lamps ...Andrejko, prosím, ty jsi dělala toho medvídka s těmi mušličkami a tuším jsi psala, že jsi je dělala bez formiček, ručně? Mám teď dělat dort s mořskou barbie a tam budu něco muset udělat a nechce se mi kvůli tomu kupovat formičku...hvězdici chápu, ale ty mušle, to jsi jen tak od oka, či jsi si nějak pomáhala? Děkuji...

dm1
1. júl 2013

@florentina cisto cokohmota by sa ti asi v teple povolila a nemusela drzat dobre tvar. Skus but burizonku alebo ma este napadla samozrejme konstrukcia a na to zo sojoveho sluku tycinky pripadne ako robila pristelka z kokosoveho kmena a obalit do hmoty to by bolo v pohode.

dm1
1. júl 2013

@ajka82 v dubnici ti navazia hocijaku hmotu aj kilo myslim Wi-cko alebo PDT a ine takze pripadne kludne skus odtial objednat

florentina
1. júl 2013

@dm1 Děkuji, Dani a myslíš, že ani na obalení...jako místo potahvoky, nemám tu čokohmotu raději používat....má být zase minimálně 25stupňů...což je na léto fain, ale na dorty nic mo, že 😅 ...tak se mi nechtělo barvit hmotu a i s tou čokohmotou ta struktura stromu vypadá tak reálněji....

lamps
1. júl 2013

@florentina áno, tak od oka. Poobzerala som ozajstné mušličky, čo sme si doniesli pred rokmi z dovolenky a podľa nich som robila mušličky z hmoty 😅

dm1
1. júl 2013

@florentina na obalenie kludne ano ale ako kompet by som to neriskla

mamina1978
1. júl 2013

@aduskatt @ajka82 @zandanem @vecernicci @akapulko
Babulky ,dakujem krasne za inspiracie a podporu 😵 😵 😵 😵 😵 Ste vsetky zlatunkeeeee 😵 😵 😵
Ukladam si vsetko pre pripad noveho navalu na motorky. Pretoze tento krat ma to minulo o chlp!!!!! 😅 😅 😅 😅
Prave tu bola pred chvilou kamaratka , ohladne dohodnutia podrobnosti, a ja ani neviem ako sa mi podarilo vlastne z tejto temy o motorkach vyklznut 😅 😅 😅 😅 😅 Mne sa tak nechcelo do toho ist. Ona chcela super spektakularne motorkove 3 D no a nieco na motorky........ to sa take nieco vynimocne neda vymysliet :- 😝 p .
A este aby to bolo pre 30 - 40 ludi 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 No ja nie som dcera Davida Coperfielda..... 😅 😅 😅 😅
Tak som jej v pude sebazachovy 😅 😅 navrhla nieco ine..... 🤐 Jej muz bude mat 50 a chodi do takeho specialneho kurzu na luxusne pripravy vynimocnych jedal........ Tak som jej ukazala fotku panvice a hrnca so spagetami a varechou vo vzduchu a ona bola taaaaaak nadsena , ze uplne zabudla na motorku a aj ked spagetty ako jedlo urcite luxusne nieje, tak aj toto ako celok jej pripadalo uplne vynimocneeeeeeee 😵
Babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy................... ja sa tak teraz vytesujem na tu tortickuuuuuuu, skacem 3 metreeee 😀 , este by som chcela @levandulka poprosiiiiiiiiit, ci mozem okopirovat tvoju skvelu varesku so spagetkami....... ostatne pomenim deko a farby ale tento detail by som si od teba pozicalaaaaa..... Ze sa nenahnevaaaaaaaas 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔
Dievcata ja nebudem 6 tyzdnou ani spat, co budem vymyslat detailiky a tesit saaaaaaa 😉 😀 😀 😀

zuul
1. júl 2013

dievcata prosim caka ma torticka poliata cokoladou, chcem Vas poprosit o rady, ako urobim tie mantinely okolo? a aby bola coko na vrchu uplne rovna!? dakujem vam velmi.

zuul
1. júl 2013

dievcata keby som namiesto cokoladovej urobila tuto hmotu?
http://tortyodmamy.sme.sk/node/205702

nebude sa tak topit ako cokolada? dakujem vam

halienka
1. júl 2013

@florentina našla som takýto postup na mušličky, síce jednoduchšie ale možno pomôže 🙂 http://www.squidoo.com/Fondant_Seashells

mamina1978
1. júl 2013

@zuul ja som robila zatial len dva krat cokoladovu .......tu druhu mozes kuk na str . 5285 😉 Boky som robila na peciaci papier si zmeras kolko ma obvod torta a aku chces vysku a natries cokoladou , nechas trosku stuhnut a potom ked trosku zatuhne, ale nie uplne .....nacapis opatrne na boky torticky. Potom sup do chladnicky na stuhnutie a ked je tuha, tak az potom odstranis ten papier . Ale vrch ja nemam rovny, bola to len rychlovka pre nas , no dievcata tu radili , ze si vystrihnu z peciaceho papiera kruh aky ma torta na vrchu, natru cokoladou a nechaju stuhnut, a az potom nacapia na torticku , az na koniec daju dole ten papier 🙂 Mozno ti skusenejsie expertky na cokosku este daju vzacnejsie rady , ja som ju robila este len druhy krat .....som zaciacocnicka s cokoladou 😀

smatankaaa
1. júl 2013

j

zuul
1. júl 2013

@mamina1978 dakujem ti velmi pekne. a neroztopila sa prepravou? krasnu si ju mala, nadhernu. aj ja urobim nacvik zatial len pre nas. a krajala sa ok? ci?

florentina
1. júl 2013

@zuul
@mamina1978
kočky, já zatím čokoládou oblitou nedělala, ale chystám se a boky budu dělat, jak psala mamina1978, ale vrch chci zkusit, jak jsem tu četla, tak, že až budou ty boky zatuhlé, nechám papír a nahoru dám rozpuštěnou čoko a budu jakoby rozlévat po dortu /tím dortem jakoby hýbat/ né roztírat - to by nebylo právě rovné a pak znovu šup do ledničky...já si neumím představit, že i když bych udělala ten kruh pečícího papíru a nechala zatuhnout, tak pak zaprvé přenosem bych měla strach, že se to zlomí a zůstanou tam otisky prstů, ale hlavně to pak nebudu podle mě přesně sedět do krajů a pokud ano, tak se to tam potom těžko dá...to jedině opačně, navrh dát ten kruh a pak boky, ale fakt si to neumím takto představit...no napiš, jak jsi to pak dělala a jak se to povedlo, já budu dělat na 20.7. a zkoušet předtím určitě nebudu, tak pojedu na ostro...ale já jsem takový "kaskadér" se vším co dělám na dorty 😀

florentina
1. júl 2013

@halienka super, děkuji, určitě využiji!
@lamps děkuji
@dm1 děkuji, tak už jsem se rozhodla, udělám to z burizonky a povrch risknu tou čokohmotou...

vepaga
1. júl 2013

@maya30 skús červenú s fialovou, ale primiešavaj opatrne. Vyzerá to ako cyklemén, takú som robila.Ale s tou fialovou opatrne, aby si to nemala veľmi tmavé. A keby sa aj podarilo, tak pridaj trochu bielej hmoty.

mamina1978
1. júl 2013

@zuul ja som ju neprepravovala, no bola pri 27 stupnoch na stole v zahrade vyse hodiny ,kym sme ju nacali a bola v pohode. Lebo aj tak ju pred tym ako ju ides obalit cokoladou, musis riadno zachladit. A ten chlad tu cokosku nejaky cas chladi z vnutra , takze teda aspon nam sa netopila. Bola som sama prekvapena , pretoze som mala z toho tiez velke obavy . Krajala sa super, coho som sa tiez bala, no islo to krasne ako pri potahovanej rozkrojit. Hodim ti foto ,som trosku fotila pri mojich amaterskych pokusoch. Nie je to nic moc, no snad trosku pomoze 😉 🙂
Ta posledna 4 foto je moja prva cokoladova torticka , na vrchu som dala potahovku , lebo moj sladkopazravy synacik cislo 3 ,mi moju planovanu cokosku na vrch zjedol 😝 😀 😀 Ta predposledna foto cislo 3 je moja druha cokoladova torticka 😉 Treba trenovat. Mam sa aj ja , co ucit. 😉 Ale nie je to az take strasne ako sa na prvy pohlad zda 😉 Zvladnes urcite aj ty .... si sikula 😉 Uz sa tesim na tvoju fotku ...... 😉

dm1
1. júl 2013

@florentina radsej si urob najskor boky, nechaj si presah a potom vrch ako som robila aj na stretku neboj ono sa to krasne spoji s tymi bokmi len treba rychlo naklanat do stran a mat ju nie moc hustu

blcha
1. júl 2013

ahojte babulky myslim ze ,inuly tyzdne sme tu riesili tie karamelove plnky len to tu teraz nemozem nikde najst takze ked by som chcela urobit karamelovu taku ako je parizska slahacka tak mam upalit karamel do toho vliat sladku smotanu nechat uplne rozpustit ten karamel a potom supnut na noc do chladnicky ? bude to dobre??? 😉

mamina1978
1. júl 2013

@ve2 krasne torty mas ...... sestricka 😵 , uz sa fakt zdokonalujes. No a co som trosku pomohla s dvoma postavickami na Toy Story , nemas zaco dakovat. Aspon som mohla aj v BA trosku modelovat. No celkova torticka je tvoj vysledok. A dokoncila si ju naozaj krasne 😉

ve2
1. júl 2013

@zsuzsu to je z jedneho kusu ....je to na rovnakom plechu ,len nizkom ....38x24cm 🙂

halienka
1. júl 2013

@florentina ešte ma napadla možnosť, že ak máš nejaké ozajstné mušle doma, tak ich riadne vydrhnúť a použiť ako formičky 😅 😀

mamina1978
1. júl 2013

@florentina no ja z tych tvojich nadhernych kvetov nechapem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 jeden kurz a ty si proficka . Wauuuuuu naaaaadherneeeeee Katka 😵 😵 😵 😵 😵

juditkak
1. júl 2013

moje vytvory